Nadzwyczajne obrady radnych. Sprawa podwyżki za śmieci i likwidacji SP nr 3 [NA ŻYWO] [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 14.02.2019 15:00,
W czwartek po południu odbywa się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Andrychowie.
Nadzwyczajne obrady radnych. Sprawa podwyżki za śmieci i likwidacji SP nr 3 [NA ŻYWO] [AKTUALIZACJA]
W programie obrad dwie bardzo ważne sprawy. Burmistrz Tomasz Żak po raz kolejny wniósł projekt uchwały zakładającej podwyższenie opłat za wywóz śmieci: z 10 na 15 zł od osoby miesięcznie. W grudniu i styczniu radni już dwukrotnie nie zgodzili się na podwyżkę. Jak będzie tym razem?

Poza tym podczas obrad rozpatrywana będzie uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie.

AKTUALIZACJA:
Pierwsza decyzja już podjęta. Radni nie zgodzili się na podwyżkę cen śmieci. Za podwyżką głosowało 9 radnych, 10 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

Druga decyzja: Rada Miejska nie przyjęła uchwały w sprawie zamiaru likwidacji SP3. Szkoła nie zostanie zlikwidowana.

Wkrótce bardziej szczegółowa relacja na mamNewsa.pl

Kto ma czas, może obserwować obrady "na żywo".
Więcej informacji:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomitom, 17.02.2019 00:47

@andrychowianin77, P.S. jakbym się "pluł sam do siebie" to nie byłbym tak atakowany przez pana i przez @Turboplazmotron. Wasze ataki świadczą o tym, że aż za dobrze wykonuję swoją robotę ;-) ;-)

tomitom, 16.02.2019 11:48

@aleocochodzi, to nie są głupoty. Trzeba uświadamiać wyborców "eskimosów", o ich przedstawicielach. A myślisz, że czemu radni z PiS i Kobielus zagłosowali za zostawieniem SP3? Wbrew prośbie 800 mieszkańców, wbrew argumentom dyrektorki SP2 i dyrektorki SP3, wbrew opinii związku zaw. "Solidarność", wbrew sytuacji finansowej nt. utrzymywania MIEJSKIEJ szkoły dla 35 uczniów przedstawionej przez dyrektora GZO? Główny powód to rok wyborczy, PiSowcy w każdym mieście i gminie mają prikaz odgórny, że: reforma oświatowa ma być udana i żadna szkoła nie będzie likwidowana!!!!! Nawet dla 3 uczniów, bo ta reforma to przecież cud, miód i orzeszki!!!!! I w Andrychówku znalazła się grupka 35 rodziców - pożytecznych ... (dopowiedz sobie sam) dla naszej lokalnej partyji, i dzięki nim radni PiS i przybudówka Kobielus będą mogli odmeldować "wykonanie zadania". Przypuszczam, że to oni zaprosili na sesję TVP - będzie czym się chwalić w kampani i przed prezesem.

tomitom, 16.02.2019 11:36

Rodzice SP2, trzeba się przygotować na kolejny rok. Nie wierzcie, że warunki w SP2 się poprawią. Nie poprawią się z trzech powodów: konserwator zabytków, pod którego podlega już budynek, nie pozwoli na rozbudowę bazy (i to jest najw. powód), brak miejsca przy SP2 na kolejne skrzydło (i to jest powód nie do przeskoczenia), i po trzecie brak pieniędzy w budżecie (to by się nawet dało przeskoczyć - niech radni PiS i Kobielus się na to zrzucą, skoro podjęli taka decyzję ;-). Rodzice SP2 muszą w przyszłym roku przystąpić do walki o formalne połączenie (likwidacja SP3) szkół, aby wszyscy uczniowie z tego rejonu mieli godne i SPRAWIEDLIWE warunki nauki na przyszłe lata. A nie wedle upodobania p. Sochackiego i pozostałych 34 rodziców oraz 10 radnych z PiS i Kobielus.

aleocochodzi, 15.02.2019 21:51

Polska jest przekazywana w ręce "eskimosów" a wy się kłócicie o głupoty!

tomitom, 15.02.2019 20:45

Blisko 800 osób podpisało petycję ws. likwidacji SP3, dyrektorka SP3 i dyrektorka SP2 opowiedziały się za likwidacją SP3, "Solidarność" związkowa opowiedziała się za likwidacją SP3, nauczyciele SP3 są za likwidacją, większość mieszkańców, których sprawa bezpośrednio nie dotyczy (nie mają dzieci w SP2 czy SP3), po wysłuchaniu na czym polega spór pukało się w głowę i było zbulwersowanych, że nie będą łożyć na "elitkę" rodziców 35 uczniów i "ich" szkołę. I co? Radni z PiS i Kobielus zagłosowali przeciwko likwidacji. Brawo panie i panowie, super strzał w kolano na początku kadencji. Bo musicie wiedzieć, że mnóstwo ludzi zadba o odpowiednią reklamę waszego klubu w środowisku gminy. A za rok, będzie powtórka z tego roku - będzie projekt likwdacji szkoły SP3, tylko dużo lepiej przygotowany. Wcześniej, ostrzej i z poparciem większej liczby mieszkańców. Wczorajsza dyscyplina klubowa, kukiełki Kubienia i Kobielusa, wyjdzie wam jeszcze bokiem. Mamy dobrą pamięć.

stan, 15.02.2019 17:09

SZKODA PARY !!! jeszcze jedynie cytat ; „ PIS jest konglomeratem różnych sił : pobożnych starszych pań, małorolnych z Podbeskidzia i Chicago, kiboli , drobnomieszczan z byle jaką edukacją, ludzi przegranych na rożne sposoby ( … ) Mamy do czynienia z rozkiełzanym , anarchicznym tłumem , który sądzi,że wszystko jest dozwolone (…) Z racji wieku, braku edukacji , atawistycznego trwaniu przy kulturze „ ziemi i krwi „ oni są trochę jak talibowie – żyją w istocie poza cywilizacją (…) Elektorat PIS składa się z nieudaczników którzy uważają , że należy im się lepsze miejsce w społeczeństwie „ prof. Zbigniew Mikołejko i jeszcz jeden ; " Kościół nie odnalazł się we współczesnej demokracji. Klęska komunizmu została odebrana jako nie wygrana demokracji nad dyktaturą, ale wygrana katolicyzmu nad komunizmem. To nie przypadek, że papież Franciszek ma w Polsce taką złą prasę. Powiem więcej, częściej niż Jan Paweł II cytowany jest ojciec Tadeusz Rydzyk. I to on stał się twarzą Kościoła w Polsce. " Wiwat !!! Proboszcz z Parafii Św. Macieja - patron tego andrychowskiego Talibanu.

kwiecien, 15.02.2019 15:28

andrychowianin77, dokładnie głową muru nie przebijesz, bo ile razy można tłumaczyć, iż reforma likwidująca gimnazja weszła w życie dwa lata temu. " Dwójka" była podstawówką i uczyły się tam dzieci, które miały iść do gimnazjum, a nie poszły. Dlatego w " dwójce" jest tyle dzieci, bo w "trójce" było gimnazjum.

andrychowianin77, 15.02.2019 14:10

kwiecien, interesowały mnie śmieci, a potem postanowiłem jednak oglądać dalej i tak się składa, że widziałem sesję od początku do końca. Ataki owszem, pojawiły się, ale nie z tej strony, o której piszesz, wręcz przeciwnie. I nikt niczym nie zarządza. "Istnieje możliwość" wskazuje chyba na możliwość, która istnieje, nikt nic nie narzuca. A dzieci nikt nie straszy SP 2, bo i po co. Ale nikt mi nie wmówi, że taka ilość dzieci w SP 2 jest sytuacją bezpieczną. Zawaliła dyrekcja, zawalili rodzice, bo zapisali dziecko wiedząc, jakie są warunki, a teraz chcą ich polepszenia kosztem innej szkoły. Paranoja. I chyba w ogóle nie przeczytałeś tego, co napisałem. Jeśli rodzicom z SP 2 zależałoby faktycznie na większych możliwościach lokalowych, to deklaracja radnych by im wystarczyła. Poza tym, o ile wiem, z SP 3 nikt ich na razie nie wyrzuca. Ale dalej patrzcie tylko na czubek własnego nosa i traktujcie sobie wybiórczo rzeczywistość i dostosowujcie ją do swoich wyobrażeń i wizji. Kończę tę dyskusję, bo głową się muru nie przebije, żal mi tylko tych wszystkich dzieci, których rodzice przy rekrutacji uwierzą w bajeczkę o idealnej szkole, opowiadaną przez dyrekcję SP 2. A potem znowu będzie żal, że nie ma warunków, ehhhh.

andrychowianin77, 15.02.2019 09:02

Tomitom, plujesz się Pan aktualnie do samego siebie, wypisujesz jakieś brednie... Tak czytam te Pańskie wypociny już od jakiegoś czasu i naprawdę mi Pana żal. Może powinien Pan się zapisać na wizytę do pana Sochackiego? Bo tymi symptomami swojej schizofrenii paranoidalnej od kilku tygodni zaśmieca Pan komentarze pod artykułami. I raczej niewiele to przyniosło i niewiele przyniesie w kwestii przyszłej rekrutacji, ponieważ rodzice swój rozum mają, a nienawiści bijącej od rodziców dzieci z SP 2 nie da się przeoczyć. Gdybym miał dzieci, to w życiu bym nie wybrał dla nich SP 2, między innymi ze względu na dyrekcję, która najwidoczniej ma problemy natury organizacyjno-politycznej i przez tę nienawiść (napędzaną zapewne przez dyrektora GZO i burmistrza) dobro dzieci schodzi na drugi plan - jak to było w tym żarcie: chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Wyburz dom z naprzeciwka. To tutaj tak samo, tyle że z jednym dodatkiem - zarekrutuj dzieci w opór i martw się, że nie ma miejsca, a potem płacz, bo warunki, bo musi być likwidacja. No tak jakby SP 3 coś SP 2 zabrało. Żenada. Znam jednych i drugich rodziców i to ci z SP2 zachowywali się agresywnie. Chodzi im o warunki, w jakich uczą się ich dzieci? Doprawdy? To czemu są dzisiaj niezadowoleni, skoro padła deklaracja odnośnie organizacji im potrzebnych pracowni? To nie kwestia warunków lokalowych, bo widziały gały co brały, tylko chęci dokopania innym. Piękna lekcja dla potomków. Rodzice dzieci z SP3, jak to Pan Sochacki nakreślił podczas sesji, nie chcą walczyć o niczyją niekorzyść, chcą współpracy, która teraz, jak wynika z relacji dyrektorów, funkcjonuje bardzo dobrze i czemu ma tak nie pozostać? Nasuwa mi się dość popularne hasło, ale jakże w tej chwili aktualne: żyj i daj żyć innym.

tomitom, 14.02.2019 20:59

W szkole się nic nie zmieni (w najbliższym czasie), tak jak by się nic nie zmieniło gdyby zlikwidowano SP3 - bo te szkoły "żyją w symbiozie" od dawna, jak to przedstawiły zgodnie obydwie dyrektorki szkół. Tu chodzi o kolejne pokolenia, roczniki... Bo "elita" rodziców SP3 na razie "tylko" żądała osobnej szkoły dla swoich 35 dzieci, drugim krokiem będzie petycja o odwołanie p. dyrektorki Kies, która popełniła karygodny błąd mówiąc prawdę o bezsensie utrzymywania SP3, a potem zażądają postawienia krat w przejściu z SP2 do SP3... a potem co jeszcze wyobraźnia podpowie.

gier228, 14.02.2019 20:38

Radnym w Wieprzu więcej obiecano bo podwyżkę zaklepali (sobie też ). Pamiętajcie ci co byli za podwyżką jesteście ostatnią kadencję . Ciemny lud tego nie kupi !

Arystokrata, 14.02.2019 19:26

W ramach sprostowania gdyby nie mógł Pan znaleźć po moim pierwszym poniższym wskazaniu - oczywiście chodzi o 1:39:50.

Arystokrata, 14.02.2019 19:24

W ramach sprostowania gdyby nie mógł Pan znaleźć po moim pierwszym poniższym wskazaniu - oczywiście chodzi o 1:39:50.

Arystokrata, 14.02.2019 19:12

Panie Babski, czy jako osobie publicznej, ba! - Funkcjonariuszowi Publicznemu wypada przywoływać tak OBLEŚNE i NIEPRZYZWOITE cytaty podczas tak ważnych rozmów? Pozwolę sobie Pana zacytować - 1:38:11- "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy". Uprzejmie prosimy "dokładniej dobierać słowa" do sytuacji i przestać się ośmieszać ponieważ jako - TYLKO lub AŻ - reprezentant Gminy automatycznie ośmiesza Pan całą Gminę.

Eco, 14.02.2019 18:48

Taka natura pisolandii - na złość żakolandii ale już nie długo do następnych wyborów może lud w końcu się obudzi

mama, 14.02.2019 18:43

Czegoś tu nie rozumiem rodzice są za likwidacją nauczyciele za likwidacją związki za likwidacją uczniowie za likwidacją względy ekonomiczne przemawiają za likwidacją dyrektorzy za likwidacją To jakim cudem radni tak zagłosowali !!?? Ewidentnie na złość burmistrzowi !!

django, 14.02.2019 18:28

Skoro warunki w sp3 są lepsze niż w sp2 to dlaczego rodzice nie zapisali tam dzieci?? Z czego wynika taka dysproporcja w ilosci dzieci w tych szkolach? Chodzi mi o o te pierwsze dwa roczniki. Tego tylko nie rozumie.

tatiana, 14.02.2019 18:27

Szkoda że radni zagłosowali na złość burmistrzowi a nie za dobrem dzieci !

django, 14.02.2019 18:21

Skoro warunki w sp3 są lepsze niż w sp2 to dlaczego rodzice nie zapisali tam dzieci?? Z czego wynika taka dysproporcja w ilosci dzieci w tych szkolach? Chodzi mi o o te pierwsze dwa roczniki. Tego tylko nie rozumie.

tatiana, 14.02.2019 18:13

Szkoda że radni zagłosowali na złość burmistrzowi a nie za dobrem dzieci !

ranyjulek, 14.02.2019 17:25

Jeśli ciąć wydatki to w żadnym wypadku z administracji czy "propagandy". Na to musi być. I na wyjazdy do Gruzji i innych miast gdzie bywał burmistrz "ze świtą" też musi być!

ranyjulek, 14.02.2019 17:23

dla Żaka jeszcze ze dwóch zastępców z pensją po 10 tysięcy na miesiąc i nagrodami po 30 tysięcy a dla ludzi śmieci docelowo po 25 od osoby. Ideał dbałości o kasę gminy według zakolandii. Do celu zakolandio. Nie oglądajcie się na ludzi!

zandrychowa, 14.02.2019 17:22

Ogólnie podzielam zdanie że jest to działanie radnych PIS na szkodę gminy

zandrychowa, 14.02.2019 17:20

I z czego się cieszysz? Że będzie mniej inwestycji bo gmina sfinansuje wszystkim także ludziom bogatym 5 zł podwyżki?

Anett, 14.02.2019 17:18

Nareszcie w radzie mamy większość jaka nie jest jak "maszynka do głosowania burmistrza" i do mówienia mu jaki jest wspaniały. PS. Nie wiem kim jest pszczółka ale jak mysli że przejście do obozu burmistrza da jej szacunek to się myli. Szacunek straci a tzw. zakolandia będzie się z tej osoby śmiać tylko że za jej plecami.

Anett, 14.02.2019 17:16

Panie "Barte" czyli panie Tomku. Niech pan już lepiej pisze kolejne donosy na andrychowian i tak się kompromituje. Zadbanie o mieszkańców jest na szkodę gminy? A rozbudowywanie administracji, powoływanie nowego wiceburmistrza (dalej chyba nie wiemy ile będzie zarabiał z naszych podatków), dawanie setek tysięcy na "propagandowe media", zwiększenie kosztów basenu krytego o ok. 15 milionów złotych to przejaw wielkiej dbałości o finanse gminy.

kaczor, 14.02.2019 17:11

jasne tomek. Za to z wielką korzyścią dla gminy jest budowanie basenu krytego który zamiast koło 15, maksymalnie 20 milionów będzie kosztował ok. 30 milionów a dotacja na niego wynosi O złotych i niestety może tak zostać

nick1, 14.02.2019 17:09

pszczółka jeszce się waha ale już leci w dobrą stronę?:) i po co był ten "bunt"? To samo tyczy sie Zbyszka.

barte, 14.02.2019 16:34

Ewidentne działanie na szkodę finansową gminy