reklama
reklama

W Andrychowie będzie już można wypłacać dodatek węglowy, ale jest pewien szkopuł

Gospodarka, Wiadomości, 26.09.2022 15:45, eł
Sesja poświęcona tej sprawie była ekspresowa, jednak wypłaty już takie ekspresowe nie będą.
W Andrychowie będzie już można wypłacać dodatek węglowy, ale jest pewien szkopuł

Dzisiejsza sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Andrychowie poświęcona była tylko jednemu tematowi – wprowadzeniu zmian w budżecie, aby zwiększyć dochody i wydatki o kwotę, którą gmina otrzymała na dodatki węglowe. Bez dopełnienia tej formalności nie mogłoby ruszyć wypłacanie pieniędzy mieszkańcom.

Cała sesja poświęcona tej sprawie trwała niespełna 3,5 minuty. Nie było podczas niej żadnej dyskusji, nie padły pytania, a jedynym komunikatem była informacja o następnych obradach Rady Miejskiej, które odbędą się 29 września. Skarbniczka gminy odczytała uchwałę o wprowadzeniu do budżetu środków finansowych na wypłatę dodatku węglowego, którą następnie wszyscy radni jednogłośnie przegłosowali.

Ale jest jeden, (nie)mały szkopuł. W Andrychowie mieszkańcy złożyli wnioski na łączną kwotę 18 mln zł. Gmina otrzymała tylko nieco ponad 11 mln zł, co oznacza, że pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich. Zanim więc zostaną one wypłacone, ma się odbyć weryfikacja wniosków, która może potrwać nawet miesiąc! Jeśli z domu, w którym jest jeden piec, złożono ich kilka, to prawdopodobnie dodatek otrzyma osoba, która wnioskowało jako pierwsza.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aniol363, 26.09.2022 18:09

Gdzie som moje piniondze i czemu jeszcze nie na moim koncie wy wredne decydenty !?