reklama
reklama

Kęty nie podjęły uchwały w obronie Jana Pawła II

Polityka, Wiadomości, 02.04.2023 08:44, eł

Zabrakło większości głosów, wymaganej, by weszła do porządku obrad.

Kęty nie podjęły uchwały w obronie Jana Pawła II

W ostatnim czasie samorządy w całym województwie małopolskim podejmują oświadczenia w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. To pokłosie reportażu wyemitowanego niedawno na antenie TVN24, a także książki, która miała swoją premierę w tym samym czasie. Z obu tych materiałów wynika, że Karol Wojtyła jeszcze jako kardynał wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży, a nawet pomagał je tuszować.

Uchwałę „w sprawie uszanowania pamięci i autorytetu świętego Jana Pawła II” miała podjąć w piątek (31 marca) Rada Miejska w Kętach. Nie było jej wprawdzie w opublikowanym wcześniej porządku obrad, ale chciał wprowadzić ją do niego burmistrz Krzysztof Klęczar. Złożył wniosek w tej sprawie, który przewodniczący Rady Miejskiej Marek Nycz poddał pod głosowanie. Jak się jednak okazało, nie zyskał on większości głosów. Za wprowadzeniem projektu oświadczenia w tej sprawie do porządku obrad zagłosowało zaledwie siedmioro radnych, przeciw były dwie osoby, a dziewięć wstrzymało się od głosu.

Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia i wyniki głosowania.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 04.04.2023 19:43

@Archanioł Michał - Jeszcze tylko na chwilę temat jutrzejszego wyjazdu Mirka. W organie oświeceniowym i propagandowym żakoizmu, ukazały się przemyślenia upoważnionego do czynności prawnych w imieniu burmistrza, jakże drogiego nam Mirka zastępcy. Jeśli mamNewsa chce i ma wystarczająco dużo odwagi, to właśnie rodzi się największa i najdroższa afera ostatniej dekady. Nawet redaktorowi Jackowi, tak trzęsły się ręce, iż nie był wstanie poprawnie odmienić wyrazu „Andrychowie” oraz podać prawidłowej nazwy, tej rzekomo starającej się o dofinansowanie spółki. Mirek ujawnił, że jedenaście tłuków głosujących zmianę planu zagospodarowania nie miało żadnego pojęcia dla kogo zmianę przegłosowały. A teraz jedna z możliwych projekcji warszawskich ustaleń. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem planów Mirka zatwierdzonych przez Tomka, ale z przyczyn czysto formalnych nie mogą przyznać dotacji „Gminie”, chyba że gmina znajdzie uczciwego i uznanego partnera i zawiąże z nim spółkę. I to jest najbardziej dla Andrychowa uczciwa wersja zdarzeń. Można jeszcze podać kilka wersji, ale te będą już szły po bandzie, choć ich prawdopodobieństwo zaistnienia jest dużo wyższe od tej podanej. FeelFree masz może jakieś przemyślenia w sprawie tej spalarni ?

Zakolog, 03.04.2023 21:54

@Archanioł Michał - Jedyne pocieszenie, że każdy wycięty można zmonetyzować za reklamę z urzędu miasta, a każdy cenzurowany za ogłoszenie spółki miejskiej. A przed wyborami to już chyba mamNewsa do budżetu nawet wpiszą, jako portal użyteczności publicznej :-) !

Archanioł Michał, 03.04.2023 21:46

A Mirek poradzi sobie sam . Nie takie przetargi pisał ;). Zdzisiek na wakacjach :). Myszy harcują.

Archanioł Michał, 03.04.2023 21:37

@Zakolog kolega jest już mocno CENZUROWANY przez naszych NIEZALEŻNYCH. Jeden psot wycięty, a drugi puszczony po głębokiej analizie i co można założyć głębokiej KONSULTACJI.

Zakolog, 03.04.2023 20:58

@Archanioł Michał- Podobno vice Mirek w środę udaje się do Warszawy w sprawie dotacji dla spalarni ? Może warto zasugerować bardziej odpowiedzialnym radnym, aby w ramach kontroli działalności burmistrza jeden z nich wskoczył do Pendolino i pomógł Mirkowi w tym zadaniu. Sprawdziłby poprawność upoważnienia wystawionego przez burmistrza, może jeszcze zjadł kremówkę, dotrzymał Mirkowi towarzystwa, ochronił przed urzędnikami rządowymi, zawsze co dwie głowy, to nie jedna Mirka. Skoro Romuś pomagał Tomkowi we Francji, to tym bardziej należy pomóc Mirkowi w tym warszawskim pisowisku

Archanioł Michał, 02.04.2023 20:20

@Zakolog moralny obowiązek bardzo trudno zmonetyzować. Redakcja chyba wzięła sobie do serca Twój apel i zapodaje na całego o koncercie, co celnie na facebookowej stronie skomentował Grzegorz Smaza. I nie było zadymiarzy jaka szkoda ! (sic !)

Zakolog, 02.04.2023 20:03

@zbanowany - I co z tego, że otworzą ? Będziesz je czytał i analizował ? Przecież ty nawet po polsku nie potrafisz napisać jednego zdania, a sadzisz się na teksty pisane po łacinie ! Jeśli mogę coś zasugerować, to rozważ publikowanie swoich przemyśleń na facebookowej wersji mamNewsa, tam na pewno otrzymasz kilka serduszek.

zbanowany, 02.04.2023 19:01

no i bardzo dobrze, że podjęto głupiej uchwały. Panowie w purpurze niech otworzą archiwa - niech prawda sama się obroni, a nie grać na uczuciach baranów , tzn owieczek parafialnych

zbanowany, 02.04.2023 19:01

no i bardzo dobrze, że podjęto głupiej uchwały. Panowie w purpurze niech otworzą archiwa - niech prawda sama się obroni, a nie grać na uczuciach baranów , tzn owieczek parafialnych

Zakolog, 02.04.2023 12:45

Redakcja mamNewsa jak w malignie, co chwilę wkleja te swoje materiały, czy wiedział ? Otóż drodzy redaktorzy w Kościele jest tyle samo pedofilii, co w domach dziecka, ośrodkach pomocy dzieciom, w rodzinach, czyli w interesującej Was formie, poniżej 1% ogółu społeczeństwa. Tu w ogóle nie chodzi o pedofilię, ta tylko została wciągnięta w temat, jako nośnik dla propagandowego przedstawienia problemu modelu rozwojowego instytucji kościoła, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów kadrowych służących do kooptacji nowych zasobów. To jest pewna odsłona walki generacyjnej w samym kościele. Walki, która nie toczy się od wczoraj, ale co najmniej od końca lat 80-tych XX wieku. Jej pierwszym publicznym odpryskiem jest słynny wywiad rzeka pod tytułem „między Panem a Plebanem” w którym ksiądz profesor Józef Tischner powiedział swoje „Nie spotkałem w moim życiu nikogo , kto by stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast spotkałem wielu, którzy ją stracili po spotkaniu ze swoim proboszczem”. Ta wypowiedź przysporzyła mu wielu wrogów w Jego środowisku i wydaje się, że jej głębsza symbolika była powodem Jego chłodnych stosunków z Karolem Wojtyłom. Papież Jan Paweł II rzeczywiście do końca bronił przyjętego na czasy komunizmu modelu działania i nie zauważał, aby zmiany polityczne, w tym upadek komunizmu miały powodować jego zmianę. Wy jako Redaktorzy bardzo opiniotwórczego portalu w Andrychowie, macie moralny obowiązek edukować ludzi, a nie tylko ich rozpalać do białości. Szczególnie, że temat pedofilii nie ma żadnego znaczenia dla dzieci, natomiast ma ogromne dla wyobrażeń ich egzaltowanych matek. Dajcie tym kobitom trochę ochłonąć.