reklama

Powrót szkoły dla pielęgniarek na terenie powiatu wadowickiego?

, Polityka, Wiadomości, 09.02.2020 10:00, PG
Chodzi o otwarcie filii wyższej uczelni w jednej z powiatowych szkół.
Powrót szkoły dla pielęgniarek na terenie powiatu wadowickiego?

Podczas czwartkowej (07.02.) sesji Rady Powiatu, radni jednogłośnie podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji z dniem 31 sierpnia 2020 roku Szkoły Policealnej nr 2 wchodzącej w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach.

Decyzja taka wynika z tego, że od 15 lat nie było chętnych uczniów, którzy chcieli by podjąć naukę w szkole policealnej.

Przy okazji radny Jacek Jończyk przypomniał, że w tamtej szkole kiedyś było liceum medyczne, które kształciło pielęgniarki i pielęgniarzy.

Według obecnego prawa zawód ten mogą wykonywać tylko osoby, które ukończyły studia wyższe. Radny zaproponował stworzenie takie wyżej szkoły w miejscu zlikwidowanej szkoły policealnej. Mogły by się też w niej kształcić osoby w zawodzi: pomoc medyczna.

Wicestarosta Beata Smolec oznajmiła, że w tej szkole jest to nie możliwe, gdyż jest tam i tak bardzo mało miejsca dla obecnych uczniów, a co dopiero dla nowych.

Starostwo ma jednak w planach powstanie szkoły pielęgniarskiej na terenie powiatu wadowickiego w porozumieniu z wadowickim szpitalem. - Jesteśmy na etapie rozmów z uczelniami z Oświęcimia i Bielska, celem utworzenia filii uczelni, niekoniecznie w Wadowicach. Prowadziliśmy rozmowy z Uniwersytetem Jagiellońskim ale warunki jakie postawiła ta uczelnia są ”nie do przeskoczenia” przez powiat. – poinformowała wicestarosta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy