Czesław Baradziej chce kandydować na stanowisko burmistrza Andrychowa

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 22.01.2018 13:35, red
Rok wyborczy. Są pierwsi chętni do kandydowania na stanowisko burmistrza Andrychowa.
Czesław Baradziej chce kandydować na stanowisko burmistrza Andrychowa

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie 2018 roku. Wtedy mieszkańcy wybiorą burmistrza i radnych na nową pięcioletnią kadencję.

Kto będzie kandydował na burmistrza gminy Andrychów? Na „giełdzie nazwisk” znajdują się m.in. urzędujący burmistrz Tomasz Żak, były przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień (PiS), radny miejski Maciej Kobielus czy radny powiatowy Zbigniew Małecki.

To nie jest jeszcze zamknięta lista. W naszej redakcji pojawiła się osoba zupełnie spoza lokalnej sceny samorządowo-politycznej – Czesław Baradziej. 69-letni andrychowianin oznajmił, że zamierza założyć „komitet wyborczy Czesława Baradzieja” i kandydować na stanowisko burmistrza Andrychowa.

- Głównym moim celem jest przywrócić do Andrychowa nowoczesny przemysł elektro-maszynowy – mówi nam Czesław Baradziej.

Przekonuje, że „kształtuje się już lista kandydatów, którzy chcą kandydować na radnych z jego komitetu wyborczego”. Przypomina, że już kiedyś kandydował (ponad 10 lat temu) na radnego z komitetu ówczesnego burmistrza Jana Pietrasa (PiS). Wówczas radnym nie został. Teraz zamierza kandydować jako kandydat niezależny. - Jestem kandydatem niezależnym o głębokich przekonaniach demokratyczno-narodowościowych – mówi nam.

Czesław Baradziej z wykształcenia jest magistrem-inżynierem elektrykiem, absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach (1976 rok). 27 lat przepracował w WSW, w tym 13 lat jako mistrz utrzymania ruchu i 14 lat jako specjalista konstruktor zespołów prądotwórczych i napędowych. Potem pracował także m.in. jako nauczyciel w Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach oraz w prywatnej firmie.

Obecnie jest na emeryturze, choć w styczniu tego roku wznowił prywatną działalność gospodarczą.

- Swoje CV i program wyborczy zamierzam przesłać mieszkańcom gminy Andrychów – mówi Czesław Baradziej.

Czy rzeczywiście wystartuje w wyborach, a jeśli tak – jakich będzie miał konkurentów? O tym wszystkim będziemy informować na mamNewsa.plZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kazek_z9, 30.01.2018 20:58

Panie Czesławie, miałem sposobność poznać osobiście Pana poglądy i oceny w sprawie niektórych kierunków działań w zakresie udogodnienia życia w Andrychowie np. budowy krytego basenu. Muszę stwierdzić, że te pańskie poglądy są nie do zrealizowania. Ponadto do burmistrzowania potrzebne jest jakieś doświadczenie w pracy samorządowej. Myślę, że powinien Pan na nowo zmierzyć siły na zamiary - by Pana zamiar kandydowania nie był porywaniem się z motyka na słońce. Nie należy zabierać się za coś, czego nie jest się w stanie zrobić.

stan, 25.01.2018 20:49

Maksiu! ja ci tak powiem po "znajomości ", że mnie się wydaje, gdyby ŻYD JEZUS SYN ŻYDÓWKI MARYI chciał się narodzić w polskiej stajence, to by go te nasze pis..dusie pogonili widłami aż do Niemiec ! 

Maksymilian, 25.01.2018 14:04

stan;zrozum że ty nie możesz mnie zabronić wypowiedzi na jakikolwiek temat.Myślę że czerwona hołota to wreszcie zrozumie.Byłem sobą w czasie komuny i zostanę teraz.Dobrze piszesz że, Andrychów ma"normalnego" burmistrza.Cudzysłów oznacza jest nienormalny.W 90% wiem kim jesteś. Przestań robić krzywdę porządnym ludziom.A może dojdziesz do wniosku że Pan Bóg istnieje.Przyzwoitość to prawdziwy skarb,nie tylko wierzącego.

stan, 25.01.2018 09:33

Maksek ! ; Ty się w temacie "wybory" raczej nie wypowiadaj, bo z kretesem przegrałeś w owym czasie rywalizację o stanowisko burmistrza z obecnie urzędującym ( byłeś zresztą bez najmniejszych szans) , Jedyną Twoją zasługą jest ,że między innymi dzięki twej porażce od prawie ośmiu lat Andrychów ma "normalnego" burmistrza a nie jakiegoś fanatyka religijnego czy oszołoma - jak to nieraz bywało !.

Maksymilian, 24.01.2018 20:46

8866640spinderman;mam rozumieć że, nie potrafisz rozróżnić, iż 8866640spinderman a spinderman to dwa byty internetowe.Nie jest prawdą że np.ja zostałem tam skierowany.Z 32 osobowej grupy ukończyło nas w normalnym terminie 16 u.Kłamstwa to piszesz ty.Brak logicznego myślenia daje mi pewność że ukończyłeś uniwersytet marksizmu-leninizmu.

8866640spinderman, 24.01.2018 19:13

Maksymilian: mam rozumieć,że nie potrafisz pojąć, iż maksek a Maksymilian to dwa byty internetowe. Ja wyraźnie zasugerowałem ,że andrychowska sorbona powstała i działała pod patronatem PZPR-u - kądy kto został tam skierowany musiął sedukacje zakończyć dyplomem. Jeśli tak to wywalić do kosza te śmierdzące wam komunizmem dyplomy , tyle w temacie. Co do dogmatu religijnego to powiem CI ,że też nie rozyumiesz swojej religi , czytaj wiary a wiara z faktami nie ma nic wspólnego. Rozumiem małe dzieci, podobnie jest z tzw. św. Mikołajem. Podobno naprawdę istniał ale nie wchodził przez zamknięte drzwi z podarkami ale ten wątek jest miły dla wielu ludzi , także dla mnie więc swoim dzieciom w ten sposób też sprawiałem radość. Na zakończenie - nigdy nie byłem w Kozach na pogrzebie, niemam tam nikogo - nawet kolegi, nie rozumiem o kogo chodzi. Pozdrawiam cię , jeśli jesteś z Zagórnika, to taką osobę o tym imieniu znam z widzenia ale nigdy nie zamieniłem z tą osobą ni jednego słowa. Prawdziwa komuna o zabarwieniu faszystowskim ma się bardzo dobrze ale przecież powinieneś wiedziec kto ten stan rzeczy usiłuje umocować. Nie będę odpowiadał na twoje iinnych zaczepki bo szkoda czasu na czytanie bajdów.

kazek_z9, 24.01.2018 17:49

Kibicuje Panu Czesławowi ! Niech mu się powiedzie. Ma doświadczenie. Pracował w dużej firmie Andoria w Andrychowie, ma doświadczenie we współpracy z ludźmi. Pracował też w małej prywatnej firmie składającej zespoły prądotwórcze, miał też własną działalność gospodarczą, Był przez kilka lat nauczycielem w szkole zawodowej w Wadowicach. Zna więc problemy dużego i małego przemysłu oraz problemy młodzieży i szkolnictwa. Jak najbardziej taka wiedza i doświadczenie jest przydatna w zarządzaniu Miastem i Gminą Andrychów. Powodzenia Panie Czesławie !!!

Maksymilian, 24.01.2018 14:43

spinderman,stan;jak poprosisz o wybaczenie to je otrzymasz.Jeden wyjątek jeżeli to grzechy przeciwko trzeciej Osobie Boskiej to warunkiem jest naprawienie najpierw wyrządzonego zła.Jeden z twoich kolegów gdy spotkaliśmy się na pogrzebie w Kozach mnie przeprosił.

Maksymilian, 24.01.2018 14:35

spinderman;Ja skończyłem normalne studia,nie korzystając z przywilejów partyjnej przynależności. Składałem wiele projektów racjonalizatorskich,co świadczy o dobrym przygotowaniu do zawodu. Wielu po studiach dziennych nie uczestniczyło w tej rywalizacji.Byłem jednym z niewielu kierowników w WSW bez partyjnej przynależności.Nazywanie mnie prawdziwym "z krwi i kości komuchem i sugerowanie że do tego czasu się ukrywałem"jest chamstwem.Tak czerwona chołota walczy z normalnymi ludźmi .Przyzwoitość to takie coś co wy nigdy nie osiągniecie.

abcabc, 24.01.2018 06:33

pis będzie miał po prostu 2 kandydatów,widzę tutaj dobrą robotę Jaśnie Pana

tomasznasz, 23.01.2018 20:56

Biorąc pod uwagę odchodzenie wyborców od Tomasza Żaka i odchodzenie od burmistrza radnych to słabszy jest chyba tylko właśnie Tomasz Żaka i tylko jego ten Pan może pokonać. Ale jeśli chce oczywiście ma prawo wystartować. Przynajmniej jest z naszej gminy. ps. jak widać tzw. klakierom zakolandii zostaje powoli już tylko atakowanie i obrażanie andrychowian. Tak powoli się kończy ich zarobek w naszej gminie.

Rzycan, 23.01.2018 19:27

Wole dziadzia niż , Pana Kobielusa ,Kubienia ,Pietrasa czy Małecki. Panu Czesławowi życzę zdrowia i radzę kupić wędkę połowić ryby ,niż pchać się w to bagno i robić z siebie pośmiewisko jak Panowie wyżej wymienieni.

Betty, 23.01.2018 19:08

Pan Baradziej = Pan Czarodziej?

xpek, 23.01.2018 10:45

przecież widać że pan Barzdziej się nadaje :)

Maksymilian, 23.01.2018 09:27

Wczoraj dwa moje komentarze zostały odrzucone.Panie Gawęda czy może pan to wyjaśnić.

ababa, 23.01.2018 07:44

Z całym szacunkiem, ale ten pan mógłby kandydować jakieś 20 lat temu. Teraz rozwój się liczy, a on żadnej styczności z przepisami i zmianami obecnie zachodzącymi w samorządach nie miał do czynienia. Gratuluję odwagi.... Młodych nam trzeba, z pomysłami i chęcią do zrobienia czegoś, a nie tylko przeczekania 5 lat na dobrym krześle.... Z tego co widzę, to ci co mają parcie na władzę dalej się pchają. No cóż mam tylko nadzieję, że mieszkańcy Gminy Andrychów będą mądrzejsi....

tomekx, 23.01.2018 06:52

Kompletnie oderwany od rzeczywistości. Jaki przemysł skoro w Andrychowie nie ma bezrobocia????Każdy kto chce bez problemu znajdzie pracę.Ten pan chce chyba sprowadzić do Andrychowa jeszcze więcej ukraińców

tomasz2, 22.01.2018 20:21

Od Żaka odwracają się wyborcy odchodzą radni. Nawet biznesmeni coraz częściej mówią że to koniec. Ale klakierzy nie poddają się. Szkoda że tyle w nich agresji wobec andrychowian. PS. Ta opinia że Tomasz Żak pozostanie w pamięci andrychowian jako „król podwyżek cen śmieci, „obiecanek cacanek” i kredytów na jakich popłynie Andrychów” jest bardzo popularna i szczerze mówiąc ja słyszałem ja od ludzi którzy z żakiem startowali ale się nim i jego rządzami rozczarowali

wzroczyny16, 22.01.2018 20:05

krisu: domyślam się,że zamiast zwojów masz same smieci, skoro tylko o tym pleciesz w koło macieju.

8866640spinderman, 22.01.2018 19:56

maksek: gdybyś skończył normalne studia, nie partyjne a takie były w andrychowskiej sorbonie miałbyś wiecej rozgarnięcia , ale dobrze,że chociaż trochę z katechizmu pamiętasz. Jeśli Ci źle pachniały studia w partyjnej PZPR -owskiej szkole wywal dyplom do kosza, teraz już ci na nic nie jest potrzebny. Za moich czasów studenci śpiewali odważnie: " wpadła mi do sedesu legitymacja zmsu albo mi nie wpadła" itd. - my mieliśmy odwagę zanucić po skromnym browarku - tobie i wielu podobnym asom od moralizacji tego zarzucić nie można. Pozdrawiam cię maksek - nie wiele nam już zostało drogi za bramę wiecznego spokoju, więc nie warto się pienić. Gdy byłeś w kościele w niedzielę to napewno słyszałeś coś o odpuszczaniu win swoim przesladowcom, a jeśli nie słyszałeś to znaczy ,że mocno słuch masz przytępiony - mniemam,że nie tylko słuch.

krisu78, 22.01.2018 19:13

Jak ktoś się powinien martwic to Tomasz Żak nazywany coraz powszechniej przez andrychowian „królem podwyżek cen śmieci, „obiecanek cacanek” i kredytów na jakich popłynie Andrychów”. Ale ta 5 klakierów jaka „pracuje” na mamnewsa pod coraz to nowymi nickami żyje w swoim świecie i wolno jej :)

Maksymilian, 22.01.2018 18:58

budyn77;myślę że jedne taczki to za mało. Wywożenia będzie sporo.Przykro wam to komunikować , ale wasze chciejstwo jest tym razem nieosiągalne.Szop,wzroczyny 16 bierzcie pod uwagę wasze możliwości genetyczne.Byliście słabi, jesteście słabi,będziecie słabi.Ja do Staszka nie chodzę, ale do kościoła tak. Wam komitet zlikwidowali i teraz nie możecie się odnaleźć.Ale jak wam się pomyli i zorientujecie się że tablicy na budynku dawnego komitetu partii już nie ma ,wstąpcie pomodlić do Grotki,tam Staszka nie zobaczycie.

barte, 22.01.2018 18:25

Kibicuję temu panu chociaż patrząc na zdjęcie widzę że jest już trochę zmęczony i powinien raczej odpocząć

barte, 22.01.2018 18:24

Krzysiek Kubień może zacząć się martwić.Ten gość wespół z mokrą włoszką odbiorą mu głosy i nie będzie w ogóle 2 tury bo w pierwszej wygra Tomasz Żak

8866640spinderman, 22.01.2018 18:06

KAŻDY MOŻE KANDYDOWAĆ: gdyby ten gościu miał conajmniej sześćdziesiątkę, to miałby jakąś szansę. W tym wieku niewarto się narażać na śmieszność ale skoro miał już styczność, z JP i pisem to nie jestem zaskoczony zamiarami oraz propozycjami w zakresie rozwoju gminy.

wzroczyny16, 22.01.2018 17:55

Trole; maksek budyń i inni- dobrze wam radzę idźcie do STASZKA OD MACIEJA COŚ WAM MOŻE DORADZIĆ W SPRAWIE WASZEJ nieco skrzywinej wyobraźni. maksek jesteś po sorbonie andrychowskiej, to napewno wiesz co w języku medyków oznacza określenie - " Psychologiczny konflikt poznawczy". za parę tygodni wiosna, więc upragnione wasze taczki jak ulał będą do was pasowały.

szpp, 22.01.2018 17:53

dziadku-kapcie, herbatka,krzyżówki i telewizor, ewentualnie wnuki a nie teraz udawanie że jest się najmądrzejszym i ma się coś do zrobienia dla miasta

Maksymilian, 22.01.2018 16:56

Zdzisek jak jechał do pracy z Krakowa do Andrychowa gdy" potrącił drzewo" , to słyszałem że nie będzie startował. abcabc masz stare informacje.

arquit, 22.01.2018 16:26

Szanowny Panie, do takich planów jak przywrócenie przemysłu trzeba konkretnych planów i znajomości branży. To nie są czasy PRL gdzie jak się powiedziało "tu ma powstać fabryka" to miała powstać i nikogo to nie interesowało. Niemniej jednak życzę powodzenia, a nuż się uda.

budyn77, 22.01.2018 16:23

Najgorsze w tym wszystkim jest to że gdy wójt Zak przegra to i tak dla Andrychowa nie ma nadzieji. :-( Falalne 8 ostatnich lat, błedne decyzje beda oddziaływac na kolejne 8-12 lat. Poteżny dług urośnie prawdopodobnie do końca roku... A budowa złobków, basenu, hali sportowej i obwodnic to podwojenie długu do około 100 mln. Szkoda że Andrychów i tak już przegrał...

rafi, 22.01.2018 16:07

Taczki to podobno jada pod blok Kobielusa,zmarnowal 4lata jako Radny.Malecki wypad od Andrychowa,kandyduj w Barwaldzie na soltysa,Kubien juz dostal 2czerwone kartki od mieszkancow,a Zak nie podjal jeszcze decyzji co do startu w wyborach,pozostaje gdybanie wiec nie ma co sie nakrecac,a kto wygra zadecyduja wyborcy a nie ja,nie [email protected],nie [email protected] i nie [email protected] spokojnie i bez nerwow...

abcabc, 22.01.2018 15:51

w takimi kandydatami to pan burmistrz Żak wygra jeszcze przed wyborami

budyn77, 22.01.2018 15:34

Wójcie Zak - taczki już podjechały :)

asquit, 22.01.2018 13:50

mamnewsa to potrafi poprawić humor mieszkańcom buhahahahahahahaha