Kiedy w końcu szkoły w Andrychowie i w Rzykach zyskają nowe elewacje?

, Polityka, Wiadomości, 11.09.2019 15:30, red
Zostały jeszcze tylko dwie takie placówki.
Kiedy w końcu szkoły w Andrychowie i w Rzykach zyskają nowe elewacje?
O zaniedbanej elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie pisaliśmy wiele razy. Kiedy w końcu wykonany zostanie remont?

Kto wie, być może już w przyszłym roku coś w tej sprawie zacznie się dziać. Tak można ostrożnie wnioskować z odpowiedzi, jaką udzielił wiceburmistrz Mirosław Wasztyl na interpelację radnego Jakuba Guzdka w tej sprawie.

Radny dopytywał kiedy w końcu wykonany zostanie remont i docieplenie budynków Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie oraz w Szkoły Podstawowej w Rzykach. To ostatnie już placówki oświatowe w gminie, które mają stare elewacje.


Wiceburmistrz poinformował, że w ostatnich latach gmina systematycznie remontowała elewacje placówek oświatowych z gminie Andrychów.

W najbliższych latach wykonane zostaną także remonty w Sp 5 i w Rzykach pod warunkiem zabezpieczenia w budżecie gminy pieniędzy na ten cel. Wiceburmistrz poinformował, że traktuje pytanie radnego jako wniosek o zabezpieczenie w budżecie gminy w najbliższych latach pieniędzy na remonty elewacji obu szkół.

Dodajmy, że niedawno na stronie andrychowskiego magistratu zamieszczone zostało ogłoszenie o możliwości zgłaszania propozycji do budżetu gminy na 2020 rok. Jak to zrobić? Szczegóły w ogłoszeniu.

"W związku z rozpoczęciem prac związanych z opracowaniem projektu budżetu Gminy Andrychów na 2020 rok zapraszamy do czynnego udziału radnych oraz jednostki pomocnicze Gminy
w tworzeniu projektu budżetu. Organizacje społeczne, polityczne oraz mieszkańcy gminy mogą składać wnioski do projektu budżetu za pośrednictwem radnych.

Termin składania wniosków – do 30 września 2019 roku

Wnioski należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie, ul. Rynek 16. Złożone wnioski stanowią jedynie materiały pomocnicze do opracowania projektu budżetu i nie stanowią podstawy do ich obowiązkowego ujęcia w projekcie budżetu.

Tomasz Żak
Burmistrz Andrychowa"


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 11.09.2019 21:09

Wszyscy wiedzą dlaczego piątka i Rzyki są zwalczane przez władze miasta. Taki nakaz oficerów prowadzących.

",,**,,", 11.09.2019 16:21

Każdy doskonale wie,poza radnym Kobielusem i radnym Kubieniem ze Szkoła Podstawowa nr 5, wymaga pilnie remontu,nie chodzi tylko o elewację ale również chodnik, parking i całe otoczenie wokół Szkoły!!!!!!!!!!!!! Obecnie przed SP5 to trudno nazwać co to jest, parking,gruzowisko, jaja, kpiny czy nie wiadomo co jeszcze, o dziwo radny Kubien nauczyciel, pracownik szkoły nadal śpi,czy nadal jest w szoku po utracie stanowiska przewodniczącego rady miejskiej. Bo na temat Kobielusa szkoda co pisać, jeden z najbardziej nieudolnych radnych w ciągu ostatnich lat.