reklama

Poczuł się dotknięty słowami, które padły na sesji i złożył skargę

Polityka, Wiadomości, 23.09.2022 11:26, eł

To pokłosie sytuacji, którą już opisywaliśmy.

Poczuł się dotknięty słowami, które padły na sesji i złożył skargę

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie padły słowa, które wywołały oburzenie części radnych. W trakcie emocjonalnej dyskusji o dodatkach motywacyjnych w szkołach podstawowych na terenie gminy, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański powiedział do radnego Krzysztofa KubieniaJest Pan zwykłym nauczycielem z prowincjonalnego miasteczka, z osiedlowej szkoły”.

Uraził tym również innych samorządowców. I to niekoniecznie będących nauczycielami. Uznali oni, że nie czują się radnymi z prowincjonalnego miasteczka. - Ja przepraszam, jeżeli ktoś się obraził. Jestem dyrektorem ośrodka zajmującego się nadzorem i obsługą finansowo-księgową placówek oświatowych w prowincjonalnym miasteczku. Nasze miasto jest małe i nie mam z tego powodu kompleksów. Pogodziłem się z tym ileś tam lat temu i jestem bardzo szczęśliwy – odparł Andrzej Szafrański (pisaliśmy o tym tutaj).

Jak się okazuje, nie tylko radnych andrychowskiej gminy zdenerwowały słowa dyrektora GZO. Końcem sierpnia do Rady Miejskiej w Andrychowie wpłynęła skarga złożona przez pana Przemysława (nazwisko do wiadomości redakcji), który również poczuł się dotknięty wypowiedzią Andrzeja Szafrańskiego. 14 września rozpatrzyła ją Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej. Uznała ona jednak skargę za bezzasadną.

Jak zacytował w uzasadnieniu tej decyzji przewodniczący komisji Jakub Guzdek, zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnegoprzedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw”. Członkowie komisji uznali, że słów Andrzeja Szafrańskiego można przypisać do żadnej z tych kategorii.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 23.09.2022 14:06

https://andrychow.esesja.pl/zalaczniki/199707/mat-nr-129_1909234.pdf

Skalpel, 23.09.2022 13:49

https://archiwaipn.wordpress.com/2012/03/21/wspolpracownicy-sb-pelniacy-funkcje-publiczne-cz-3/ poz.1417

Skalpel, 23.09.2022 13:49

Andrzej Szafrański to ten były dyrektor osiedlowej szkoły, który robi wszystko co w jego mocy żeby jej nie wyremontować? Zapewne ma jakieś traumatyczne przeżycia związane z tą placówką a może to przeszłość TW nie pozwoliła mu być dalej dyrektorem szkoły.

oshin22, 23.09.2022 13:26

No ale jak Jakub Guzdek by pozwolił skrzywdzić jakieś swojaka... Obiektywizm jak TV Info lub na Białorusi...UM Karton

Bento, 23.09.2022 11:29

@Edyta Łepkowska, @Czytelnicy - odnośnie dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty, proszę sobie sprawdzić kto ubezpiecza szkoły w Gminie Andrychów

Bento, 23.09.2022 11:27

„przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw”.