reklama

Kto na burmistrza Andrychowa? Już trzech chętnych. Obecny burmistrz już podjął decyzję

, Polityka, Wiadomości, 16.05.2018 19:15, GM

Już trzy osoby w Andrychowie mówią otwarcie: tak, będę kandydował na stanowisko burmistrza Andrychowa w jesiennych wyborach.

Kto na burmistrza Andrychowa? Już trzech chętnych. Obecny burmistrz już podjął decyzję
Wybory samorządowe odbędą się pod koniec roku. Mieszkańcy wybiorą wtedy burmistrza na nową – tym razem pięcioletnią kadencję, a także radnych – również na pięcioletnią kadencję. Kto w Andrychowie powalczy o stanowisko burmistrza? W Andrychowie, w przeciwieństwie do innych miast, kampanii wyborczej, tej nieoficjalnej jeszcze nie ma zbyt dużej.


PiS postawi tym razem na Krzysztofa Kubienia, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej (w kadencji burmistrza Jana Pietrasa z PiS). Krzysztof Kubień kandydował 4 lata temu na burmistrza z ramienia własnego komitetu (po tym, jak popadł w konflikt z Janem Pietrasem). Obaj panowie wówczas przegrali – w 2014 roku drugą kadencję wywalczył Tomasz Żak.Jak nam powiedział Krzysztof Kubień, sprawa jego kandydowania, choć raczej pewna, wymaga jeszcze ostatecznej akceptacji kierownictwa partii PiS.

Wcześniej wolę kandydowania wyraził także Czesław Baradziej z Andrychowa, który wiele lat temu miał już mały epizod z wyborami (bez powodzenia kandydował na radnego z ramienia komitetu byłego burmistrza Jana Pietrasa).


W środę (16.05) zamiar kandydowania na trzecią kadencję potwierdził obecny burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

- Planuję wystartować w tych wyborach. Chciałbym zrealizować te plany, te inwestycje, które już są rozpoczęte – powiedział Tomasz Żak. Przekonuje, że wbrew krążącym plotkom, jest mieszkańcem Andrychowa. - Myślę, że niektóre osoby zbyt mocno interesują się z kim i gdzie śpię, a myślę, że jest to prywatna moja sprawa – mówi T. Żak.

Zobaczcie rozmowę z Tomaszem Żakiem.Kto jeszcze chce wystartować w wyborach na burmistrza Andrychowa? Z naszych informacji wynika, że lista kandydatów nie jest jeszcze zamknięta. Pojawiają się informacje, że ponownie o stanowisko spróbuje powalczyć były radny z Andrychowa Sebastian Ramenda. Powiedział nam, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Wymieniane jest także nazwisko radnego Macieja Kobielusa, ale to na razie też nic pewnego. Raczej jednak powalczy tylko o mandat radnego. Na burmistrza jako potencjalny kandydat brany pod uwagę jest za to radny powiatowy Zbigniew Małecki (kiedyś PiS) ze stowarzyszenia "Teraz Andrychów".

Dodajmy, że począwszy od nowej kadencji wprowadzony zostanie limit maksymalnie dwóch pięcioletnich kadencji dla burmistrzów i wójtów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 24.05.2018 16:22

Pożar transformatora w bloku na Olszynach a potem rozkopywanie pod blokiem okablowania to nic na tle tego co możliwe że niebawem stanie się na tym osiedlu oddanym do użytku 60 lat temu! To znaczy także że podziemne rury kanalizacji ściekowej mają ponad 60 lat ! A nad nimi porusza po jezdniach osiedlowych się dziesięć razy więcej 10 razy cięższych samochodów także wielkich ciężarówek dostawczych. Wcale się nie zdziwię jak zapadające się szambo osiedlowe wybuchnie fekaliami w pobliżu Wieprzówki niemal na skalę wydarzeń z Gdańska... Idżcie i zobaczcie jak zapadnięty jest chodnik i jezdnia po blokiem nr 23 dosłownie 3 metry od rozkopanego kabla transformatora. Nie ma to jak takie szambo przed wyborami w odległosci 1000 m od magistratu!

`, 22.05.2018 16:09

"Było to dla mnie wielkie patriotyczne przeżycie." ........VS ....... "To dziwne, też chodziłem do tej szkoły i jakoś nie pamiętam takiej uroczystości"

cymycy, 22.05.2018 15:07

Panie Krzysztofie, Pisze Pan na swoim blogu..."Z tego czasu mocno utkwiła mi w pamięci uroczystość przekazania szkole sztandaru, która odbywała się w bogatej, patriotycznej oprawie. Przez miasto konno przejeżdżał w stroju Kościuszki jeden z uczniów w otoczeniu oddziału kosynierów. A ja niosłem nowy sztandar. Było to dla mnie wielkie patriotyczne przeżycie." To dziwne, też chodziłem do tej szkoły i jakoś nie pamiętam takiej uroczystości. Może ktoś z forumowiczów przypomni jak to było?

Maksymilian, 21.05.2018 21:33

Dosyć plaTWusów.

zdzislaw, 19.05.2018 22:25

Andrychowscy menele głosują na Żaka.

maria, 19.05.2018 07:12

Najważniejsza sprawa to ukrócić eldorado menelom andrychowskim to poważny problem.

zdzislaw, 18.05.2018 11:08

Wybierzemy burmistrza z Andrychowa. Koniec z aferami TW Zdzisława, który nie potrafi się przyznać do współpracy z SB.

budyn77, 18.05.2018 11:00

Wójcie Zak gdzie obwodnice Andrychowa?

`, 18.05.2018 10:13

"Szkoda że tylko młodzi to dostrzegają i z tego kraju uciekają"..................... AHA ...................... "Fala powrotów do kraju. "FT": młodzi Polacy wracają do kwitnącej gospodarki w Polsce".........."Brytyjski dziennik "Financial Times" opisał w piątek falę powrotów do kraju młodych polskich profesjonalistów, którzy studiowali i rozpoczynali swoje kariery w Wielkiej Brytanii"...... :-)

mateo, 18.05.2018 09:33

I znów wybierzecie tego kto więcej obieca i DA a później będziecie płakać że podatki podnoszą. Politycy kupują was za wasze pieniądze a wy jeszcze się cieszycie. Szkoda że tylko młodzi to dostrzegają i z tego kraju uciekają

zdzislaw, 17.05.2018 22:07

Autobusy to w Andrychowie jeżdżą od lat, strefa ekonomiczna jest w całej Polsce, stadion i Pańska Góra to tylko wizualizaja. Liczą się realne efekty a tych niestety brak. TW Zdzisław już jest pozamiatany.

`, 17.05.2018 20:38

"unijne dotacje" .......... Powinny kandydować na burmistrza :-0

`, 17.05.2018 20:37

"To akurat jest budynjk prywatny i gminie nic do tego." ................... "Pijackie awantury, kradzieże, wypróżnianie się pod murami bloków ul. Krakowskiej" ................."gminie nic do tego." ................ Ech Zdzisek Zdzisek :-(

kamil, 17.05.2018 20:30

To akurat jest budynjk prywatny i gminie nic do tego. A unijne dotacje: przykłady z ostatnich miesięcy 18 mln z ue na włókniarzy i autobusy, 12 mln na strefę,12 mln na rewitalizację stadionu i pańskiej Góry

`, 17.05.2018 20:20

Liczył ktoś ile Zdzisek ma tych nicków pod którymi zaczyna komentarz z małej litery ? ......... http://www.mamnewsa.pl/magazyn/stara-willa-jak-straszyla-tak-straszy-mieszkancy-omijaja-to-miejsce-szerokim-lukiem

zdzislaw, 17.05.2018 20:19

Wystarczy przejść się po Andrychowie. Tu już wszystko padło. Nawet ludzi na ulicach coraz mniej. Jakie pieniądze z UE? Mamy więcej długów niż za poprzedników. TW Zdzisław się tylko śmieje jak andrychowian łatwo wkręcić. I cały czas wkręca. Nie widzicie tego? My musimy go zmienić jesienią. Koniecznie.

kamil, 17.05.2018 20:04

mów za siebie. Tyle co Żak zrobił już dla gminy Andrychów nie zrobił żaden burmistrz wcześniej. Widać że jest fachowcem, potrafi robić potrzebne mieszkańcom inwestycje i potrafi ściągać pieniądze z UE na te inwestycje.Pietras może zrobił 10 % z tego co zrobił Żak

zdzislaw, 17.05.2018 18:50

TW Zdzisław to przykład fałszu, zakłamania i wielkij buty. Lekceważy mieszkańców jak nikt inny. Kubień lub Ramenda pokonają go w pierwszej turze.

Gmina2, 17.05.2018 18:31

Ja w następujących wyborach nie zagłosuje na burmistrza Żaka. Ten Pan miał już w gminie swoje 5 minut i nie zauważyłem znaczącej poprawy. Co Pan chce dokańczać? Obwodnicę której nawet Pan nie zaczął budować? Ja, moi znajomi i rodzina nie damy się już nabrać na obietnice bez pokrycia i uśmieszki. Mogę tylko przeprosić mieszkańców gminy że oddałem na Pana głos.

`, 17.05.2018 16:00

Psikuta ......... "ciebie to nie dotyczy - ty należysz do tych z peło którzy ze względu na swój ---stan--- nie kwalifikują się już do „niczego „" ..................................... I jak już chcesz pisać z kilku nicków to dla niepoznaki rób większe odstępy czasowe między komentarzami :-)

`, 17.05.2018 15:56

"panie burmistrzu nich się pan nie przejmuje tymi wpisami słych ludzi" ............... OJEJ :-( ............ I CO NAROBILIŚCIE !!! Wy "sli ludzie" :-0

stan, 17.05.2018 15:43

niemczyk ! ciebie to nie dotyczy - ty należysz do tych z pis którzy ze względu na swój stan nie kwalifikują się już do „niczego „

abcabc, 17.05.2018 15:42

panie burmistrzu nich się pan nie przejmuje tymi wpisami słych ludzi

`, 17.05.2018 11:04

Psikuta ....... "Taką mamy dziś marionetkową władze w Polsce." ......... TAKĄ ......... "W czwartek Andrzej Duda --- jako pierwszy w historii polski prezydent ---- poprowadzi w nowojorskiej siedzibie ONZ debatę otwartą wysokiego szczebla poświęconą roli prawa w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa."

`, 17.05.2018 11:00

Ej Psikuta ............ Czy w waszym Totalnym środowisku wszyscy naśmiewają się z niepełnosprawnych ??? ...... "w Polsce jest nieskończona ilość niepełnosprawnych umysłowo" ......... WSTYDŹ SIĘ !!!

`, 17.05.2018 10:58

Ej Psikuta .... "przydzielają sobie dodatkowe ?świadczenia pielęgnacyjne? ... bo im się należy!!!" ............ "W powiecie wadowickim na czele nieoficjalnego rankingu gmin, w których urzędnicy są najlepiej nagradzani plasuje się gmina Andrychów." ..................... OOO HA HA HA

zdzislaw, 17.05.2018 10:53

A swoją drogą TW Zdzisław wygląda na bardzo "zmęczonego".

zdzislaw, 17.05.2018 10:52

Mieszkańcu!!! Nie interesuj się tym gdzie burmistrz mieszka bo burmistrz zainteresuje się Tobą.

Andrychow2, 17.05.2018 10:40

@stan @barte Hahahahahaha ludzie nie lubią burmistrza i wyrażają to w komentarzach więc najlepiej przeskoczyć do polityki krajowej, a nóż ktoś się wda z wami w tą dyskusję. Śmieszni bardzo jesteście, ale to pokazuje jakie są wasze rządy. 8 lat waszych rządów to były kpiny że społeczeństwa i propaganda dla społeczeństwa. Gdzie jest obwodnica Andrychowa? Gdzie strefa ekonomiczna? Mieliście na to OSIEM lat!

stan, 17.05.2018 10:17

Okazuje się, ze w Polsce jest nieskończona ilość niepełnosprawnych umysłowo PiS-dzielcow, którzy od dawna przydzielają sobie dodatkowe ?świadczenia pielęgnacyjne? ... bo im się należy!!! Widzimy ich w Sejmie, kościołach, sądach, na policji itp itd. Szanowni Obywatele, którzy walczą o swoje prawa od 4 tygodni dostaną dodatkowe pieluchy bo władza już przyznała sobie dodatek dla swojej niepełnosprawność wiec nie rozumie o co tyle hałasu??  Protest, który obecnie ma miejsce w sejmie bije na głowę wszystkie dotychczasowe obywatelskie inicjatywy jakie miały miejsce w naszym kraju od 2015 roku, wszystkie wypowiedziane słowa, odśpiewane piosenki, happeningi..

zdzislaw, 17.05.2018 08:37

Co on się tak tłumaczy z kim śpi? Czyżby "partnerka" mu nie pasowała? Jest osobą publiczną więc niech się nie diziwi, że wyborcy martwią się o jego dobry sen.

keczanin, 17.05.2018 08:35

coś strasznie nerwowych macie tych waszych "klakierów władzy". Według nich albo głaskać władzę albo milczeć. Nawet nie możecie napisać że ktoś odbierze władzę burmistrzowi czy zapytać o to czy urząd podał już ile kosztowała podróż burmistrza i jego kolegów do Gruzji :) Nerwowi jak fiks w tej waszej żakolandii

xpekk, 17.05.2018 06:21

zasadniczy wątek: kiedy klakierzy zakoalndii będą walić jak w bęben w Kubienia władzę Żakowi ktoś inny odbierze :)

xpekk, 17.05.2018 06:20

wątek poboczny to wielkiego znaczenia nie ma chyba tylko taki żeby wiedzieć kto manipuluje. Żak mówi że mieszka w Andrychowie a ludzie w tym jego koledzy że po pracy wyjeżdża z naszej gminy do domu który daleko. Do tego Żak sam zamieszcza zdjęcia osobiste z Krakowa. Komu wierzyć? :)

taranczako, 17.05.2018 06:05

Przy tym wpisie są zdjęcia najgorszych obecnie możliwych kandydatów z punktu widzenia zaspakajania palących potrzeb społecznych w gminie andrychowskiej jeden ma na koncie przyklaśnięcie budowy basenu za kiikdziesiąt milionów zł kredytu a drugi za podobną sumę odkrytego. W ogóle co to za minim,alistyczne wymagania mają wyborcy którzy wybierają kogoś tylko dlatego że wybrukował i wyasfaltował dużo kilometrów dróg wiejsko gminnych. Może powinniśmy jeszcze obniżyć poprzeczkę wymagań i wybrać kogoś kto jedynie zapewni że swój czas rządzenia wypełni w całość systematycznymi naprawami tych drów przez kolejną kadencję i może może w następnej zapewni jakiś rozwój miasta

krisu78, 16.05.2018 23:55

"Nietakszybko" czy Żak żartuje nie wiem. Ale po 8 latach rzadów numer w stylu: "dajcie mi pensje burmistrza jeszcze na 5 lat to dokończę coś" jest słaby, bardzo słaby. Jak ktoś nie przywrócił pogotowia przez 8 lat to nie zrobi juz tego. A do dokończenia np. budowy basenu to trzeba dobrych fachowców - budowlańców a nie burmistrza Żaka który słynie ostatnio z rozdawanych nagród i zagranicznych wojaży do Gruzji gdzie za podróż jego i kolegów płacą podatnicy.

krisu78, 16.05.2018 23:51

"abecadło nie śpij !!! " „Abcabc” nie śpi tylko odcięli mu w domu w Krakowie neta :) Ale jak tylko rano przyjedzie do pracy do Andrychowa to na pewno napisze pod swoim dowolnym nickiem (a ma ich na mamnewsa że hej) kilka bajeczek jak to np. mieszka w Andrychowie przy ulicy „Nikt mnie tu nie widuje” :) Bo jak powszechnie wiadomo być gdzie zameldowanym a mieszkać to dwie różne rzeczy. Patrz np. studenci i……. „abcabc” :)

nietakszybko, 16.05.2018 22:34

do tego ten "barte" który oderwał się od pisania donosów na andrychowian żeby poprzeć Żaka :) Jak jest tak nieskuteczny z tym poparciem jak z pisaniem donosów które lądują w koszu to Żak może co najwyżej kończyć planowanie kolejnej zagranicznej wycieczki czy delegacji :) Apropos czy po wielkich staraniach urząd podał ile kosztowała podatników podróż Żaka i jego nagrodzonych współpracowników do Gruzji?

nietakszybko, 16.05.2018 22:30

Żak chyba żartuje? 8 lat to dość żeby coś zacząć i skończyć. Chyba że ktoś chce bawić się w nieskończoność: wy mi będzie wypłacać pensję burmistrza przez 30 lata ja non stop będę zapewniał że będę coś kończył :)

Andrychow2, 16.05.2018 22:03

Czy pan Żak to ten burmistrz który mówił że rozważa doniesie do prokuratury na poprzedniego burmistrza i przez 8 lat tego nie zrobił? https://youtu.be/uaMQIgVtFP4

`, 16.05.2018 21:31

Szukasz zrozumienia czy potępienia ???

bober88, 16.05.2018 21:23

Czy pan Kubień to ten były radny, który ciąga blogerów po sądach? Przypominam: http://wadowice.naszemiasto.pl/artykul/blog-dlaandrychowa-radni-pis-zaskarzyli-blogera,1841780,art,t,id,tm.html

Andrychow2, 16.05.2018 21:07

Panie burmistrzu Tomasz Żak czerwona kartka!

Andrychow2, 16.05.2018 21:06

Burmistrz Tomasz Żak już się skompromitował. Rządzi przez osiem lat i nie potrafi załatwić dla gminy nic konkretnego. Jest tylko gadanie. Nie ufam Panu burmistrzowi i nie będę na niego głosował. Za dużo razy się na nim zawiodłem. Ps. Pamiętam o podwyżkach cen śmieci do 10 złotych za Pana kadencji!

budyn77, 16.05.2018 21:05

Widać gołym okiem darmowe publiczne żłobki, obwodnice, opieke całodobową, kino cyfrowe 3D, nowoczesne targowisko, dom seniora, nowoczesną hale sportową, kryty basen itd. Brawo wójt Zak.

`, 16.05.2018 21:00

"Wiadomo pewnie pełowcy będą wylewać na wszystkich różne pomyje ale mimo to rozsądek zwycięży. Widać gołym okiem np. brak opieki całodobowej w Andrychowie" .......... "Powiedzmy sobie szczerze" że wycieczki 3 maja to trochę słaby pomysł.

`, 16.05.2018 21:00

"Wiadomo pewnie pełowcy będą wylewać na wszystkich różne pomyje ale mimo to rozsądek zwycięży. Widać gołym okiem np. brak opieki całodobowej w Andrychowie" .......... "Powiedzmy sobie szczerze" że wycieczki 3 maja to trochę słaby pomył.

`, 16.05.2018 20:58

Ech Psikuta jednak spałeś :-)

szpp, 16.05.2018 20:25

Kubień to sobie chyba żarty robi z tym kandydowaniem

`, 16.05.2018 19:25

abecadło nie śpij !!!