reklama
reklama

Sąsiedzi oraz służby ratunkowe pomogli chorej seniorce

Na sygnale, Wiadomości, 27.10.2021 10:10,
Służby ratunkowe w porę udzieliły pomocy medycznej 73 – letniej mieszkance Zatora. Skuteczna interwencja ratowników była możliwa dzięki szybkiej reakcji sąsiadów na wołanie o pomoc.
Sąsiedzi oraz służby ratunkowe pomogli chorej seniorce

W minioną sobotę (23.10) tuż po godzinie 7 służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora numeru alarmowego 112 o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z mieszkań w Zatorze. Ze zgłoszenia sąsiadów, którzy próbowali dostać się do mieszkania seniorki wynikało, że kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej.

W kilka chwil służby były na miejscu. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania umożliwiając wejście do wnętrza ratownikom medycznym. Okazało się, że stan cierpiącej na chorobę przewlekłą seniorki pogorszył się i uniemożliwił jej poruszanie się. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

Policjanci ustalili dane krewnych seniorki, a następnie powiadomili ich o zdarzeniu oraz fakcie umieszczenia starszej pani w szpitalu.

- Duże podziękowania za prawidłową reakcję na wołanie o pomoc należą się sąsiadom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki ich zgłoszeniu seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy - informują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy