Kolejne zarzuty i akt oskarżenia dla byłego burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 18.01.2021 15:00, red
Prokuratura Rejonowa w Wadowicach przesłała do sądu drugi już w ostatnich tygodniach akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klinowskiemu.
Kolejne zarzuty i akt oskarżenia dla byłego burmistrza
Pierwszy akt oskarżenia dotyczy działania na szkodę gminy w związku z budową mostu w Rokowie, który rzekomo został wybudowany bez pozwolenia na budowę a pieniądze na jego budowę wydano bez przetargu.


Kolejny akt dotyczy budowy budynku sanitarno-użytkowego w parku Miejskim w Wadowicach. Tam zbudowana została tzw „chatka hobbita”. Wcześniej w tym miejscu stał stary blaszak. Były burmistrz Mateusz Klinowski zbudował tam większy budynek, który został ukryty pod nasypem ziemnym, który zarósł trawą i wygląda niczym rzeczona „chatka hobbita” z powieści J.R.R. Tolkiena.

Zdaniem prokuratury prace prowadzone były bez zezwolenia. Oprócz byłego burmistrza Wadowic akt oskarżenia skierowany jest także przeciwko urzędniczce Starostwa Powiatowego w Wadowicach - oboje są oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, czym narazili gminę na szkodę.

Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Były burmistrz uważa, że mieszkańcy są zadowoleni z inwestycji, prokuratura zaś twierdzi, że działał on na szkodę mieszkańców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy