reklama

Co artyści zmalowali w Rzykach?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.10.2021 10:10, eł
Można się tego dowiedzieć w Wadowicach.
Co artyści zmalowali w Rzykach?

Miłośnicy malarstwa koniecznie powinni wybrać się do siedziby Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej przy ulicy Krakowskiej w Wadowicach. Można tam obejrzeć kolekcję obrazów wykonanych podczas pleneru w Rzykach. Prace są bardzo różnorodne, bowiem stworzyło je 11 artystów, z których każdy ma zupełnie inny styl.

Twórcze wyjazdy, w czasie których powstają często prawdziwe malarskie perełki, to głównie zasługa wsparcia udzielanego przez lokalne samorządy. Jak zapewnia prezes zarządu TMZW Alfred Karelus, celuje w tym powiat wadowicki, który już od 10 lat dofinansowuje plenery organizowane przez Towarzystwo.Tegoroczny był trzecim z cyklu Powiatowe Plenery Nadskawia i odbył się właśnie w Rzykach.

W tej malowniczej miejscowości artyści znaleźli mnóstwo inspiracji, o czym można się przekonać na wystawie prezentowanej w siedzibie TMZW. W plenerze wzięli udział: Zbigniew Bury, Urszula Dąbrowa, Grzegorz Giermek, Kazimierz Jończy, Zbigniew Jurczak, Antoni Korycki, Rafał Lenart, Elżbieta Siwek, Zbigniew Śledziński, Ilona Primus oraz Małgorzata Wójtowicz-Cichoń.

Na wernisażu wystawy, z którego pochodzą ilustrujące artykuł zdjęcia, można było poznać autorów wszystkich prac i z każdym zamienić kilka słów. Chętnie opowiadali o swojej twórczości. Przedstawił ich Grzegorz Giermek, komisarz plenerów, a zarazem sekretarz zarządu TMZW.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy