Nowe Centrum Handlowe Andrychów powstanie do 2019 roku

, Gospodarka, Wiadomości, 15.05.2018 19:30, red
Kolejne szczegóły dotyczące planowanej do budowy wielkiej galerii handlowej w Andrychowie.
Nowe Centrum Handlowe Andrychów powstanie do 2019 roku

Grupa Acteeum otrzymała decyzję środowiskową dla budowy nowego centrum handlowego w Andrychowie. Obiekt będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej w Andrychowie. W miejscu, gdzie kiedyś miał powstać zakład płytek ceramicznych.


Jak się dowiadujemy, inwestorem będzie Grupa Acteeum, która ma już na swoim koncie budowę kilku tego typu obiektów - m.in. w Chełmie, Wołominie, Tomaszowie, Stalowej Woli, Krośnie [na zdjęciu], a także w Bielsku-Białej (Sarni Stok).


Planowany termin otwarcia Centrum Handlowego Andrychów to 2019 rok. To będzie pierwszy tak nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Andrychowie oraz regionie.


- Inwestor otrzymał już decyzję środowiskową dotycząca inwestycji. Obecnie trwają prace projektowe, a w drugiej połowie roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie inwestycji – informuje portal retailnet.pl.


W nowym centrum handlowym ma znajdować się 30 sklepów na powierzchni ok. 16 tys. m2. najmu, w tym supermarket o powierzchni ok. 2,3 tys. m2. A ponadto m.in. market budowlany, salon RTV i AGD, salony odzieżowe, obuwnicze oraz restauracja typu „drive”. Klienci będą mieli do dyspozycji ok. 650 miejsc parkingowych. Przy okazji planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą oraz prawdopodobnie również zjazdu do galerii z drogi krajowej w rejonie pomnika Grunwaldzkiego.


Wierzymy, że poprzez swoją dostępność oraz szeroką ofertę nasze nowe centrum handlowe umożliwi mieszkańcom Andrychowa oraz regionu kompleksowe zakupy w jednym miejscu bez konieczności kontynuowania czasochłonnych wyjazdów w celach zakupowych do innych miast. Zainteresowanie najemców projektem jest bardzo duże i możemy się spodziewać szerokiej oferty handlowej wiodących, tak polskich, jak i międzynarodowych sieci handlowych – mówi Tomasz Szewczyk, Manager Partner w Acteeum Central Europe w rozmowie z retailnet.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 16.05.2018 08:01

"długo by wymieniać" ................. Tego czego nie ma

`, 16.05.2018 08:00

„Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo......................”

abcabc, 16.05.2018 05:54

widać że Andrychów się rozwija: galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia,strefa gospodarcza i basen już wkrtce, nowe drogi i chodniki, nowe przedszkola.......... długo by wymieniać