Kampania wyborcza przeniosła się do sądu. Jest pierwszy wyrok

, Polityka, Wiadomości, 17.10.2018 11:50, red
Jest pierwszy wyrok w sprawie andrychowskiej kampanii wyborczej.
Kampania wyborcza przeniosła się do sądu. Jest pierwszy wyrok
Sprawa dotyczyła materiału sponsorowanego na portalu mamNewsa.pl „GARAŻ czy PREMIE? GOSPODARNOŚĆ to kwestia wyboru” wykupionego przez Komitet Wyborczy Wyborców „Kobielus 2018”. Napisano nim m.in., że – cytat „Ostatnio włodarze gminy Andrychów i ich najbliżsi (!) współpracownicy otrzymali łącznie 334 200 zł w ramach nagrody pieniężnej. W tym roku znów padł rekord – nagrody i premie dla czołowych urzędników wyniosły ponad 345 000 złotych! ”.

To stwierdzenie – zdaniem burmistrza Tomasza Żaka (KWW „Nasza Gmina Andrychów”) jest zwykłym kłamstwem. Sprawa o przeprosiny skierowana została do sądu w trybie wyborczym. Rozprawa odbyła się w środę (17.10) przed południem.

Efekt? Sąd uznał, że rzeczywiście to stwierdzenie zawiera w części nieprawdę. KWW Kobielus 2018 musi informację sprostować i przeprosić.

Chodzi o to, że sporna kwota jest kwotą ogólną nagród przyznanym urzędnikom andrychowskiego magistratu (a jest ich ponad 100), a nie jest to kwota nagród przyznanych „czołowym urzędnikom”. A jak wiadomo, wiele firm, urzędów przyznaje pracownikom nagrody. Tak też jest w magistracie w Andrychowie.

Sąd odrzucił natomiast wniosek KWW Nasza Gmina Andrychów o wypłatę zadośćuczynienia.

W KWW Kobielus 2018, jak się dowiedzieliśmy, jeszcze się zastanawiają czy składać zażalenie od tego orzeczenia sądu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Czarownica , 18.10.2018 09:47

Panie xx strasznie Pan hejtuje na tej stronce ciekawe czy jak by pan miał się podpisać z imienia i nazwiska też by Pan pisał takie bzdury

Gacenty, 17.10.2018 20:01

Ehhh a miał być sąd w Gruzji a tu nic nie wyszło i blisko się rozprawa odbyła. Żadnej wycieczki przy okazji się nie przykręciło. No ale burmistrz Żak i jego administracja, to są dosyć zaznajomieni z funkcjonowaniem sądownictwa w Polsce. Nie zdziwiłbym się jakby odruchowo pod sąd administracyjny pojechali. Po 8 latach mają tam karty stałego klienta i abonament na miejsce parkingowe.

",,**,,", 17.10.2018 19:22

Fikumiku,czemu zmieniles nicka??? W internecie nikt nie jest anonimowy. Wuefista kucharka wozny nie maja zielonego pojecia o ekonomii biznesie inwestycjach gospodarce finansach... cyrk z siebie robią przyszywane pisiory... [email protected] narazie to kobielus klamie. Juz 4listopada Tomasz Zak zostanie burmistrzem... on nie obiecuje on robi!!!!! Kryta plywalnia, drogi,sciezki rowerowe, chodniki, parkingi, boiska, place zabaw, strefa ekonomiczna, autobusy nowe i co drugi mieszkaniec jezdzi za darmo, nowe remizy i wozy OSP. wymieniac mozna godzinami,a juz jest pewnych nastepnych 90 !!!!!!!!!!!!!!!! inwestycji.... to sa fakty. Nawet slepy to widzi. Zak na Tak. A pisiory szczekaja, ani szydlo ani ksieza wam nie pomoga,bo Andrychowianie nie sa ulomni, Andrychowianie widza dokonania burmistrza Zaka, widza rowniez co jest warty kubien z kobielusem,puscily im nerwy,tak sie cisna do koryta,a byli obaj 12lat radnymi, tylko kasa im w glowie... pisiory mieli postawic pomnik kaczynskiego za1.5miliona zlotych a juz wiadomo ze cena wyniesie...2.5miliona. I po co to komu potrzebne,tak sie bawi pis.... kobielus na NIE!!!!! Kubien niby gada ale sam nie wie o czym, Malecki spokojny opanowany i rzeczowy,a Andrychowianie juz drwia z cytatu ROKU 2018. Jak przywrocic opieke w Andrychowie... pan Kubien ten co wrocil do pisu po ucieczce z partii odpowiada...jak najszybciej. Nawet moje corki kilkunastoletnie sie usmiechnely jak to uslyszaly... KOMENTARZ ZBYTECZNY....

",,**,,", 17.10.2018 19:20

www.tomaszzak.eu

",,**,,", 17.10.2018 19:19

Fikumiku,czemu zmieniles nicka??? W internecie nikt nie jest anonimowy. Wuefista kucharka wozny nie maja zielonego pojecia o ekonomii biznesie inwestycjach gospodarce finansach... cyrk z siebie robią przyszywane pisiory... [email protected] narazie to kobielus klamie. Juz 4listopada Tomasz Zak zostanie burmistrzem... on nie obiecuje on robi!!!!! Kryta plywalnia, drogi,sciezki rowerowe, chodniki, parkingi, boiska, place zabaw, strefa ekonomiczna, autobusy nowe i co drugi mieszkaniec jezdzi za darmo, nowe remizy i wozy OSP. wymieniac mozna godzinami,a juz jest pewnych nastepnych 90 !!!!!!!!!!!!!!!! inwestycji.... to sa fakty. Nawet slepy to widzi. Zak na Tak. A pisiory szczekaja, ani szydlo ani ksieza wam nie pomoga,bo Andrychowianie nie sa ulomni, Andrychowianie widza dokonania burmistrza Zaka, widza rowniez co jest warty kubien z kobielusem,puscily im nerwy,tak sie cisna do koryta,a byli obaj 12lat radnymi, tylko kasa im w glowie... pisiory mieli postawic pomnik kaczynskiego za1.5miliona zlotych a juz wiadomo ze cena wyniesie...2.5miliona. I po co to komu potrzebne,tak sie bawi pis.... kobielus na NIE!!!!! Kubien niby gada ale sam nie wie o czym, Malecki spokojny opanowany i rzeczowy,a Andrychowianie juz drwia z cytatu ROKU 2018. Jak przywrocic opieke w Andrychowie... pan Kubien ten co wrocil do pisu po ucieczce z partii odpowiada...jak najszybciej. Nawet moje corkikilkunastoletnie sie usmiechnely jak to uslyszaly... KOMENTARZ ZBYTECZNY....

",,**,,", 17.10.2018 19:13

Fikumiku,czemu zmieniles nicka??? W internecie nikt nie jest anonimowy. Wuefista kucharka wozny nie maja zielonego pojecia o ekonomii biznesie inwestycjach gospodarce finansach... cyrk z siebie robią przyszywane pisiory... [email protected] narazie to kobielus klamie. Juz 4listopada Tomasz Zak zostanie burmistrzem... on nie obiecuje on robi!!!!! Kryta plywalnia, drogi,sciezki rowerowe, codniki, parkingi, boiska, place zabaw, strea ekonomiczna, autobusy nowe i co drugi mieszkaniec jezdzi za darmo, nowe remizy i wozy OSP. wymieniac mozna godzinami,a juz jest pewnych nastepnych 90 !!!!!!!!!!!!!!!! inwestycji.... to sa fakty. Nawet slepy to widzi. Zak na Tak. A pisiory szczekaja, ani szydlo ani ksieza wam nie pomoga,bo Andrychowianie nie sa ulomni, Andrychowianie widza dokonania burmistrza Zaka, widza rowniez co jest warty kubien z kobielusem,puscily im nerwy,tak sie cisna do koryta,a byli obaj 12lat radnymi, tylko kasa im w glowie... pisiory mieli postawic pomnik kaczynskiego za1.5miliona zlotych a juz wiadomo ze cena wyniesie...2.5miliona. I po co to komu potrzebne,tak sie bawi pis....

fikumiku, 17.10.2018 18:57

gregory - nie mogę się z Tobą zgodzić. Nasz burmistrz Żak doskonale zna Kraków. W końcu tam mieszka. Ale z jego perspektywy Andrychów to faktycznie inny, egzotyczny Świat.

gregory, 17.10.2018 18:50

fikumiku - zgadnij kogo popiera troll ",,**,," jaki tak gardzi andrychowianami. Dla ułatwienia nie Kobielusa i nie Kubienia bo ich opluwa i na ich temat kłamie.

gregory, 17.10.2018 18:48

z kolei cytatem roku i na skalę ogólnopolską to będzie wczorajsze kłamstwo Żaka. To sie muszą zdziwić lekarze i pielęgniarki jacy w kilkuset punktach w całej Polsce prowadzą nocną opiekę że jej nie ma - zdaniem burmistrza Żaka. Ale wybaczmy Żakowi: Ukraina, Czechy, Holandia, Włochy, Łotwa, Niemcy i najpiękniejsze zakątki Gruzji. co on może wiedzieć o Polsce w takim "wyjazdowym biegu"? :)

fikumiku, 17.10.2018 18:47

",,**,," w czym "wuefista, kucharka i wozny" są gorsi od reszty społeczeństwa? Uważasz, że wykonywany zawód segreguje ludzi na lepszych i gorszych? Napisz, kogo popierasz żebym miał wskazówkę na kogo nie głosować.

gregory, 17.10.2018 18:45

na skalę lokalną cytat roku pochodzi od Władysława Żydka człowieka kiedyś skazanego za pomawianie innego mieszkańca, który w tym roku musiał powiedzieć tak: "Ja Władysław Żydek pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie w czasie swojego wystąpienia na XLIV sesji Rady Miejskiej w Andrychowie publicznie pomówiłem funkcjonariuszy policji z Andrychowa o takie działanie, które mogło narazić ich na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu."

",,**,,", 17.10.2018 18:44

Kobielus przegral debate,dzis uciekl sprzed mikrofonu w radiu Andrychow,bo podobno ktos mu kartki zabral i nie wiedzial co mowic... oj ale pokazales swoja twarz i swoje oblicze... tylu wrogow narobiles wokol siebie,jak teraz wyjdziesz na miasto,juz palcami cie wytykaja.

",,**,,", 17.10.2018 18:40

Cytat ROKU 2018... jak nalezy przywrocic opieke w Andrychowie??? Kubien odpowiada...jak najszybciej. Tą odpowiedzią kubien sie skompromitowal. Wybaczmy Mu...to tylko wuefista ktory namowil woznego i kucharke by startowali na radnych z ramienia pisu... pisowcy nie robcie cyrku wokół siebie... wy radnymi???

Betty, 17.10.2018 18:20

Aha - Panowie Kandydaci - piszcie prawdę i nie bójcie się zastraszan Pana Żaka!

Betty, 17.10.2018 18:18

Ale ten wyrok w żadnym razie nie wypacza sensu i celu zarzutu! Bo Sąd nie zakwestionował ( a i Burmistrz Żak nigdzie nie zaprzeczył) ze zostały wypłacone bizantyjskie premie dla Ptacownikow Urzędu a na gest w postaci odrzucenia się do blaszaka już nie było. Ot cały sens. Takie premie w gminie w której na nic nie ma i żyje się na kredyt. Dramat! Dlatego dla Pana Macieja Kobielusa przesyłam wyrazy wsparcia i odwagi i niech Pan nie da się zastraszyć!

fikumiku, 17.10.2018 17:49

Z wielką uwagą przeczytałem artykuł "CIEMNE KULISY ANDRYCHOWSKIEJ KULTURY". Nie do wiary, że Pan burmistrz Tomasz Zak doszukał się nieprawdy jedynie w słowach „czołowym urzędnikom”. Jeżeli niechcący sam przyznał, że reszta to prawda, strach pomyśleć co jeszcze się dzieje w naszym urzędzie. Szacunek za odwagę dla Pana Macieja Kobielusa.

fikumiku, 17.10.2018 17:47

Z wielką uwagą przeczytałem artykuł "CIEMNE KULISY ANDRYCHOWSKIEJ KULTURY". Nie do wiary, że Pan burmistrz Tomasz Zak doszukał się nieprawdy jedynie w słowach „czołowym urzędnikom”. Jeżeli niechcący sam przyznał, że reszta to prawda, strach pomyśleć co jeszcze się dzieje w naszym urzędzie. Szacunek za odwagę dla Pana Macieja Kobielusa.

gregory, 17.10.2018 17:44

Czy już dziękowałem Burmistrzowi za przypomnienie sprawy najwyższych nagród w powiecie? Ile dostali zwykli pracownicy a ile kierownicy i góra tutaj (kliknąć trzeba w zdjęcie Andrychów)https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/8977-ktora-gmina-wyplaca-ogromne-nagrody-swoim-urzednikom-my-juz-wiemy-sprawdzcie.html

gregory, 17.10.2018 17:42

na skalę lokalną cytat roku pochodzi od Władysława Żydka człowieka kiedyś skazanego za pomawianie innego mieszkańca, który w tym roku musiał powiedzieć tak: "Ja Władysław Żydek pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie w czasie swojego wystąpienia na XLIV sesji Rady Miejskiej w Andrychowie publicznie pomówiłem funkcjonariuszy policji z Andrychowa o takie działanie, które mogło narazić ich na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu."

gregory, 17.10.2018 17:41

cytatem roku i na skalę ogólnopolską to będzie wczoarjsze kłmastwo Żaka. To sie muszą zdziwić lekarze i pielegniarki jakie w kilkuset punktach w całej Polsce prowadzą nocną opiekę.

",,**,,", 17.10.2018 17:35

Cytat ROKU 2018...krzysztof kubien pis.pl. jak nalezy przywrocic opieke w Gminie Andrychów... odpowiedz- jak najszybciej... tą odpowiedzią pan wuefista powinien dac sobie spokoj z kandydowaniem... dramatyczna odpowiedz swiadczy o braku jakiejkolwiek wiedzy na tematy polityczno medyczne ekonomiczne,ale nie dziwmy sie to jest wuefista. Na spotkanie do radia Andrychów nie przyszedl bo jest przegrany, gdyby spotkanie bylo w kinie lub na plebanii to bylby pierwszy!!! Nerwy puscily i kobielusowi i kubieniowi. Panowie spokojnie byliscie obaj po 12lat radnymi i co??? I nic doslownie nic sie nie nauczyliscie... porazka kubienia już trzecia i co za 5lat znowu bedzie startowal??? Czy pis go usmierci tak jak usmiercili swojego brata Pana Pietrasa.

obserwator2010, 17.10.2018 17:22

to będzie powtórka, brak kandydatów na Burmistrza w Radzie Miasta...

",,**,,", 17.10.2018 17:13

Kobielus ty nawet radnym nie zostaniesz, klamstwo ma krotkie nogi, chyba nie powiesz ze sąd tez kłamie??? Ludzie dajcie mu czerwona kartkę, juz naprawdę lepiej glosowac na Maleckiego, kobielus pokazal swoj charakter i swoje oblicze,ciekawie czy kobielus sanitariusz umie trzymac prawidlowo nosze??? Pewnie bedzie czytal z kartki instrukcje obslugi.

janeczek, 17.10.2018 16:24

"Ja Władysław Żydek pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie w czasie swojego wystąpienia na XLIV sesji Rady Miejskiej w Andrychowie publicznie pomówiłem funkcjonariuszy policji z Andrychowa o takie działanie, które mogło narazić ich na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu." Było też coś o sprawie psich kup na chodniku - a fe gówna w swojej wiosce nie umie posprzatac i na radzie porusza

Munchausen, 17.10.2018 16:14

@",,**,," Czy to będą wybory krasomówcy roku 2018, czy burmistrza? Osobiście wolałbym burmistrza, który ma przeciętne zdolności oratorskie i nie używa ich do sprawnego unikania odpowiedzi np. na pytanie dotyczące planów wobec szkół nr 3 i 5. Bo, choć słuchałem odpowiedzi z uwagą, dowiedziałem się zaledwie, że większe szkoły są tańsze w utrzymaniu (bo wiadomo, że w edukacji chodzi o to, żeby była tania).

marcin1970, 17.10.2018 16:00

Obawiam sie po przejrzeniu artykułu na wadowickim portalu gdzie są szczegółowe dane że Kobielus niewiele pomylił się. Duża kasa dla wice, sekratarz, skarbnik kierowników i mało zostało dla zwykłych pracowników. Żakowi jak inni gratuluję przypomnienia tematu nagród i samopoczucia po tym kłamstwie jakie wczoraj publicznie zapodał.

marcin1970, 17.10.2018 15:58

gościu kryjący się za nickiem ",,**,,", Pamiętasz może taką sytuację bo jakby pasuje do twojego poziomu? To zła droga "Ja Władysław Żydek pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie w czasie swojego wystąpienia na XLIV sesji Rady Miejskiej w Andrychowie publicznie pomówiłem funkcjonariuszy policji z Andrychowa o takie działanie, które mogło narazić ich na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu."

",,**,,", 17.10.2018 15:53

Kobielus jest skonczony, skompromitowal sie na debacie. Klamstwami nic nie zbuduje, kto mieczem wojuje,od miecza ginie... najgorszy kandydat, nawet na radnego sie nie nadaje. Bardzo dobrze na debacie wypad Malecki. A zabawny jest Kubien,na pytanie jak przywrocic całodobową opieke medyczną, odpowiedzial jak najszybciej. Buhahaha, Kobielus zbladl na debacie jak uslyszal o sądzie,kubien zrobil sie czerwony z nerwow, Malecki duuuuuuuuzy plus za opanowanie,a Zak fachowiec i pewny kandydat do zwyciestwa. Kobielus wszystko czyta z karteczki bo sam od siebie nie umie nic powiedziec. Kobielusie twoi znajomi mowia ze nie zaglosuja na ciebie nawet na radnego, bo pokazales swoje wredne chamskie zachowanie,pokazales jaki jestes, duzy minus dla Ciebie. Po co te klamstwa podniecenie... wygra Zak kazdy o tym wie,a kobielus robi sobie coraz wiecej wrogów. Chlopie to nie wojna, to samorząd...

",,**,,", 17.10.2018 15:35

Kobielus jest skonczony, skompromitowal sie na debacie. Klamstwami nic nie zbuduje, kto mieczem wojuje,od miecza ginie... najgorszy kandydat, nawet na radnego sie nie nadaje. Bardzo dobrze na debacie wypad Malecki. A zabawny jest Kubien,na pytanie jak przywrocic całodobową opieke medyczną, odpowiedzial jak najszybciej. Buhahaha, Kobielus zbladl na debacie jak uslyszal o sądzie,kubien zrobil sie czerwony z nerwow, Malecki duuuuuuuuzy plus za opanowanie,a Zak fachowiec i pewny kandydat do zwyciestwa. Kobielus wszystko czyta z karteczki bo sam od siebie nie umie nic powiedziec. Kobielusie twoi znajomi mowia ze nie zaglosuja na ciebie nawet na radnego, bo pokazales swoje wredne chamskie zachowanie,pokazales jaki jestes, duzy minus dla Ciebie.

",,**,,", 17.10.2018 15:33

Kobielus jest skonczony, skompromitowal sie na debacie. Klamstwami nic nie zbuduje, kto mieczem wojuje,od miecza ginie... najgorszy kandydat, nawet na radnego sie nie nadaje. Bardzo dobrze na debacie wypad Malecki. A zabawny jest Kubien,na pytanie jak przywrocic całodobową opieke medyczną, odpowiedzial jak najszybciej. Buhahaha, Kobielus zbladl na debacie jak uslyszal o sądzie,kubien zrobil sie czerwony z nerwow, Malecki duuuuuuuuzy plus za opanowanie,a Zak fachowiec i pewny kandydat do zwyciestwa. Kobielus wszystko czyta z karteczki bo sam od siebie nie umie nic powiedziec.

",,**,,", 17.10.2018 15:31

Kobielus jest skonczony, skompromitowal sie na debacie. Klamstwami nic nie zbuduje, kto mieczem wojuje,od miecza ginie... najgorszy kandydat, nawet na radnego sie nue nadaje. Bardzo dobrze na debacie wypad Malecki. A zabawny jest Kubien,na pytanie jak przywrocic całodobową opieke medyczną, odpowiedzial jak najszybciej. Buhahaha, Kobielus zbladl na debacie jak uslyszal o sądzie,kubien zrobil sie czerwony z nerwow, Malecki duuuuuuuuzy plus za opaniwanie,a Zak fachowiec i pewny kandydat do zwyciestwa.

kredytyzaZaka, 17.10.2018 15:30

najkrócej rzecz ujmując: 8 lat i wystarczy panie Żak. Te rządy, te same gadki, obietnice, ataki "klakierów zakolandii" - 8 lat i wystarczy.

kredytyzaZaka, 17.10.2018 15:27

obserwoatr - jak już ktoś pisał: lepszy sanitariusz i nauczyciel niż np. gościu który musiał w nieciekawych okolicznościach rozstać się z firmą.

obserwator2010, 17.10.2018 14:57

Kobielus , Kubień co oni wiedzą o zarządzaniu gminom, pierwszy ratownik medyczny drugi nauczyciel w-fu. Gdzie tu jakieś wykształcenie: prawnicze, menadżerskie, zarządzanie. Ludzie proszę obudźcie się i nie marnujcie kolejnych lat na naukę i eksperymenty.

aga33, 17.10.2018 14:50

W sprawie nagród popatrzcie tutaj: https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/8977-ktora-gmina-wyplaca-ogromne-nagrody-swoim-urzednikom-my-juz-wiemy-sprawdzcie.html kliknijcie w dane z każdej gminy i na Andrychów i tylko nie przeraźcie się. Co podkusiło pana Żaka który sam wykazał się brakiem przywiązania do faktów i prawdy żeby przypominać ten temat???

kaczor, 17.10.2018 14:28

Kobielus, Kubień korzystajcie z tego do woli. Ze strony andrychowskiego urzędu miejskiego :Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ zakończył postępowania uzupełniające poprzedzające zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna, w wyniku których w Małopolsce od 1 października świadczeń udzielać będą nowi realizatorzy. Od 1 października br. mieszkańcy małopolski będą mieć do dyspozycji 48 miejsc realizacji świadczeń w całym województwie .

kaczor, 17.10.2018 14:22

ja cie błagam beskidmaly. W każdym województwie na stronie NFZ są wykazy podmiotów które prowadzą te rzekomo zlikwidowaną opiekę całodobową.

beskidmaly, 17.10.2018 14:08

Panie Lojzek może ja jestem i maly ale biedakami nazwalem Was hejterzy a nie tych co będą Wybierac bo was jest może 10 lub 20 i wszystko wam nie pasuje . Widze ze jestes młodym człowiekiem jak nie pamiętasz ze w Polsce przy każdym pogotowiu dzialala przychodnia calodobowa i lekarz majcy dyzuwr przyjnowal pacjentow jak w przychodni a pielegniarka zmieniala opatyunki i dawala zastrzyki i to rząd zlikwidowal

Zakolog, 17.10.2018 14:05

@adjar Całe piękno tej historii, polega na tym, że Kobielus coś oświadczył, ale nie był wstanie przed opinią publiczną tego udowodnić. I tu z pomocą przyszedł Żak, który sam przed Sądem przeprowadził dowód. I teraz nie ma najmniejszej wątpliwości, ile wynosiły nagrody, które w imieniu mieszkańców rozdał pan Żak.

Zakolog, 17.10.2018 14:01

@adjar Całe piękno tej historii, polega na tym, że Kobielus coś oświadczył, ale nie był wstanie przed opinią publiczną tego udowodnić. I tu z pomocą przyszedł Żak, który sam przed Sądem przeprowadził dowód. I teraz nie ma najmniejszej wątpliwości, ile wynosiły nagrody, które w imieniu mieszkańców rozdał pan Żak.

lojzek, 17.10.2018 13:53

Do beskidmały! To te biedaki będą głosować w ten dzieñ Pañski.A rozliczyć jest za co, oj jest!I nie pogotowie, a opieka całodobowa ( pisałem Ci jesteś naprawdę mały!!!!)

adjar, 17.10.2018 13:42

Czyli reasumując Kobielus wg sądu prawdę powiedział o Żaku. No łatwo się swoim cudze rozdaje. Bliższym więcej dalszym mniej

beskidmaly, 17.10.2018 13:42

Jeszcze zapomnieliście o nagrodach dla Nauczycieli z okacji Dnia Nauczyciela bo tez dostali tylko Wam niema kto dac nagrody biedaki. Wy tylko umiecie liczyc komus a sobie nie bardzo.

kaczor, 17.10.2018 13:27

"Szokująco dobrze wręcz nagradzany jest przede wszystkim wicebumistrz Andrychowa. W 2016 roku otrzymał 23 000 zł nagród, by rok później otrzymać ich już 34 400zł (!). Skarbnik tej gminy w 2016 roku zainkasował 11 500 zł, w 2017 roku otrzymał już 20 700 zł. " Fragment artykułu o nagrodach Żaka z wadowickiego portalu

janeczek, 17.10.2018 13:26

"200 milionów powiadacie... Nie wierzcie temu gościowi za grosz. Przykład: W ostatniej kampanii Żak chwalił się, że wykonał inwestycji za 100 mln zł (w 4 lata) . 2 lata później podczas prezentacji własnych osiągnięć na wykładzie dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku usłyszeliśmy o inwestycjach za 86 mln zł (w 6 lat!). Ale skąd się biorą takie kwoty? Ano stąd: Żak 2013: wybudujemy mały przyszkolny basen za 6-8 mln zł. Żak 2015: basen będzie kosztował 16 mln zł Żak 2017: basen będzie kosztował 27 mln zł Żak 2018: potrzebujemy dodatkowych 3 mln zł na basen Żak w kampanii: wydaliśmy rekordową ilość pieniędzy na inwestycje. Przedstawianie niegospodarności jako własnego sukcesu, to piękny przykład PRu tego burmistrza,"

Zakolog, 17.10.2018 13:25

No i wszystko jasne, już wiadomo, że średnia wartość nagrody przyznanej przez burmistrza Żaka wyniosła 3450,00 złotych na głowę. Czyli każdy nauczyciel otrzymał jedną dodatkową pensję, oczywiście pensję w zależności od stażu pracy, bo pewnie mediana wyniosła około 3000,00. Także drodzy belfrzy i wy panie przedszkolanki oraz inni pomniejsi referenci nie narzekajcie na pana burmistrza tylko idźcie głosować, a w przyszłym roku znów Wam będzie dane – oczywiście według stażu.

kaczor, 17.10.2018 13:24

"Szokująco dobrze wręcz nagradzany jest przede wszystkim wicebumistrz Andrychowa. W 2016 roku otrzymał 23 000 zł nagród, by rok później otrzymać ich już 34 400zł (!). Skarbnik tej gminy w 2016 roku zainkasował 11 500 zł, w 2017 roku otrzymał już 20 700 zł. " Fragment artykułu o nagrodach Żaka

beskidmaly, 17.10.2018 13:24

A kto zlikwidowal przychodnie calodobowa przy ul 27 stycznia jak nie rząd na pogotowiu co spowodowalo brak całodobowej opieki medycznej i od tego czasu pogotowie nie może przyjmować pacjentow nawet gdy ci przyjdą na nogach na pogotowie tylko musza do nich przyjechać

Zakolog, 17.10.2018 13:24

No i wszystko jasne, już wiadomo, że średnia wartość nagrody przyznanej przez burmistrza Żaka wyniosła 3450,00 złotych na głowę. Czyli każdy nauczyciel otrzymał jedną dodatkową pensję, oczywiście pensję w zależności od stażu pracy, bo pewnie mediana wyniosła około 3000,00. Także drodzy belfrzy i wy panie przedszkolanki oraz inni pomniejsi referenci nie narzekajcie na pana burmistrza tylko idźcie głosować, a w przyszłym roku znów Wam będzie dane – oczywiście według stażu.

beskidmaly, 17.10.2018 13:19

Lojzek Ty nigdy nie zrozumiesz ze jeżeli jest w funduszu plac wyodrębniony fundusz nagrod to każdy Urzad miasta czy gminy w Polsce musi przyznać pracownikom te nagrody a nie może wykorzystać na inny cel (drogi. mosty .szkoły itp. ) ale ty tego nie zrozumiesz ale na nauke zawsze czas.

Andrychów, 17.10.2018 13:15

345 000 zł - jeśli z tego odliczymy ponad 34 tys. dla vice, ponad 20 tys. dla skarbnika (ciekawe ile dostali kolejni "czołowi"), to ile zostało dla tych ("nie"czołowych). Ile? Niewiele! Czyli prawda czy fałsz? PRAWDA:)

kredytyzaZaka, 17.10.2018 13:12

Fajnie że Żak przypomniał tym pozwem o najwyższych w powiecie nagrodach. Szkoda że to jego zwyciestwo zbiegło się w czasie z kłamstwem Żaka o opiece nocnej. Jeśli mysli że sprytny bo premier się nie będzie z nim po sądach ciągał to raczej przeliczy się.

marcin1970, 17.10.2018 13:04

swoją drogą - Żak publicznie wczoraj skłamał mówiąc że rząd zlikwidował opiekę nocną. W innych gminach jest co dowodzi kłamstwa Żaka. Wiadomo że żadnemu premierowi nie będzie się chciało sądzić z Żakiem ale jesli Żak myśli że może innym moralizować to jest w błędzie.

marcin1970, 17.10.2018 13:03

swoją drogą - Żak publicznie wczoraj kłmał mówiąc że rząd zlikwidował opiekę nocną. W innych gminach jest co dowodzi kłamstwa Żaka. Wiadomo że żademu premierowi nie będzie się chciało sądzić z Żakiem ale jesli Żak myśli że może innym moralizować to jest w błędzie.

marcin1970, 17.10.2018 13:02

"Szokująco dobrze wręcz nagradzany jest przede wszystkim wicebumistrz Andrychowa. W 2016 roku otrzymał 23000 zł nagród, by rok później otrzymać ich już 34 40ozł (!). Skarbnik tej gminy w 2016 roku zainkasował 11500 zł, w 2017 roku otrzymał już 2070 zł. " To fragemnt artykułu o nagrodach Żaka. Takie pyrrusowe zwycięstwo się Żakowi szykuje

lojzek, 17.10.2018 12:47

Do beskidmały naprawdę jesteś mały.Gdyby podzielić kwotę 345000 na liczbę mieszkañców 43000 to wychodzi około 8 czy 9 złotych na mieszkañca .Tyle zagrabiliście.Niech każdy mieszkaniec sobie przeliczy to na liczbność rodziny.Większość ludzi nie dostaje żadnej nagrody i żyją.Czy któryś urzędnik odmówił nagrody.Nie!!!

Andrychów, 17.10.2018 12:29

Czyli premie DAŁ, a na garaż NIE DAŁ. Fałsz??? Nie.... PRAWDA!

Andrychów, 17.10.2018 12:24

.

martinez, 17.10.2018 12:23

"kobielus nie zajdzie daleko na tych kłamstwach.to go dyskwalifikuje jako kandydata" a kłamstwa Żaka w sprawie złobków i opieki nocnej dodają mu uroku? :) Może faktycznie ludzie od Żaka mają racje że premierowi nie będzie się chciało Żaka do sądu oddawać ale za kłamstwa Żaka rachunek wystawimy my mu.

martinez, 17.10.2018 12:20

niczego nie pozyskali co mówił jasno wiceburmistrz publicznie. Czekają co najwyzej czy kasa będzie.

beskidmaly, 17.10.2018 12:18

Krisu- vice otrzymal wysokie nagrody bo pozyskal 120 mln z dotacji z unii a firmy piszące takie duże wnioski biora "tylko|" kilka % od pozyskanych funduszy

beskidmaly, 17.10.2018 12:13

Lojzek gdyby glupota unosila to fruwalbys jak golebica- nie masz zielonego pojęcia jakie sa zasady podzialu funduszu plac w jednostkach budżetowych.

xpek, 17.10.2018 12:06

kobielus nie zajdzie daleko na tych kłamstwach.to go dyskwalifikuje jako kandydata

lojzek, 17.10.2018 12:04

I znowu nagrody dla magistratu, a deficyt i kredyty.Za co?Nieidolność włodarza i skarbniczki przy udziale bezradnych.Czas rozliczeñ w dzieñ Pañski.

krisu78, 17.10.2018 11:58

już wyobrażam sobie to sprostowanie. Nie wiem czy pomoże Żakowi.

krisu78, 17.10.2018 11:55

nie no fakt. Jak zliczyć to dla najbliższych było mniej. Ale i szacun np. dla wice jaki za dwa lata dostał od Żaka ponad 57 tys. złotych.