reklama
reklama

Który z burmistrzów ma więcej?

Polityka, Wiadomości, 30.09.2022 13:36, eł

Jak się okazuje, ten młodszy…

Który z burmistrzów ma więcej?

Pisaliśmy już o stanie posiadania burmistrza Andrychowa i jego zastępców (tutaj). Dziś postanowiliśmy zajrzeć do oświadczeń majątkowych włodarzy Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Burmistrz którego z tych miast ma więcej? Porównanie jest dość zaskakujące.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (w poprzedniej kadencji starosta wadowicki) jest wciąż jeszcze młodym człowiekiem. Ma dopiero 38 lat. Ale zgromadził wcale niezgorszy majątek. Jego nieruchomości to dwa domy o powierzchni 134 i 188 m². Ten mniejszy i starszy (wybudowany w 1989 roku) burmistrz wycenia na 250 tys. zł (łącznie z działką, na której budynek stoi). Drugi jest zupełnie nowy, bo powstał w ubiegłym roku. Wartość domu i działki to w sumie 883 tys. zł. Mniejszy stanowi majątek osobisty Bartosza Kalińskiego, większy – współwłasność małżeńską. Burmistrz ma też grunty rolne o powierzchni 26 a i wartości nieco ponad 78 tys. zł. Jego oszczędności to 124 tys. zł i 21 euro na rachunkach bankowych i lokatach oraz w gotówce. W ubiegłym roku burmistrz zarobił 183 tys. zł. On i jego żona mają dwa samochody - hyundaia IX 35 z 2014 roku oraz fiata tipo z 2018 roku. Łączną wartość tych pojazdów Bartosz Kaliński oszacował na 67 tys. zł.

Małżonkowie mają też zobowiązania. Spłacają 300 tys. zł zaciągniętego na budowę domu kredytu i pożyczkę w wysokości 10 tys. zł, przeznaczoną na ten sam cel.

67-letni burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty ma tylko jeden dom o powierzchni 210 m², którego wartość oszacował na 250 tys. zł. Stanowi on małżeńską wspólność majątkową. Budynek stoi na działce, której wyłączną właścicielką jest żona burmistrza. Małżonkowie mają 150 tys. zł oszczędności. W ubiegłym roku burmistrz zarobił ponad 218 tys. zł brutto. On i jego żona mają samochód opel mokka z 2018 roku. Nie spłacają żadnych kredytów ani pożyczek.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy