reklama
reklama

Zmiany w Radzie Miejskiej

Polityka, Wiadomości, 01.11.2021 12:10, eł

Nowy radny zaprzysiężony, wiceprzewodnicząca wybrana.

Zmiany w Radzie Miejskiej

Po zmarłym ponad miesiąc temu Józefie Cholewce pozostał wakat w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Jego miejsce zajął teraz 70-letni Jan Poradzisz z Zawadki. Nowy radny został już zaprzysiężony. Odbyło się to podczas wczorajszej sesji wadowickiego samorządu (28 października).

Jan Poradzisz w wyborach samorządowych w 2018 roku startował z Komitetu Wyborczego PiS (tak samo, jak jego poprzednik) i uzyskał 237 głosów. Wówczas sporo zabrakło mu do objęcia mandatu w swoim okręgu wyborczym.

Ale jego wejście do Rady Miejskiej to nie jedyna zmiana, która nastąpiła. Ponieważ Józef Cholewka pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego samorządu, trzeba było wybrać osobę, która przejmie po nim tę rolę. Padło na Marię Potoczną. Radna zdobyła większość głosów w tajnym głosowaniu. Maria Potoczna jest też sołtysem w sołectwie Jaroszowice-Zbywaczówka.


Foto: UM w Wadowicach

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy