reklama
reklama

Powiedział „I'll be back”, no i wraca. Schwarzenegger odwiedzi nasz region

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 27.09.2022 11:00, eł
Zachęciła go do tego otrzymana w tym roku nagroda.
Powiedział „I'll be back”, no i wraca. Schwarzenegger odwiedzi nasz region

Słynny kulturysta i aktor, a później także polityk oraz biznesmen Arnold Schwarzenegger ponownie przyjedzie do Polski. Tym razem do Oświęcimia, gdzie zwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau, jedyną zachowaną synagogę w tym mieście i sąsiadujące z nią Muzeum Żydowskie.

To nie pierwsza wizyta w Polsce 75-letniego obecnie Arnolda Schwarzeneggera. Poprzednio gościł on na szczycie klimatycznym w Katowicach, który odbył się w 2018 roku. Swoje wystąpienie poświęcone walce ze zmianami klimatu zakończył sławnym cytatem z filmu „Terminator”. - I'll be back (wrócę) – powiedział dobitnie. I słowa dotrzymał. Już jutro, 28 września pojawi się w Oświęcimiu.

W czerwcu tego roku Fundacja Centrum Żydowskie Auschwitz przyznała byłemu aktorowi i gubernatorowi Kalifornii inauguracyjną „nagrodę za zwalczanie nienawiści”. - To honor zostać pierwszym zdobywcą tej nagrody. Jestem świadkiem zniszczeń dokonanych przez nazistów. Na własne oczy widziałem, jak ta nienawiść wymknęła się spod kontroli, toteż dzielę się tymi bolesnymi wspomnieniami ze światem, w nadziei, że przyczynię się do zapobiegania przyszłym tragediom i edukowania żołnierzy na temat osobistej odpowiedzialności – powiedział odbierając wyróżnienie.

Wówczas obiecał też odwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau. W czasie wizyty w Oświęcimiu Schwarzeneggerowi będzie towarzyszyć przewodniczący Fundacji Centrum Żydowskie Simon Bergson (syn ocalonych z Auschwitz) oraz jej polski dyrektor Tomasz Kuncewicz. Były gubernator Kalifornii spotka się także z byłą więźniarką obozu zagłady w Oświęcimiu Lidią Maksymowicz.


Foto: Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Arnold Schwarzenegger na szczycie klimatycznym w Katowicach.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy