Aktywność posłów z naszego regionu w Sejmie. Najlepiej wypada Marek Sowa a najgorzej Ewa Filipiak

, Polityka, Wiadomości, 10.09.2019 19:40, PG
Ewa Filipiak w ciągu czterech lat złożyła tylko 3 interpelacje.
Aktywność posłów z naszego regionu w Sejmie. Najlepiej wypada Marek Sowa a najgorzej Ewa Filipiak
Jesteśmy tuż przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w Polsce 13 października. Postanowiliśmy podsumować mijająca kadencję i przyjrzeć się aktywności posłów z naszego regionu.

I tak najbardziej aktywnym posłem był Marek Sowa (PO) z Oświęcimia. W ciągu czterech lat złożył 340 interpelacji i 74 zapytania. Wypowiadał się także 372 na posiedzeniach Sejmu.


Z kolei poseł Józef Brynkus (Kukiz'15) z Wadowic, który przygotował 228 wystąpień, 168 interpelacji i 3 zapytania a posłanka Dorota Niedziela (PO) z Kęt wystąpiła w sejmie 149 razy, złożyła 225 interpelacji i 12 zapytań.

Nieco słabiej pod tym względem wypadają w swojej aktywności posłowie PiS. Poseł Marek Polak (PiS) z Andrychowa złożył 53 interpelacje, oraz 8 zapytań. Miał 109 wystąpień w sejmie. Poseł pytał głównie o sprawy formalne związane m.in. z BDI, strefą ekonomiczną w Andrychowie czy remontem linii kolejowej nr 117. Natomiast poseł Zbigniew Biernat (PiS) miał tylko 61 wystąpień, złożył 44 interpelacje i 3 zapytania.

Najgorzej wypada Ewa Filipiak, która w ciągu czteroletniej kadencji złożyła tylko - uwaga - 3 interpelacje i tyle samo zapytań, m.in, w sprawie BDI i Zbiornika Świnna Poręba. A podczas posiedzeń sejmu miała tylko 9 wystąpień. Uwzględniając te dane można odnieść wrażenie, że to wręcz zmarnowana kadencja byłej burmistrz Wadowic w Sejmie.

Wszyscy posłowie przedstawieni w tym zestawieniu startują na kolejną kadencję. Więcej info tutaj: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 11.09.2019 13:01

@bodmar nie przejmuj się bo my i tak mamy 95% reszty mediów.

bodmar, 11.09.2019 12:28

Kosciół i PiS non stop obecny jest w mediach. Mają nawet swoje telewizje -TVPIS i TV rydzyka i inne. To was pisowcy nie drażni? To nie jest narzucanie komuś poglądów????????

kyfy, 11.09.2019 12:24

Aktywność w sejmie to jedno a skuteczność to drugie.Jako mieszkaniec jednego z najbardziej zakorkowanych miast w regionie liczyłem że posłowie przy wsparciu premier Szydło (przecież też z regionu) coś z tym zrobią.Owszem zrobili ale dla siebie.Mieszkańcom podlizać się raz na cztery lata i kasa,kasa,kasa.

kyfy, 11.09.2019 10:11

Aktywność w sejmie to jedno a skuteczność to drugie.Jako mieszkaniec jednego z najbardziej zakorkowanych miast w regionie liczyłem że posłowie przy wsparciu premier Szydło (przecież też z regionu) coś z tym zrobią.Owszem zrobili ale dla siebie.Mieszkańcom podlizać się raz na cztery lata i kasa,kasa,kasa.

Keson, 11.09.2019 04:17

PIS to nie ludzie to stan umysłu ich wodza, dlatego oni są potrzebni tylko do głosowań.

ulubieniec, 11.09.2019 00:56

Oto niektóre interpelacje tego rekordzisty, oczywiście w imię powszechnego dobra : -w sprawie wprowadzenia na terenie Polski zakazu organizacji występów cyrkowych z udziałem zwierząt -w sprawie braku przepisów regulujących status rolkarzy na drogach -w sprawie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie przemieszczania się rolkarzy (osób poruszających się na rolkach) -w sprawie zbiorów Muzeum XX. Czartoryskich -w sprawie prawnego uregulowania statusu pojazdów typu Segway -w sprawie zastosowania opustów cenowych na usługi pocztowe realizowane przez Pocztę Polską SA dla niewielkich JST -w sprawie rosnących cen masła w Polsce (moja ulubiona interpelacja) Już swojego posta chciałem zakończyć słowami Dulskiego ,lecz moim oczom ukazała się kolejna pod numer porządkowym 109 - w sprawie wulgarnych i seksistowskich wypowiedzi gości w mediach

Mirek, 10.09.2019 22:26

generalnie ... posłowie PiS to po prostu ćwoki i tzw ciemnogród, a "opozycyjni" to ... tez niezbyt ogarnięci + wiją się i starają dorównać przypałkom pisiorkowskim w obiecankom prlowskim ... taki pat szachowy. Ogólnie rzecz biorąc, polaczkowo pislandowe to miejsce egzystowania narodu o bardzo przeciętnym IQ

awi70, 10.09.2019 20:41

Wstydziliby się z Tą BDI, wszyscy z tąd z małopolskiego i nic nie zalatwili tylko coś naniesli na mapy. Droga do i przed wyborami, ludzie w końcu zablokuja Krakowska bo się żyć nieda w Andrychowie.

bodmar, 10.09.2019 20:01

P osłowie pisu mierni ale wierni