Kryminalni zatrzymali złodziei, którzy okradli 82-latkę z Andrychowa

, Na sygnale, Wiadomości, 14.02.2019 14:10,
Mają ich!
Kryminalni zatrzymali złodziei, którzy okradli 82-latkę z Andrychowa


Jak informuje policja w komunikacie, 7 lutego andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie Andrychowa. Jak wynikało z ustaleń policjantów do drzwi 82-letniej mieszkanki Andrychowa zapukały dwie osoby podające się za pracowników Zakładu Wodociągów. Kobieta i mężczyzna pod pretekstem wykonania czynności zawodowych zostali przez właścicielkę mieszkania wpuszczeni do środka, a następnie wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety ukradli jej 800 złotych z jednego z pomieszczeń.
- 82-latka, gdy tylko zorientowała się, że została okradziona poinformowała miejscowy komisariat, jednocześnie podając rysopis złodziei. Z uwagi na charakter zdarzenia sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili potencjalnych sprawców przestępstwa. 11 lutego kryminalni zatrzymali trzy osoby tj. 31-letnią mieszkankę Krakowa, 24-latka z gminy Porąbka i 23-letniego mieszkańca Andrychowa, który stał na czatach w czasie gdy dwójka jego znajomych okradała ofiarę - informuje policja.

Jak się okazało zatrzymana kobieta była poszukiwana listem gończym w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo jak ustalili policjanci kobieta i mieszkaniec Andrychowa dopuścili się podobnej kradzieży w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas oferowali dofinansowanie do masaży i ukradli pokrzywdzonej osobie 3500 złotych. Tak więc mieszkance Krakowa jeszcze przed osadzeniem w Zakładzie Karnym przedstawiono 2 zarzuty kradzieży. 24-latek usłyszał zarzut kradzieży, natomiast młodszy kolega 2 takie zarzuty. Wczoraj, decyzją Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Cała trójka, wcześniej wielokrotnie karana za podobne przestępstwa, przyznała się do zarzucanych im czynów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, przy czym z uwagi na recydywę kara może być zwiększona o połowę.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy