reklama
reklama

Minister chce karać skuteczniej za brak maseczki

Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2021 18:35,
Koniec pouczeń, znowu będą nakładane mandaty.
Minister chce karać skuteczniej za brak maseczki
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji w Poznaniu, że będzie rozmawiał z szefem policji o skuteczniejszym karaniu za brak maseczki w miejscu publicznym. Ministerstwo Zdrowia informuje, że w czwartek w Polsce zdiagnozowano 9387 nowych zakażeń koronaworusem.

Dlatego też minister zdrowie Adam Niedzielski chce podjąć drastyczne kroki i karać każdego bez maseczki - mandatem.

- Jeżeli chodzi o karanie za brak maseczek, myślę, że ta polityka będzie niestety bardziej dolegliwa. Do tej pory podstawowym elementem to było zwracanie uwagi albo upomnienie, teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów. Mamy dobre podstawy prawne, przypomnę, że pod tym kątem został zmieniony Kodeks wykroczeń - powiedział minister.


Minister dodał, że patrząc po ilości zarażonych - widać spadek w stosunku do roku ubiegłego. - Jak państwo widzicie, patrząc chociażby na dzisiejsze wyniki i porównując je z wynikami sprzed roku, ten efekt szczepień dla zdrowia publicznego jest zauważalny.

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka stwierdził:

- Cały czas współdziałamy w tym zakresie z Państwową Inspekcją Sanitarną i przypominam, że policjanci w związku z niestosowaniem się do przepisów związanych z wprowadzonym stanem epidemii mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych, natomiast Państwowy Inspektor Sanitarny może nałożyć w drodze decyzji administracyjnej wysoką grzywnę.

To dzieje się już w naszym regionie. Od początku października br. na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze podjęli ponad 200 interwencji w związku z ujawnieniem lub zgłoszeniem dotyczącym zlekceważenia obowiązku zakładania maseczek na nos i usta podczas pobytu w różnego rodzaju obiektach handlowych i usługowych.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 59 mandatów karnych, pouczyli 192 osoby, a w ośmiu przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 30.10.2021 10:23

Cały pis jest oderwany od rzeczywistości

Jepetto, 30.10.2021 09:13

Adam N. no ten chłop jest mocno poderwany od rzeczywistości. Kary, kary, kary i zastraszanie. Narodzie czas na pobudkę! Za chwilę utopią nas za nasze pieniądze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 30.10.2021 06:49

Nie zgodne z konstytucją ludzie masowo wygrywają sprawy. Tylko to trwa i nie każdy ma na to czas, wiec dla spokoju ubierzcie te chomonta

andryman321, 30.10.2021 06:39

Niech zacznie od Kaczyńskiego. Twój ból jest mniejszy niż moj

Burakz wiejskiej , 29.10.2021 19:06

wisielski to se może. w razie kontroli każdego milicjanta wylegitymować spisać i do sądu za narażanie na utratę zdrowia, nękanie i ograniczanie swobòd obywatelskich i odszkodowanie 10 tyś to się im odechce karać