reklama

Radni w prowincjonalnym miasteczku wydają dźwięki?

, Polityka, Wiadomości, 30.06.2022 12:35, eł

Na sesji w Andrychowie znów było wesoło. Rozgorzał spór o opłacony, jak się okazało, certyfikat dla gminy. A co z nauczycielami?

Radni w prowincjonalnym miasteczku wydają dźwięki?

Gmina Andrychów po raz kolejny otrzymała certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji”, co sprowokowało radnego Krzysztofa Kubienia do tego, by podczas dzisiejszych (30 czerwca) obrad samorządu zapytać o zmniejszony dodatek motywacyjny dla nauczycieli. Już od dwóch lat jest on bowiem o około połowę niższy niż wcześniej. Forma udzielenia odpowiedzi uraziła część samorządowców. Jednocześnie okazało się, że na procedurę związaną z uzyskaniem certyfikatu, gmina wydała 5 tys. zł.

- Państwo szósty raz dostają certyfikat lidera edukacji. A skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Mówię to w kontekście, kolokwialnie mówiąc, obcięcia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli szkół gminnych. No bo skoro to oni wypracowują tak dobre wyniki, które potem są weryfikowane w trakcie tego certyfikatu, to dlaczego zostali pokarani obcięciem funduszy, które wpływają na wysokość ich wynagrodzeń? – zapytał radny Krzysztof Kubień, który sam jest nauczycielem w andrychowskiej podstawówce.

Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański zapewnił, że gmina płaci dodatki motywacyjne zgodnie z regulaminem. - W punkcie trzecim mamy zapis, jak się je nalicza i kto każdorazowo podejmuje decyzję (robi to burmistrz), czyli ile mamy pieniędzy w danym roku. Zaś dysponentem środków przekazanych szkole jest tylko i wyłącznie dyrektor. Natomiast ja bym tutaj uzupełnił, bo może Państwo nie wiecie, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy dostaliśmy dodatkowe pieniądze i każdy dyrektor otrzymał dodatkową pulę pieniędzy, by zwiększyć dodatek motywacyjny, jeśli uważa to za stosowne, dla tych nauczycieli, którzy pracują więcej – powiedział. Dodał, że są jednak takie szkoły w gminie, gdzie te pieniądze zostały wykorzystane na inne cele. Dyrektorzy mieli bowiem prawo, by podjąć taką decyzję.

- A czy Pan podpisał zarządzenie, że proszę naliczać dodatek motywacyjny do wysokości pięciu procent? – zapytał Krzysztof Kubień, na co Andrzej Szafrański odparł: - Mnie się ciężko z Panem dyskutuje. Jest Pan zwykłym nauczycielem z prowincjonalnego miasteczka, z osiedlowej szkoły, który nigdy nie był dyrektorem ani zastępcą, nie odpowiadał za nic. Oddaję Panu wszystkie informacje i mówię, musi Pan…

Krzysztof Kubień nie pozwolił mu dokończyć wypowiedzi, kilkakrotnie przerywając i dociekając, czy Andrzej Szafrański podpisał takie zarządzenie. – Jak Pan skończy, to proszę mi powiedzieć, że Pan już skończył, żeby czas był dla mnie i wtedy Pan już żadnych dźwięków nie wydobywa – powiedział zdenerwowany dyrektor GZO. Jego wypowiedzi wywołały oburzenie kilkorga radnych i apel do przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Babskiego o jakąś reakcję na obrażanie radnych. Ten jednak stwierdził, że sam nie czuje się urażony. – To Pan też wydaje dźwięki? – zapytał Krzysztof Kubień.

Gdy Andrzej Szafrański ponownie doszedł do głosu, wyjaśnił dobitnie: - Decyzje o wysokości wypłacanego dodatku podejmuje burmistrz. Ja, jako pracownik administracyjno-techniczny przekazuję pośrednio informacje, w jakich kwotach powinni się dyrektorzy zmieścić. I podpisałem taką informację, jaką decyzję podjął burmistrz. A oprócz tego informuję wszystkich, że specjalne pieniądze dodatkowe były przekazane placówkom i w jednych z nich było to zużyte na dodatek motywacyjny, a w innych nie. Decyzje w tej sprawie podjęli samodzielnie dyrektorzy.

Gdy odezwała się Alicja Studniarz i swoją wypowiedź zaczęła słowami, że została określona jako radna z prowincjonalnego miasteczka, przewodniczący próbował ją uciszyć. – Przecież Pan mi udzielił głosu – oponowała, na co Roman Babski odpowiedział: - Ale nie wiedziałem, w jakiej sprawie. Alicja Studniarz wyjaśniła wówczas, że właśnie chce do tego dojść. Bardzo bym Panią prosił, żeby Pani dochodziła w innym miejscu i czasie – uciął przewodniczący, czym wywołał powszechne rozbawienie.

- Ja przepraszam, jeżeli ktoś się obraził. Jestem dyrektorem ośrodka zajmującego się nadzorem i obsługą finansowo-księgową placówek oświatowych w prowincjonalnym miasteczku. Nasze miasto jest małe i nie mam z tego powodu kompleksów. Pogodziłem się z tym ileś tam lat temu i jestem bardzo szczęśliwy – odparł Andrzej Szafrański.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2022 20:24

https://regiony.tvp.pl/61191705/08072022?fbclid=IwAR0PzPBP8v4UTwcxfVcKzCU-qrsMJlEA1DizfCc_uaUv8YUmRFhIT4zPIe0

Archanioł Michał, 03.07.2022 21:24

@beskidmaly przyznasz , że tercet jest świetny :), band gra poprawnie, a solistka cudowna ! Teraz taki wyluzowany, jak mniemam, przyznasz, że NAPRAWIANIE WŁASNYCH BŁĘDÓW nie jest żadną zasługą , ba na to sztukowanie rzeczywistości są marnotrawione olbrzymie środki ! Przyznasz rację koledze @FeelFree, że to jak zmieniła się scena sesji RM po przejęciu władzy przez TW Zdzisława to CZYSTA PATOLOGIA ! Dobra dość tego FAKTY. Wiesz już dlaczego Zdzisiek obciążył mnie i innych współmieszkańców ODSZKODOWANIAMI za działki pod rondo. Ile będzie mnie to kosztować?

FeelFree, 02.07.2022 18:16

@beskidmaly - no widzisz Pan, każdego co innego przeraża; mnie przeraża kolejny rok to, w jaki sposób traktują siebie nawzajem podczas publicznie transmitowanych sesji wybrani przez nas przedstawiciele władzy lokalnej, otrzymujący wynagrodzenie z naszych podatków; próbka tego demoralizującego, cyklicznego występu jest opisana w artykule. Przeraża mnie również ślepy fanatyzm niektórych osób w tej gminie próbujących podtrzymać upadek systemu skompromitowanej władzy, skupionej na pokazówkach zamiast na podstawowych potrzebach wszystkich mieszkańców. Oczywiście rzecznicy władzy próbują zmieniać temat, na rondo na przykład; słusznie w sumie co cóż tu napisać i jak skomentować skandaliczne zachowania swoich kolegów, dyrektorów i przywódców... no takie tam zwykłe odwracania uwagi. Natomiast każdy Obywatel gminy ma swoje zdanie w temacie.... każdy z nas chodzi i jeździ po tej gminie. Niekoniecznie natomiast każdy będzie się z tym zdaniem obnosił publicznie, jak obecni tu desperaci. Ale każdy je ma. I każdy -mam nadzieję- pójdzie do wyborów ! STOP CHAMSTWU NA SESJACH, STOP SPALARNI, STOP ZADŁUŻANIU GMINY, STOP ŻAKOWI !

Archanioł Michał, 02.07.2022 17:13

na nowe otwarcie https://www.youtube.com/watch?v=1tVCktDDCbk

Zakolog, 02.07.2022 14:21

@beskidmaly - Po sukcesach z rewitalizacją Pańskiej Góry, pałacu Bobrowskich, budową stawu Anteckiego, czy nawet naprawą osuwiska, tak kategoryczne sądy odnośnie ronda są grubo nadmiarowe. Doświadczenie historyczne w przypadku inwestycji ogłaszanych przez obecnego Burmistrza i jego pomocników znosi wszystkie Jego zapewnienia. A zastosowany przez Burmistrza model ekonomiczny, w przypadku elektrociepłowni każe nawet sądzić, że to rondo wybuduje ze środków własnych Gmina i jeszcze zapłaci odsetki od tych zdeponowanych trzech milionów.

beskidmaly, 02.07.2022 13:22

Turboplazotron - Przepraszam masz racje pomyliłem daty. Dzieki za poprawienie mojego błędu. Pozdrawiam!

Turboplazmotron, 02.07.2022 13:17

Osoby pokroju Andrzeja Szafranskiego i Mirosława Nowaka po prostu nie nadają się do zarządzania nawet w " prowincjonalnym miasteczku". Mierni ale wierni.

Turboplazmotron, 02.07.2022 13:16

Osoby pokroju Andrzeja Szafranskiego i Mirosława Nowaka po prostu nie nadają się do zarządzania nawet w " prowincjonalnym miasteczku". Mierni ale wierni.

Turboplazmotron, 02.07.2022 13:14

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/otwarcie-galerii-andrychow-a-co-z-rondem

Turboplazmotron, 02.07.2022 13:11

@beskidmaly napisałeś że "Rura nie zwiększyła zysków ciepłowni bo galerie otwarto w kwietniu czy marcu jak na dworze było 20 stopni. " . To czym ogrzewano budynki galerii w listopadzie 2021?

beskidmaly, 02.07.2022 06:17

Panowie typu Feer Flee. Zakolog.Archanioł i jeszcze paru innych. Wasze interpretacje i kierunek myslenia tylko o dziś jest przrażający. Dalej patrzcie tylko w kierunku" Jasnie nam panujących " to zobaczymy pod koniec roku jakie będą wasze miny i moze jeszcze wtedy cos napiszę.Wy macie swoje racje i wasze musi byc na wierzchu . Szczególnie mi sie podoba uzasadnienie czyją zasługą będzie ze rondo powstanie na Górnicy bo o podatkach od nieruchomości które w całości idą. do urzedu juz nikt nie wspomniał.pozdrawiam.

Zakolog, 01.07.2022 22:38

@Archanioł Michał - Szafrański nie rozbawił mnie swoją prowincjonalnością, wszak z punktu widzenia Paryża, Londynu a nawet Berlina, to Kraków nie byłby największą dzielnicą tych miast. Rozbawił mnie stwierdzeniem, iż dyrektorzy andrychowskich szkół podstawowych i placówek przedszkolnych są poddani presji odpowiedzialności. Jedyną presją na jaką są narażeni, to wykonywanie antyspołecznych decyzji Burmistrza i Szafrańskiego i z tego zadania wywiązują się rzeczywiście wzorowo.

Zakolog, 01.07.2022 22:24

@beskidmaly - Skoro nikt od Inwestora nie żądał, to po co prawnik konstruujący umowę Inwestora z Gminą wpisał do niej art.16 Ustawy o drogach publicznych ? Jeśli to był prawnik naszego Urzędu, to w bardzo dużym przybliżeniu można ewentualnie przyjąć, iż to Urząd naciskał na Inwestora. Z tym PIT też bym nie szalał , w tej wysokomarżowej działalności pracują w większości ludzie do 26 roku życia, czyli zwolnieni z podatku dochodowego, a po wprowadzeniu ostatnio kwoty wolnej od podatku reszta tam zatrudniona również z podatkami nie szaleje. Dlatego właśnie pisałem wcześniej o działalności produkcyjnej, w niej zarobki są dużo wyższe, a w działalności monetyzującej wiedzę to już prawie wszyscy płaciliby 32%. Koszty poniesione przez Gminę są potężne, pytanie czy te koszty uzasadniają zyski jakie Gmina będzie czerpać z tych prywatnych inwestycji ?

Archanioł Michał, 01.07.2022 22:01

Dla czytelnika: wiadomo,że chodzi o KILKA BANIEK !

Archanioł Michał, 01.07.2022 21:48

@Zakolog małe uściślenia: umowę przedstawia UG poprzez Pana Szymona, ja jestem kelnerem serwującym ;). Określenie "jakoś ta inwestycja nie zwiększyła zysków AEC" wprowadza czytelnika w błąd bo rura przyczyniła sie do powiększania strat. Oczywiście nie ma błędu logicznego. Schemat szklanki! Tutaj nie ma wątpliwości.Jest "do połowy pusta". To jeszcze: "nasza władza jest prowincjonalna i posiada prowincjonalne marzenia i ogląd świata. To, co Panowie wyprawiają sprawując władze w Gminie jest ŚWIATOWE ze WSZECH MIAR Tzn często w Świecie występującym. A rto , że Szafrański w stosunku do radnego Kubienia stosuje taktykę zapodaną przez Zdzisia to dla uważnego obserwatora fakt, nie tylko on. Aż dziw , że radny daje się ciągle na to nabierać?! Teraz juz powzmacniam. Droga łącząca Krakowską z Przemysławą jest kolejną inwestycja w błocie i w "błoto". @Beskidmaly napiszesz nam ile kosztuje ta inwestycja " z funduszu rozwoju" dotowana? Koszty, koszty i same straty.

beskidmaly, 01.07.2022 21:42

Nikt od inwestora nie żądał wykonania ronda przy zbiegu ulic tylko Urzad miasta. Tylko dzieki uporowi urzedu powstanie to rondo to 1 korzyść .2 to zatrudnienie w galerii mieszkancow gminy szukających pracy wiec i dochody dla gminy z PIT. 3 to podatki płacone gminie co rok. 4 zysk z ogrzewania tą rurą z ciepłowni zakladow w strefie i galerii. Rura nie zwiększyła zysków ciepłowni bo galerie otwarto w kwietniu czy marcu jak na dworze było 20 stopni. Dla zakladow przemysłowych jest cala strefa ekonomiczna a tam gdzie jest galeria teren był prywatny pana Pilcha a nie miasta i miasto mogło sobie wiesz co zrobic.

Zakolog, 01.07.2022 19:08

@beskidmaly - W omawianym przez nas przypadku inwestycji nie ma żadnego znaczenia, co chciałby urząd lub inwestor. Dla dużych obiektów użyteczności publicznej, to prawo państwowe narzuca obowiązek rozwiązań infrastruktury publicznej, warunkującej powstanie takiego obiektu. W mojej ocenie cała ta umowa, którą przedstawił nam Michał zmierzała właśnie do optymalizacji tych rygorów prawnych, w celu zaoszczędzenia przez Inwestora części kosztów. W tym miejscu krótkie spostrzeżenie. Oczywistym jest, że właścicielem kapitału tworzącego Galerię Andrychów nie jest żaden pan Szewczyk ze swoją spółeczką ACE 6, tylko jakieś bliżej przez nas nie rozpoznane zachodnie fundusze inwestycyjne i jeśli te fundusze byłyby rytu niemieckojęzycznego lub skandynawskie, to za takie numery optymalizujące ich polski nadzorca wyleciałby na zbity pysk, po publicznym ujawnieniu tych faktów – po prostu nawet chciwi kapitaliści, chcą o sobie mieć dobre mniemanie i poczucie misji cywilizacyjnej. Teraz koszty dla Gminy, pierwszym jest zmiana planu zagospodarowania z terenów produkcyjnych i wytwórczych na usługowo handlowe. Z punkt widzenia użyteczności naszej Gminy, lepiej jest mieć zakłady przemysłowe niż obiekty handlowe. W dzisiejszym paradygmacie rozwojowym najlepiej mieć spółki technologiczne, startupy, centra badawczo rozwojowe, ale na to, przy naszej władzy nie ma żadnych szans. Jak słusznie zauważył dyrektor Szafrański, nasza władza jest prowincjonalna i posiada prowincjonalne marzenia i ogląd świata. Drugim kosztem już bardziej namacalnym, to słynna Mirkowa rura, jakoś ta inwestycja nie zwiększyła zysków AEC. Kolejnymi to budowa ulicy Przemysłowej,, planowana budowa ul. Strefowej, zwiększenie ruchu samochodowego w mieście i parę innych jeszcze by się znalazło.

beskidmaly, 01.07.2022 09:53

Zakolog- jeszcze jedno jakie to te koszty poniosła gmina w związku z budowa galerii bardzo prosze podaj je.

beskidmaly, 01.07.2022 09:51

Zakolog - powiedz mi, a kto chciał rondo przy zbiegu ulic Biała Droga i Krakowska -Galeria czy Urzad bo ja mysle ze Urzad bez względu czy galeria by była czy nie to rondo by sie tam przydało .Bez galerii nigdy by tam ronda nie było. Taka byla decyzja GDDiA .Teraz mozna zadać inne pytanie - hejtowaliście ,narzekaliście ze ze ruch będzie duży na tym skrzyżowaniu, ze będą korki i co o ile są większe jezeli w ogóle są większe . Jak powstanie nowa droga na wyskokści pomnika to będą" luzy". Pozdrawiam!

Zakolog, 01.07.2022 09:11

@beskidmaly - dzięki za odpowiedź, kolega Michał już wie, jego wersja umowy jest niepełna. Ale aby podsumować naszą dyskusję i nie pozostawiać wrażenia, że nasz Tomek to tylko ... kamieni kupa, zakończę pytaniem do czytelników. Czy lepiej jest mieć, czy też nie mieć Galerię ? A jeśli mieć, to gdzie zaczynają się granice kosztów ponoszonych przez Gminę ?

beskidmaly, 01.07.2022 05:18

Inwestycje drogową, czyli budowę ronda na zbiegu drog powiatowej i krajowej wykonywać będzie jako inwestor zastępczy urząd miasta za pieniądze które zdeponowane są na koncie urzedu miasta. Więc dlaczego miałby urzad tego nie zrobic.

Zakolog, 30.06.2022 22:33

@Archanioł Michał - W związku z podaną przez Ciebie umową, mam pytanie do kolegi beskidmaly – co się stanie jak określony w umowie Inwestor nie przeprowadzi inwestycji drogowej ?

Zakolog, 30.06.2022 22:22

@FeelFree - Kuszący pomysł z tą spółką, nawet na tych certyfikatach zamiast jakiś tam bliżej nieokreślonych niezależnych ekspertów byłbym wstanie załatwić podpisy kilku noblistów. Wtedy to Tomuś miałby dopiero splendor na ścianach swojego gabinetu. Oczywiście koszty byłby adekwatne do prestiżu, tylko przy tych kosztach z remontu Sp.5 pozostałby już tylko miraż.

magda34, 30.06.2022 21:59

Wypowiedź pana Babskiego, nauczyciela języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie to wstyd dla dyrektora tejże szkoły. Rodzice- obudźcie się kto uczy Wasze dzieci!!! Jak można tak powiedzieć do kobiety?

Koniczynka, 30.06.2022 21:46

Szafrański powiedział że Kubień jest zwykłym nauczycielem. To ja się pytam jaki jest nauczyciel niezwykły??? Przypomnę Szafrańskiemu tylko że to miasteczko Andrychów to największa gmina w powiecie wadowickim z największą liczbą mieszkańców. I nie wstyd Ci być dyrektorem w takim prowincjonalnym miasteczku??? Czyżby brak ambicji i umiejętności na duuuuuuże miasto???. Panie Szafrański trochę pokory i pohamowania.

FeelFree, 30.06.2022 21:36

Gmina Andrychów NIE otrzymała, tylko de facto KUPIŁA po raz kolejny, certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji. Jest to taka laurka za 5000 PLN, którą mogą sobie samorządowcy kupić z naszego wspólnego budżetu po spełnieniu wymagań organizatora, w celu na przykład pochwalenia się znaczkiem, czy zakrycia swoich faktycznych działań takich jak likwidacja SP3, lub zaniedbań np. budynku SP5, czy innych. Problem, że Mieszkańcy Gminy pozwalają na wydanie tych pieniędzy na laurkę, zamiast faktycznie na edukację. Więc mamy laurkę, zamiast fragmentu elewacji choćby... Odznaka jest tyle warta co tytuł Prowincjonalnego Lidera Kuriozalności dla Szafrańskiego, gdyby taki istniał. A w ogóle, to wójt Żak powinien dobrze sprawdzić, czy nie da się gdzieś szybko postarać o certyfikat Samorządowego Lidera Budowy Rond. @Zakolog, może założyłbyś spółkę, kasa jest pewna... Cytat ze strony organizatora: "Do Konkursu Samorządy zgłaszają się samodzielnie. Przesyłając swoje aplikacje konkursowe (w formie specjalnej ankiety)... Przyznany w Konkursie certyfikat to forma promocji samorządu i budowania jego pozytywnego wizerunku." No właśnie, można dbać o budżet, można o obywateli, a można o promocję i wizerunek ! STOP SPALARNI ŚMIECI, STOP ŻAKOWI I SPÓŁCE !

Archanioł Michał, 30.06.2022 21:13

Jeśli komuś sie troszeczkę nudzi polecam lekturę tej umowy . Zobaczycie jak Żaczek "zadbał" o wasz żywotny interes. Nawet sobie przyznał prawo odstąpienia od umowy SIC !! ON ma prawo rezygnacji z budowy istotnego węzła drogowego. A jak już zrezygnuje to wyjedzie do...?

Archanioł Michał, 30.06.2022 21:08

@Zakolog Umowa jest skrajnie pro Inwestorska. Możliwe , że kolejnym aneksem to jednak Gmina stała się Inwestorem Drugiej kategorii z trzema bańkami na waciki. Ja dysponuje umową z aneksem nr 6 ;). https://docs.google.com/document/d/1gXd-ZVwD0ja-i5tfz21JsJ8nlmnWgpvV/edit?usp=sharing&ouid=117726872534909168960&rtpof=true&sd=true ( zrobione ze skanów PDF , zatem kilka błędów ). @Ecik łysy już dawno odleciał i końca tego lotu w przepaść nie widać. Wydaje mu się ale rzeczywistość mocno zweryfikuje te chore wyobrażenia o wielkości. @beskidkumaly wiesz już dlaczego Żak obciążył mnie odszkodowaniami za rondo??

Zakolog, 30.06.2022 17:15

@beskidmaly - jak tam Twój „inwestor zastępczy”, chyba pan Wojewoda pomylił się i w decyzji wpisał Gminę Andrychów jako inwestora, a sądząc po zaprezentowanym na stronach mamNewsa projekcie ronda, to te trzy bańki ledwo starczą na same odszkodowania, a gdzie budowa ronda. Jak myślisz w tej kadencji to rondo powstanie, ja obstawiam, że nie ma na to szans.

Zakolog, 30.06.2022 16:49

Po oświadczeniu zastępcy naszego prowincjonała, Wojtusia Kopiujwkleja dotyczącego straty spółki AEC w wysokości prawie dwóch baniek, rozumiem, że inżynier Wasztyl wraz z mecenas Wójcik oraz emeryt Kuzon już zostali przez Burmistrza wywaleni z nadzoru na tą spółką, a magister Nowak ma już plecaczek spakowany. Przy okazji Wojtusiu, nawet na prowincji należy używać słów których znaczenie się rozumie – nie ewaluacja linii tylko jak już to ewolucja linii, choć to ostanie również jest niefortunne, ponieważ linie komunikacyjne nawet w Andrychowie nie są wstanie ewoluować, co najwyżej podpadają pod kreacjonizm. Na podstawie ewaluacji Tomuś właśnie powinien wywalić na zbity pysk swoje wybory kadrowe i za nie przeprosić mieszkańców.

beskidmaly, 30.06.2022 15:08

Koniczynko- Fontanna na Mickiewicza działa wiec nie twórz nieprawdziwej historii! pozdrawiam!

Ecik, 30.06.2022 14:36

Witam! Od dłuższego czasu czytam artykuły z sesji Rady Miejskiej i jestem zszokowany zachowaniem Pana Babskiego. Odnoszę wrażenie że jako Przewodniczący Rady jak i pedagog zachowuje się jak byłby Panem i władcą Miasta i Gminy!!! Chciałbym wiedzieć co Pan bardzo dobrego zrobił w tej kadencji dla Gminy???

Koniczynka, 30.06.2022 14:20

Pan Szafrański po takiej wypowiedzi obraził praktycznie wszystkich mieszkańców miasta i gminy Andrychów za co powinien przeprosić!!! Popatrz jak wygląda szkoła podstawowa nr 5 w której pracowałeś, nie wstyd Panu??? Popatrz na elewację, wejście do szkoły, parking przed szkołą, ogrodzenie. W końcu za coś Pan kasę bierze razem z radnymi od Żaka. A wybory tuż tuż.... Jak Wy będziecie się tłumaczyć z dziadostwa. Pańska góra, śmieszny staw, ruina Bobrowskich, elektrociepłownia, mury oporowe to tylko kilka inwestycji zbytecznych, daremnych i niepotrzebnych na które poszły grube miliony złotych. A fontanna na Mickiewicza jak nie działa to trzeba natychmiast "Andrychowianie" stamtąd usunąć i namalować dodatkowe pasy parkingowe, bo w tym to jesteście dobrzy.

tomekx, 30.06.2022 13:41

Bardzo nieładnie pan Andrzej się zachował to trzeba przyznać

Skalpel, 30.06.2022 13:25

Są ludzie i są "Graby".