OŚWIADCZENIE Krzysztofa Kubienia, kandydata na burmistrza Andrychowa

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.10.2018 10:11, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał wyborczy KW PiS.
OŚWIADCZENIE Krzysztofa Kubienia, kandydata na burmistrza Andrychowa

Andrychów, 17.10.2018 r.


OŚWIADCZENIE
Krzysztofa Kubienia
Kandydata na burmistrza Andrychowa


Szanowni Mieszkańcy Gminy Andrychów
Drodzy Słuchacze „Twojego Radia Andrychów”

Pragnę powiadomić, iż podjąłem decyzję o nieuczestniczeniu w organizowanej przez „Twoje Radio Andrychów” debacie kandydatów na urząd burmistrza Andrychowa, która ma się odbyć dziś, tj. 17.10.2018 r.

Z całą mocą podkreślam, że decyzja ta nie jest przejawem lekceważenia wobec Mieszkańców naszej gminy, Słuchaczy Radia i jego Redakcji ani moich szanownych Konkurentów. Nie jest też wyrazem obawy o jej wynik.

Pragnę przypomnieć, że uczestniczyłem już w trzech takich debatach (dwóch w Radiu Kraków z T. Żakiem) i wczorajszej (16.10.2018 r.), zorganizowanej przez Portal MamNewsa, w której miałem możliwość wystąpić wraz z trzema pozostałymi kandydatami do fotela burmistrza Andrychowa. Uważam, że w tych rozmowach w sposób pełny i wszechstronny przedstawiłem swoje stanowisko w kluczowych dla naszej gminy sprawach i że przekazane ono zostało słuchaczom i widzom zgodnie z wymogami obiektywizmu. Ponadto swój program prezentuję Szanownym Wyborcom w ulotkach, specjalnej gazecie, na portalu krzysztofkubien.pl i MamNewsa a przede wszystkim podczas bezpośrednich spotkań z Mieszkańcami Andrychowa i wszystkich sołectw.

Decyzja o nieuczestniczeniu w debacie organizowanej przez „Twoje Radio Andrychów” wynika z obawy przed brakiem obiektywizmu osoby mającej ją prowadzić i moderować. Redaktor Naczelny Marek Nycz jest czynnym politykiem samorządowym, który w ostatniej kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach i ponownie ubiega się o mandat radnego tej gminy. Ponadto w swoich felietonach na łamach „Nowin Andrychowskich” oraz w wielu wypowiedziach w „Twoim Radiu Andrychów” nie ukrywa on swoich sympatii politycznych i niechęci wobec obecnego rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Przykładem może być niedawna obszerna rozmowa z posłem Nowoczesnej Markiem Sową. Istnieją zatem poważne obawy, że nie potrafi on zachować obiektywizmu z jednej strony wobec swego szefa, burmistrza T. Żaka a z drugiej wobec kandydata zjednoczonej prawicy.

Nie uważam też, aby dobrym tłem dla dzisiejszej rozmowy kandydatów był toczący się w tych godzinach proces sadowy, który urzędujący burmistrz T. Żak wytoczył w trybie wyborczym jednemu z kandydatów.

Przedstawione powyżej okoliczności skłoniły mnie do podjęcia przedstawionej decyzji. Szanownych Mieszkańców gminy Andrychów zapraszam do osobistych spotkań ze mną i kandydatami na radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz do sięgnięcia po przygotowane z myślą o nich materiały wyborcze mojego komitetu.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof KubieńMateriał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy