reklama
reklama

Debata kandydatów na stanowisko burmistrza gminy Andrychów

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 16.10.2018 21:10,
Portal mamNewsa.pl zorganizował kolejną debatę - tym razem kandydatów na stanowisko burmistrza Andrychowa.
Debata kandydatów na stanowisko burmistrza gminy Andrychów
W przedwyborczej debacie w Andrychowie wzięli udział wszyscy kandydaci ubiegający się o stanowisko burmistrza gminy Andrychów.

W kolejności alfabetycznej są to:

Maciej Kobielus z KWW "Kobielus 2018"
Krzysztof Kubień z KW PiS
Zbigniew Małecki z KWW „Teraz Andrychów”
Tomasz Żak z KWW „Nasza Gmina Andrychów”

Jak zwykle przy tego typu konfrontacjach było nerwowo, padło kilka ważnych deklaracji, a być może teraz posypią się pozwy w trybie wyborczym.

Zobaczcie debatę.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 28.10.2018 12:58

Taranczako widze ze mieszkasz w domu jednorodzinnym i masz domofon tak jak ci co mieszkają w blokach po to żeby nikt nie wchodzil obcy "dom mój zamek mój" mowia Amerykanie a i tak pijani wchodzą do klatek wiesz po co aby sie zalatwic i to nie tylko odsikac. W pelnej chacie sa wolne miejsca ale trzeba być trzezym aby tam mieszkac, a oni nigdy n ie sa trzeźwi.

taranczako, 28.10.2018 10:49

W tych deszczowych dniach wyszło raz jeszcze na jaw że bezdomni nocują pod strychami i po piwnicach w Andrychowie.

taranczako, 28.10.2018 08:10

Jak pozostali jeszcze w grze kandydaci na stanowisko burmistrza Andrychowa i radni z ich otoczenia zamierzają podejść na najtrudniejszego problemu czyli kwestii bezdomności. W tych deszczowych dniach wyszło raz jeszcze na jaw że nocują pod strychami i po piwnicach. Przed wojną opowiadają najstarsi mieszkańcy nie było noclegowni ale wiele piwnic po kamienicach przy Krakowskiej było wynajmowanych najbiedniejszym. A dzisiaj piwnice w blokach (a obok nich czasem dwa pokoje na zebrania wspólnot) czasem są lepiej ogrzane niż mieszkania bo biegną w nich rury ciepłownicze, za straty w nich ciepła mieszkańcy ekstra płacą aż 10 procent dodatkowych kosztów. Nie namawiam do nocowania tam pijących ale są biedne rodziny bez mieszkań.

beskidmaly, 25.10.2018 10:29

Tak, to prawda ze" pozwal "tylko sad odrzucil pozwanie bo prawda jest ze remont ul Wlokniarzy zostal wykonany z budżetu gminy Andrychow haha

prawieznany, 25.10.2018 10:10

Pan Kubień napisał na swoim "blogu": Kandydat Franciszek Penkala pozwał Tomasza Żaka. Czy może da jakąś informację jak się sprawa zakończyła? Może to też jest kluczowe dla II tury.

zdzislaw, 21.10.2018 09:22

Dziś wybieramy burmistrza Andrychowa !!!

roczynianin, 19.10.2018 21:36

jeśli chodzi o stana to jakoś tak kojarzy się z Panem z Roczyn jaki miał wyrok za pomawianie innego człowieka. Jak ulał do Żaka pasuje.

roczynianin, 19.10.2018 21:35

beskidmaly przekona? On niczym papuga powtarza za Żakiem kłamstwo o likwidacji opieki nocnej jaka w innych gminach u nas - Żaka fanatazja poniosła. Ale rozumiemy - Gruzja przede wszystkim, gruzińskie wino a reszta - zwali się winę na innych jakby co.

Munchausen, 19.10.2018 21:34

@beskidmaly Ożeż ty, aleś mi dowalił, bracie :). A masz Ty może coś mądrego do powiedzenia? Może się pochwalisz wiedzą o lokalnych inwestycjach i porównasz je do inwestycji za poprzedniego burmistrza biorąc pod uwagę ówczesny budżet? Ja bardzo chętnie posłucham. Może mnie przekonasz do swojego kandydata.

Munchausen, 19.10.2018 21:28

@beskidmaly Ożeż ty, aleś mi dowalił, bracie :). A masz Ty może coś mądrego do powiedzenia? Może się pochwalisz wiedzą o lokalnych inwestycjach i porównasz je do inwestycji za poprzedniego burmistrza biorąc pod uwagę ówczesny budżet? Ja bardzo chętnie posłucham. Może mnie przekonasz do swojego kandydata.

beskidmaly, 19.10.2018 21:06

Munchausen wszystko ci nie pasuje ale wiedz ze gdyby glupota unosila to ogladalbys z gory ile w gminie zostało zrobione bo jestes zielony w wiadomościach o naszej gminie.

Munchausen, 19.10.2018 13:52

@stan Czy ja dobrze rozumiem, że w Pana opinii przewodniczący rady czy zwykły radny mają, zakulisowo, olbrzymi wpływ i realną władzę nad działaniami urzędu miasta? Czy według Pana tak właśnie jest teraz, że burmistrz nie sprawuje władzy i nie ponosi odpowiedzialności za urząd miasta? Dziwne. Co do peanów na cześć obecnego włodarza - P. Żak powtarza w debatach, że dochód gminy wzrósł dwukrotnie za jego kadencji (co żadną zasługą burmistrza nie jest, lecz mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców), a ja osobiście nie mam wrażenia, że ilość inwestycji się znacznie zwiększyła. Wielu decyzji obecnej władzy zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć. Lampy LED-owe - duże obniżenie komfortu prowadzenia samochodu i bezpieczeństwa na drodze dla oszczędności, ale jednocześnie wydawanie lekką ręką na idiotyczne pomysły i klapy frekwencyjne CKiW (począwszy od Modern Talking, po "kino studyjne" na Andrychów Music Festival wcale nie kończąc). Basen kryty - z jednej strony burmistrz chciał likwidacji dwóch szkół podstawowych (nr 3 i 5) ze względu na oszczędności, a jednocześnie nie słyszałem, żeby ktokolwiek poniósł konsekwencje niedoszacowania kosztów basenu krytego. Ta dychotomia pomiędzy ciągłym "szukaniem oszczędności" na przekór mieszkańcom (np. sprawa szkół), a jednoczesnym chwaleniem się wzrostem dochodu gminy i wydawaniem funduszy na inwestycje, które do dziś nie ruszyły (strefa ekonomiczna), były głupie i niepotrzebne (pseudo-ambitne działania CKiW, teledyski itp.) lub mocno niedoszacowane (basen kryty) jest porażająca.

gregory, 19.10.2018 12:54

"Stan" - Panie Władysławie, obiecał Pan że da mieszkańcom odpocząc i zniknie choć na kilka dni z Internetu. A tu co rusz pod różnymi nickami (ile Pan ich ma???) nowe "wywody". Poza tym nawet jeśli bardzo się Panu i kolegom pali pod pupciami to nie powód żeby obrażać ludzi i kłamać na ich temat.

beskidmaly, 19.10.2018 12:49

Panie stan informuje Pana ze wlasciciel NOT-u a I burmistrz Andrychowa to zbieznosc nazwisk

stan, 19.10.2018 11:49

Mam swoje lata ,jestem (jak wszyscy kandydaci to popodkreślają !) mieszkańcem gminy Andrychów od urodzenia i zapewniam, że będę tu na pewno mieszkał już aż do śmierci ; dlatego z najwyższą uwagą , bez jakich kol wiek uprzedzeń ze względu na wiek, przynależność partyjną, wykształcenie czy doświadczenie tz. życiowe przysłuchiwałem się debacie kandydatów na to kluczowe dla wszystkich mieszkańców stanowisko Burmistrza Andrychowa . W wolnej Polsce mieliśmy do tej pory trzech burmistrzów: * pierwszy ( desygnowany przez ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Skupnia wyróżniał się dużą pobożnością -codziennie przed pracą brał udział ofierze Mszy Świętej , pochodził z Wadowic pozastawiał nam po sobie swą podobiznę w kościele pod wezwaniem św Macieja i aptekę „ Andrychowską „ (mieszczącą się w ekskluzywnym budynku „Klubu NOT” którego stał się właścicielem prawdopodobnie w trakcie pełnienia funkcji ). *drugi to „nasz” rodowity andrychowianin (od samego urodzenia ) ,chociaż całkiem nie źle sobie radził w pierwszej kadencji ,w drugiej zrobił wszystko aby zrazić do siebie swoich współobywateli między innymi przez zły dobór swych współpracowników (wyrósł na Cesoża) , wyposażył Straż Miejską w radar i kazał przykładnie karać swoich ziomków w przypadku jakiegokolwiek przekroczenia prędkości , podejmował często decyzje jakby na „ złość” mieszkańcom chociażby taką , że przyłącza elektryczne do nowo budowanych domów nie mogły być napowietrzne tylko przez kabel ziemny , zaś czarę przekroczył gdy w odrestaurowanym przez siebie magistracie polecił zainstalować domofon do swego sekretariatu , prze co stał się praktycznie niedostępny dla mieszkańców. *trzecim Burmistrzem Andrychowa jest od ośmiu lat pan Tomasz Żak i jest to moim skromnym zdaniem ,jako osoby mieszkającej od urodzenia w Gminie Andrychów burmistrz „normalny „ przez co cały Urząd Miasta i Gminy Andrychów jest „ normalny” i gorąco pragnę aby taki Burmistrz i taki Urząd był w moim mieście przez dalsze pięć lat. Jakoś trudno mi uwierzyć Kubieniowi , który teraz krzyczy ze wszystkich możliwych stron : „ LUBIĘ ROZMAWIAĆ Z LUDZMI – Bardzo chętnie słucham każdej opinii . Ludzie w większości wypowiadają je w dobrej wierze , żeby było nam wszystkim lepiej „ - jego cytat ; gdy w czasie kiedy on pełnił jedną z najwyższych funkcji w tym mieście , PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA - Urząd praktycznie został dla tychże ludzi zamknięty . Trudno brać na poważnie zapewnienia kolejnego chętnego na to stanowisko Kobielusa , który z kolei obiecuje „ OTWARTY URZĄD , AKTYWNY BURMISTR „ - gdzie ty chłopie byłeś wtedy jako radny , gdy Burmistrz instalował domofon w drzwiach urzędu ? - kierowanie skomplikowanym organizmem gospodarczym jakim jest miasto to nie rozdawanie cukierków murzynkom w Afryce !

Ca-ro, 19.10.2018 07:19

beskidmaly IQ masz naprawde niskie ,nie zrozumiałeś alujzi,koło cmentarza ,będzie bliżej z pochówkiem

beskidmaly, 19.10.2018 06:29

Ca-ro a przy ZWiK nie da sie mieszkac to widze ze ty mieszkasz w kurorcie lub zdroju. a obok cmentarza ludzie nie mieszkaja w Andrychowie bo ja mam tam duzo znajomych i wcale nie narzekają tylko ty krytykujesz wszystko i wszystkich żeby zaistnieć.

kuna, 18.10.2018 22:27

Małecki na obu debatach - żenada. Słowa poprawnie po polsku sklecić nie umie. Dno! A w radio to tak sobie słodzili Żukiem (sic.) To o czymś świadczy

janeczek, 18.10.2018 22:11

Macie odpowiedź https://kobielus2018.pl/komentarz-macieja-kobielusa-do-postanowienia-sadu/

Ca-ro, 18.10.2018 21:52

Do beskidmaly o tym,że przy ocztszczalni ścieków to chyba każy wie tylko się pytam czy chciabyś tam mieszkać .a nie mówili bo to śliski temat,mogli wybrać koło cmentarza byłoby bliżej

beskidmaly, 18.10.2018 19:34

A o czym mieli wspominać jak na Batorego już sa budowane mieszkania socjalne na terenie wodociagow ale ty tylko do ZGK dochodzisz wiec nie wiesz co dalej sie dzieje i strasznie krytykujesz.

beskidmaly, 18.10.2018 19:34

Powiem ci jeszcze ze będzie ich chyba 52 ale przyjdź do urzędu to ci powiedzą dokładnie.

beskidmaly, 18.10.2018 19:31

A o czym mieli wspominać jak na Batorego już sa budowane mieszkania socjalne na terenie wodociagow ale ty tylko do ZGK dochodzisz wiec nie wiesz co dalej sie dzieje i strasznie krytykujesz.

Ca-ro, 18.10.2018 17:59

Dlaczego żaden z kandydatów nie wspomniał o budownictwie mieszkań socjalnych;a jest tragedia

Ca-ro, 18.10.2018 17:55

Ta cała debta to parodia niemocy,co oni sobą reprezentują najlepiej wydawać cudze pieniądze i to jeszcze na kredyt.Ciekawe myslenie jak chcesz dotacje z uni to musisz wziąść kredyt,bo w budżecie nie ma na to kasy .Jak mnie na coś nie stać to nie kupuje,czy nikt nie widzi co robi unia ,uzależnia nas od banków.Ciekawe czy ze swoim budżetem domowym też by tak postąpili.Dużo by pisać,ale to i tak nic nie da,po prostu każdy chce władzy i tylko o to tym panom chodzi.

fasolio, 18.10.2018 12:05

Super razem wyglądają jak Daltonowie z Lucky Lukea.... wiemy że największy był naj.... brawo!

Munchausen, 17.10.2018 22:35

@a911 Okiełznany kandydat... faktycznie, tak to wyglądało. Nawet miałem przypuszczenie graniczące z pewnością, że wiem przez kogo.

kaczor, 17.10.2018 20:15

kilka cytatów Żak na tak dla andrychowian przed wyborami: "Wszystkie ich zarzuty pod adresem Pana Tomasza można łatwo odeprzeć: 1.Najbliżsi współpracownicy nie są z Andrychowa? No skoro wśród andrychowian nie ma fachowców przynajmniej takich którym można zaufać to co się dziwić?" 2. "Ujadają tylko ci co pracują słabo bez efektów bez nagród. Zwykła zazdrość. " 3. "Pani Dyrektor CKiW: Pani Aneta to fachowiec. Być może to Andrychów nie dorosnął do nowoczesnej kultury. Do tej pory były tylko te Piostury i Baszta i tak w koło Macieju. Poszły ploty i andrychowianie przestali chodzić na imprezy co przyniosło straty. Śmieszne są zarzuty kupowania drogich sukienek czy torebek. Funkcja dyrektora takiej placówki wymaga spotykania się z artystami, impresariami i sponsorami to o, miała w worku na ziemniaki chodzić?"

a911, 17.10.2018 20:05

Pan Małecki na Tak pokazał klase najbardziej okielznany kandydat.Wypowiedzi miał najbardziej merytoryczne i jak sam się wypowiedział woli działać a nie mówić za dużo. Widać że wykształcony i ma wiedzę na temat naszego miasta

Lulek, 17.10.2018 19:38

Żak na Tak zgadzam się z Tobą w 100% nawet Żak na Tak na 100 lat. Bo co nie którzy chcieliby żeby Burmistrz, radni, wszyscy pracownicy oświaty, urzędnicy witali by nas w skórach zwierzęcych jak w erze kamienia łupanego niech żyje nasz burmistrz Tomasz Żak który mega zmienił tą gminę i na tym nie koniec

Lulek, 17.10.2018 19:28

PiS da, posłuchajcie nie żyjącego już Pana Leppera mądre słowa powiedział PiS niech lepiej nic nam nie daje, PiS niech przestanie nam zabierać bardzo mądre słowa.

Żak na Tak, 17.10.2018 19:28

Dobrze że dzisiaj na debacie nie było pieniaczy. Wszystkie ich zarzuty pod adresem Pana Tomasza można łatwo odeprzeć: 1.Najbliżsi współpracownicy nie są z Andrychowa? No skoro wśród andrychowian nie ma fachowców przynajmniej takich którym można zaufać to co się dziwić? 2.Burmistrz dał wysokie nagrody. Pan wiceburmistrz pracował uczciwie i ponad siły więc się należało jak psu buda. To dzięki niemu gmina rozkwita i każdy kto dobrze pracuje to powinien oczekiwać nagrody. Ujadają tylko ci co pracują słabo bez efektów bez nagród. Zwykła zazdrość. 3.Zarzuty pod adresem Pani Dyrektor CKiW: Pani Aneta to fachowiec. Być może to Andrychów nie dorosnął do nowoczesnej kultury. Do tej pory były tylko te Piostury i Baszta i tak w koło Macieju. Poszły ploty i andrychowianie przestali chodzić na imprezy co przyniosło straty. Śmieszne są zarzuty kupowania drogich sukienek czy torebek. Funkcja dyrektora takiej placówki wymaga spotykania się z artystami, impresariami i sponsorami to co, miała w worku na ziemniaki chodzić? Włóżcie głowę pod zimną wodę bo tylko jad potraficie wypluwać. Żak na Tak na 10 lat!

Żak na Tak, 17.10.2018 19:28

Dobrze że dzisiaj na debacie nie było pieniaczy. Wszystkie ich zarzuty pod adresem Pana Tomasza można łatwo odeprzeć: 1.Najbliżsi współpracownicy nie są z Andrychowa? No skoro wśród andrychowian nie ma fachowców przynajmniej takich którym można zaufać to co się dziwić? 2.Burmistrz dał wysokie nagrody. Pan wiceburmistrz pracował uczciwie i ponad siły więc się należało jak psu buda. To dzięki niemu gmina rozkwita i każdy kto dobrze pracuje to powinien oczekiwać nagrody. Ujadają tylko ci co pracują słabo bez efektów bez nagród. Zwykła zazdrość. 3.Zarzuty pod adresem Pani Dyrektor CKiW: Pani Aneta to fachowiec. Być może to Andrychów nie dorosnął do nowoczesnej kultury. Do tej pory były tylko te Piostury i Baszta i tak w koło Macieju. Poszły ploty i andrychowianie przestali chodzić na imprezy co przyniosło straty. Śmieszne są zarzuty kupowania drogich sukienek czy torebek. Funkcja dyrektora takiej placówki wymaga spotykania się z artystami, impresariami i sponsorami to co, miała w worku na ziemniaki chodzić? Włóżcie głowę pod zimną wodę bo tylko jad potraficie wypluwać. Żak na Tak na 10 lat!

Zakolog, 17.10.2018 19:26

@Munchausen List bardzo dobrze napisany, zachowuje wewnętrzny rytm i jest spójny logicznie, i to jest jego pierwsza wada. Wada, ponieważ ta sztuka epistolarna świadczy, iż w Komitecie Burmistrza Żaka nie znajduje się osoba, która byłaby wstanie cokolwiek napisać i muszą posiłkować się zewnętrznym autorem. A w internecie autora tworzącego na rzecz komitetów wyborczych, z definicji nazywa się trollem internetowym i to jest druga wada. Ale jest jeszcze trzecia ! Copyright tego utworu należy do Kazimierza Szczepańskiego, czyli albo Komitet zapłacił za prawa autorskie i będzie musiał uwzględnić ten fakt w sprawozdaniu finansowym, ewentualnie otrzymał w formie darowizny, co również należy wpisać w rejestr korzyści. Tak czy tak, do kontroli cały Żak!

fikumiku, 17.10.2018 18:36

",,**,," twoje stosunki intymne to ważna sprawa ale dlaczego publicznie? Na forum? Z pewnym zażenowaniem czytam, że Małecki ma "duuuuuuzy plus"

Munchausen, 17.10.2018 18:30

"Na Daszyńskiego wsiada gromada krzykliwych uczniów. Machają kierowcy legitymacjami szkolnymi." Pewnie z trójki. Huncwoty jedne. Ta szkoła to tylko do likwidacji się nadaje :). "Jakaś starsza pani głośno chwali burmistrza i nowe rozwiązania komunikacyjne." Na co kierowca autobusu wstał, przytulił staruszkę i razem odjechali w kierunku zachodzącego słońca. :) "Znacie podobną gminę, tak komunikacyjnie zaawansowaną?" Mamy autobusy więc jesteśmy królami życia. Innowacja pełną parą :). "Drogę oświetlają mi ledy (blisko jeden milion oszczędności w rocznym budżecie Andrychowa)." Tutaj zdecydowanie zabrakło jednego cudzysłowu. Powinno być - Drogę "oświetlają" mi ledy. :) "Mieszkańców gminy nie interesuje polityka, przynależność partyjna, kto jaką legitymację nosi. " Dlatego właśnie niezależny politycznie kandydat (P. Żak) razem z P. redaktorem Nyczem dworowali sobie podczas debaty z przekopu Mierzei Wiślanej, lotniska w Radomiu i CPK. "Wizję, która porusza i porywa większość." Taaa... " Wyborcy cenią u dobrego burmistrza sztukę dobierania dobrych współpracowników urzędu (Mirosław Wasztyl)" Szkoda tylko, że P. Mirosław Wasztyl nie zna sztuki dobierania dobrego kalkulatora. Swoją drogą, czy już specjalista od inwestycji wyliczył ostateczny koszt basenu krytego? Ogółem cały list to jedno wielki "Łubudubu".

Munchausen, 17.10.2018 18:17

O matko! Przeczytałem właśnie materiał KWW "Nasza Gmina Andrychów" pod którym, oczywiście, nie da się dodawać komentarzy (tu chapeau bas dla P. Kobielusa za odwagę zmierzenia się z internautami i nie blokowanie komentarzy pod artykułami sponsorowanymi. ) Przyznam, musiałem się przejść po pokoju z zażenowania. Dziś już drugi raz, bo podobne odczucia miałem po "debacie" w radiu Andrychów.

Munchausen, 17.10.2018 17:46

@",,**,," " Jak sie dowiedzialam,to o mało sie nie posikalam...." Polecam wizytę u urologa. Nietrzymanie moczu da się leczyć. Tylko nie czekaj w nieskończoność, bo będziesz musiała na dyżur nocny jechać do Wadowic :). "Nawet czlowiek ulomny by sie usmial z tej odpowiedzi." Dobrze wiedzieć jaki rodzaj humoru preferujesz. Co do debaty - Małecki bez charyzmy i niewiarygodnie wręcz zgodny z obecnym burmistrzem. Kobielus zestresowany i rzeczywiście czytający z kartki. Kubień wypadł moim zdaniem bardzo dobrze, ale to są moje preferencje polityczne, więc z całą pewnością jestem nieco subiektywny. Oczywiście najbardziej gładką gadkę miał Żak, ale jestem zdania, że nie jest ważne jak, ale co się mówi.

",,**,,", 17.10.2018 17:20

Ale kobielus sie osmieszyl tym czytaniem z karteczek, nawet podsumowanie mial na kartce napisane...wiecie przez kogo??? Jak sie dowiedzialam,to o mało sie nie posikalam.... kubien na pytanie jak nalezy przywrocic opieke,odpowiedzial...jak najszybciej. Tą odpowiedzią pokazal ze nie ma pojecia o niczym. Nawet czlowiek ulomny by sie usmial z tej odpowiedzi. Malecki duuuuuuzy plus za debate,a Zak co cu gadac, pewna wygrana. Kobielus zrobil sie biały jak uslyszal o klamstwach w sądzie w trybie wyborczym, a kubien czerwony jak indyk. Malecki duzo lepszy od panow na literę k...

obserwator2010, 17.10.2018 16:08

Munchausen zarządzanie nie polega na ortografffi

Munchausen, 17.10.2018 15:46

@obserwator2010 Zgaduję, że oboje wiedzą znacznie więcej o zarządzaniu niż Ty o ortografii. Mieliśmy 8 lat na weryfikację CV P. Żaka i z tymi "umiejętnościami menadżerskimi" nie jest jednak tak różowo.

obserwator2010, 17.10.2018 15:18

Kobielus , Kubień co oni wiedzą o zarządzaniu gminom, pierwszy ratownik medyczny drugi nauczyciel w-fu. Gdzie tu jakieś wykształcenie: prawnicze, menadżerskie, zarządzanie. Ludzie proszę obudźcie się i nie marnujcie kolejnych lat na naukę i eksperymenty.

aga33, 17.10.2018 14:50

W sprawie nagród popatrzcie tutaj: https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/8977-ktora-gmina-wyplaca-ogromne-nagrody-swoim-urzednikom-my-juz-wiemy-sprawdzcie.html kliknijcie w dane z każdej gminy i na Andrychów i tylko nie przeraźcie się. Co podkusiło pana Żaka który sam wykazał się brakiem przywiązania do faktów i prawdy żeby przypominać ten temat???

aga33, 17.10.2018 14:47

Pan Żak skłamał w sprawie opieki nocnej co jak się okazuje nawet ogłoszenia jego urzędu pokazują. Bardzo smutne. Co do gruszek na wierzbie to kto obiecywał w 2010 roku przywrócenie pogotowia , kto rondo turbinowe????

aga33, 17.10.2018 14:46

Pan Żak skłamał w sprawie opieki całodobowej co jak się okazuje nawet ogłoszenia jego urzędu pokazują. Bardzo smutne. Co do gruszek na wierzbie to kto obiecywał w 2010 roku przywrócenie pogotowia , kto rondo turbinowe????

Lulek, 17.10.2018 14:33

Nie Żak kłamie tylko Kobielus i Kubień obiecują gruszki na wierzbie

kaczor, 17.10.2018 14:29

Kobielus, Kubień korzystajcie z tego do woli. Ze strony andrychowskiego urzędu miejskiego o rzekomo zlikwidowanej opiece nocnej. Nawet urząd Żaka nie kupuje jego opowieści??? "Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ zakończył postępowania uzupełniające poprzedzające zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna, w wyniku których w Małopolsce od 1 października świadczeń udzielać będą nowi realizatorzy. Od 1 października br. mieszkańcy małopolski będą mieć do dyspozycji 48 miejsc realizacji świadczeń w całym województwie ."

kredytyzaZaka, 17.10.2018 13:15

Widocznie łatwiej było Żakowi skłamać i liczyć że ludzie nie odkryją kłamstwa (to sie przejechał) niż rozwiązać problem. Fajnie że nawet klakierzy zakolandii w swej pokrętnej logice przyznają że Żak skłamał

marcin1970, 17.10.2018 13:07

""Żak podobno mówi że nie wolno kłamać w kampanii. To czemu skłamał w sprawie opieki całodobowej? " Czemu to nie wiem ale w przypadku Żaka takie zachowanie nie dziwi mnie.

marcin1970, 17.10.2018 13:06

jak mogli przwrócić skoro zdaniem Żaka rząd ją zlikwidował??? Sami jego klakierzy pokazują że wczoraj skłamał Żak. Litości miejcie trochę dla niego.

Lulek, 17.10.2018 13:01

mega-fon zgadza się tyle czasu są radnymi i co zrobili w tym kierunku żeby przywrócić całodobową służbę zdrowia przecież radni obojętne w jakiej gminie powinni pracować z burmistrzem dla dobra mieszkańców dla tego pytam Pana Kobielusa i Pana Kubienia co przez te lata zrobiliście gdzie byliście żeby przywrócić całodobową służbę zdrowia a teraz się się da ale obiecywać

nietakszybko, 17.10.2018 12:32

"zgadzam się że jeśli dodać bzdury jakie Żak wygadywał o żłobkach i kilka innych spraw to także Kobielus i Małecki powinni odmówic dalszej rozmowy z nim" Jak ma Małecki odmówic skoro mówi się że to koń trojański Żaka? Można by też zapytać czy chyżby porozumieli się z Żakiem za stanowisko kierownika edukacji i kierownika promocji dla "kucharza"???? Chyba innym też wolno pytać a nie tylko zakolandii

nietakszybko, 17.10.2018 12:29

"Żak podobno mówi że nie wolno kłamać w kampanii. To czemu skłamał w sprawie opieki całodobowej? " a znasz zasadę złodzieja który krzyczy łapać złodzieja? Nie tylko w tamtym fachu tak działa.

ababa, 17.10.2018 12:27

No cóż, ci co oglądali całą debatę: zobaczyli kandydatów i ich zachowanie w trakcie debaty, sposób wysławiania się, merytorykę, powinni wiedzieć już kto się nadaje na burmistrza. Jedno jest pewne łatwo obiecywać, trudniej zrealizować - tym bardziej jak się pojęcia nie ma z czym ta realizacja się wiąże. Czasem trzeba też podejmować takie decyzje, które nie podobają się wszystkim mieszkańcom, a są dobre dla całości Gminy - to się nazywa racjonalne podejmowanie decyzji i nie wszystkich stać na taką odwagę. Bo łatwiej jest obiecywać .... A tak na marginesie to Kobielus i Kubień porozumieli się - czyżby stanowisko Vice .....

martinez, 17.10.2018 12:25

Żak podobno mówi że nie wolno kłamać w kampanii. To czemu skłamał w sprawie opieki całodobowej?

maniek, 17.10.2018 11:34

berni - tak jak Żakowi niechęć do pisu (żeby to delikatnie ująć) przysłania ci możliwość zdrowego myślenia. Ale straszcie pisem i nabijajcie mu głosów . Powodzenia!

maniek, 17.10.2018 11:31

Po pierwsze po co debaty dzień po dniu? Co jeszcze ci ludzie mogą nam powiedzieć? Po drugie - po wczorajszym wyczynie Żaka nikt poważny nie powinien już zasiąść do rozmowy z nim. Po co? Żeby znowu słuchać bajek?

berni, 17.10.2018 11:30

Czy po tym uniku i wymówce politycznej przed wystąpieniem w Radiu Andrychów p. Kubienia należy się spodziewać, że jak ten kandydat wygra wybory, to też będzie wpuszczał do siebie w Ratuszu tylko wyznawców prezesa? Bo z tymi, co nie lubią PiS to nie warto...

maniek, 17.10.2018 11:29

Poważny człowiek nie kłamie a pan Żak to zrobił i pokazał jak "szanuje" mieszkańców.

mega-fon, 17.10.2018 11:13

Jedyny poważny na tej fotce to pan Żak, reszta wygląda, jakby skądś uciekli i boją się o swoje życie, a tak na poważnie to widać dokonania pana Żaka w każdej wiosce, w mieście też, a zawistni czepiają się byle czego ,aby zaistnieć, to trochę za mało,jak na powagę urzędu i mało obiecujące. Wszyscy już od dawna są radnymi i nie wiedzą do tej pory po co tam poszli, a chcą wyżej, to trochę inna drabina panowie, tam trzeba pracować, a nie obiecywać!!!

politolog, 17.10.2018 11:11

zgadzam się że jeśli dodać bzdury jakie Żak wygadywał o żłobkach i kilka innych spraw to także Kobielus i Małecki powinni odmówic dalszej rozmowy z nim. Zwłaszcza jeśli rozmowę ma prowadzic podwładny Żaka co już jest przejawem totalnej desparacji. Że do tego to czynny polityk z Kęt to nawet śmieszne.

politolog, 17.10.2018 11:10

Do dziś nie mogę zrozumieć po co Żak kłamał wczoraj w sprawie tej nocnej opieki. Żeby w pis walnąć? Tylko dodał mu punktów jak kłamstwo Żaka zostało wyciągnięte na wierzch.

andrychowianka2, 17.10.2018 11:02

najważniejsze jednak jest to że po kłamstwach w sprawie żłobków i opieki nocnej (bo to nie było przejęzyczenie jak próbują Żaka bronić klakierzy, tylko kłamstwo) nie tylko Kubień ale i Pan Kobielus i Pan Małecki (jeśli nie jest w układzie z p. Żakiem) powinni odmówić debaty z panem Żakiem. Okazał nam andrychowianom swoimi bujdami brak szacunku a nwet brak wiary w to że sprawdzimy to co mówi i dojdziemy prawdy. Niech już sobie pan Żak sam gada co chce w "radyjku zakowskim" a inni sprawdzają i pokazują co jeszcze ewentualnie jest kłamstwem

andrychowianka2, 17.10.2018 10:58

Debatę o problemach Andrychowa ma prowadzić polityk z Kęt i do tego podwładny Żaka. No to naprawdę szykuje się "obiektywna" rozmowa :) Bez sensu to sobie wymyślili.

krisu78, 17.10.2018 10:53

swoją drogą to najlepsze podsumowanie 8 lat rządów Żaka. Debatę ma prowadzić czynny polityk i do tego z Kęt. Bo czemu rozmowę o sprawach Andrychowa miał by prowadzić andrychowianin..... Co my sobie wyobrażamy

krisu78, 17.10.2018 10:51

wymiękli to andrychowianie słuchając jak burmistrz wczoraj kłamał. Kubień po 3 gadkach z Żakiem może nie chciał słuchać na żywo kolejny raz bajek i kłamstw Żaka.

obserwator2010, 17.10.2018 10:43

no tak Pan Krzysztof po wczorajszej debacie wymiękł ...

Anett, 17.10.2018 10:22

śmiejcie się ale po tym co wyprawia Żak w ostatnim tygodniu to niektórzy w tzw. zakolandii uważają że nawet "zakowskie radyjko" gdzie "papla" co chce nie pomoże mu. Dlatego chcą wielkiej prowakacji przeciwko Kobielusowi i Kubienowi. Na szczęście nawet w zakolandii sa przyzwoici ludzi i dlatego wiadomo o tym.

krisu78, 17.10.2018 10:11

Ciekawe czy Żak sam siebie "żakapuje" za kłamstwo na temat opieki nocnej i inne?:) Czy też liczy na litość andrychowian i premiera i będzie udawał że nic się nie stało, w tzw. "radyjku zakowskim" wyjasnie że nie powiedział tego co wszyscy słyszali że powiedział ale tam nikt go nie sprostuje bo jak można prostować Pana Burmistrza?:)

Munchausen, 17.10.2018 10:10

Korzystając z okazji, chciałem nieśmiało zapytać, czy naczelnik działu, który tak drastycznie niedoszacował koszty budowy basenu krytego, będzie nadal pełnił funkcje w urzędzie miasta, jeśli wygra P. Tomasz Żak? I czy dobrze rozumiem, że za inwestycje w obecnym urzędzie odpowiada pan wiceburmistrz?

Zakolog, 17.10.2018 09:51

@gregory To, że pozywa do Sądu, jest wskazaniem jedynie do obniżenia mu wynagrodzenia. Widocznie za dużo zarabia, skoro stać Go na koszty sądowe i opłatę zastępstwa procesowego. Ale to jeszcze nie pozbawia stołka.

gregory, 17.10.2018 09:40

po takiej wpadce jak ze żłobkami, opieką nocną i innymi jakie pewno wyjdą trzeba być Żakiem żeby jeszcze konkuretnta "żakapować" :)

gregory, 17.10.2018 09:38

zakolog - no niemożliwe bo przeciez Żak mówi że ta opieka zostala zlikwidowana. Upp. jest w całym kraju a Żak skłamał. A to nowość. Skłamał w sprawie żłobków, w sprawie opieki nocnej i pieron wie ile jeszcze rzeczach Żak i podaje innych do sądu?

Zakolog, 17.10.2018 09:23

@martynowski No widzę, że Ci napięcie spoczynkowe w neuronach trochę podskoczyło i to w pożądanym kierunku. Tylko jeszcze rozwiń bardziej swoje zarzuty.

martynowski, 17.10.2018 09:15

Co jeszcze musi się stać, żeby niektórzy przejrzeli na oczy: CKiW, zadłużenie Gminy, Brak świątecznej opieki medycznej, Anetki itd...

Zakolog, 17.10.2018 09:11

Jeśli jedynym zarzutem pretendentów do pensji burmistrza, jest brak nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, to niczym starożytna Pytia, już wiem jakie będzie rozstrzygnięcie w tej konkurencji. A tak na marginesie, ten problem można rozwiązać w miesiąc, wystarczy, aby ubezpieczeni, korzystający z usług POZ, który nie gwarantuje im takiej opieki, w odpowiedniej ilość cofnęli swoje deklaracje wyboru lekarza. Coś mi podpowiada, że tylko po wyrażeniu samej intencji woli ubezpieczonych, ta opieka narodzi się jak Feniks z popiołów. Jeśli tego nie robią, to znaczy, że proponowany im przez POZ system opieki, jest dla nich odpowiedni.

berni, 17.10.2018 09:10

Wygląda na to, że 90 proc. tych komentarzy pisze zdesperowany Kobielus. Kiedy on śpi?

adjar, 17.10.2018 09:09

Żaden myślący Andrychowianin nie będzie głosował na Żaka choćby ze względu na dziadostwo jakie zrobił w CKiW i to czego nie zrobił a powinien w służbie zdrowia. Każdy kontrkandydat jest od niego lepszy. Bo jego nie interesuje zwykły mieszkaniec gminy bo sam nim nie jest. Za to koledzy biznesmeni i znajomki bez kompetencji którymi się otoczył to jest na TAK

nick1, 17.10.2018 09:00

To problem Kobielusa jak z sądu w Krakowie dostać sie na debatę do radia Andrychów. Zapomnijcie że opieka nocna będzie w Andrychowie jak długo w tym kraju rządzi ta nieszczęsna partia. Żak na tak, Żak na tak, Żak na tak - jeszcze przez 10 lat.

krisu78, 17.10.2018 08:55

swoją drogą - jak to sobie ekipa Żaka wyobraża. przed południem Kobielusa do sądu a potem ma helikopter wynająć żeby do tzw. radia zakowskiego" zdążyć na debatę z człowiekiem który skompromitował się w ostatnich dniach kłamstwami w sprawie złobków i opieki nocnej?

krisu78, 17.10.2018 08:52

"Tomasz Żak ucieka się do kampanijnych potyczek w sądzie. Zapomina przy tym, że bez względu na wynik naszego sporu, tam również dostanie lekcję. Będzie to lekcja pokory i szacunku do prawa. Ja prawomocny werdykt Sądu z pewnością uszanuję! Nie pójdę drogą, którą poszła Gmina pod jego rządami w pamiętnej sprawie dotyczącej Szkoły Podstawowej nr 4." - Maciej Kobielus

szppp, 17.10.2018 08:48

kłamstwo w sprawie żłobków (bo nie rozróżnia klubów dziecięcych od żłobków), kłamstwo w sprawie opieki nocnej - co jeszcze panie Żak na ostatnie dni szukuje pan? I fakt - pan innych oddaje do sądu za rzekome kłamstwa? Choćby pan zamknął się w tym "radyjku zakowskim" i non stop nawijał bajkami to stracił pan totalnie wiarygodność

szppp, 17.10.2018 08:44

popatrzcie też od ok 45 minuty jak Kobielus demaskuje Żaka z pomocą urzędników Żaka i jego dyrektor biura. To zrozumiecie skąd "jad" zakolandii

aga33, 17.10.2018 08:40

to dobrze zandrychowa że cenisz mamnewsa bo twoi koledzy i twój szef publicznie nazywają go "andrychowskim pudelkiem"

aga33, 17.10.2018 08:38

nie znam drugiego człowieka który jak pan Żak z taką pewnością siebie kłamałby i to jak wynika z tego wypowiedzi tylko po to żeby jakiś rząd zaatakować. Nic mu nie pomoże bo poszło w eter a sprawa jest zbyt ważna. Ani tzw. klakierzy ani choćby codziennie do wyborów nie wychodził z radia Andrychów i tam w atmosfrze gdzie nikt nic nie powie opowiadał następne bajki. I ten człowiek kilkanaście minut po swoim kłamstwie zapowiada że innego człowieka oddaje do sądu za kłamstwo? Nie cenię pana Żaka ale nie sądziłam ze aż do tego posunie się.

zandrychowa, 17.10.2018 08:34

Pierwsza porządna debatach w w historii Andrychowa.Brawo dla mamnewsa. Jesteście najlepsi

tomasz2, 17.10.2018 08:29

myslę że Żak rozpędził się bo w tym wychwalanym przez jego ekipę radiu Andrychów nikt go nie prostuje, współpracownicy go nie prostują, kandydaci na radnych go nie prostują. To może myśli że mu wszystko ujdzie na sucho? Jest inaczej. To teraz zostają mu codzienne wizyty w radyjku Andrychów gdzie będzie on sam i redakcja próbować go ratować wszelkimi sposobami :)

tomasz2, 17.10.2018 08:25

oczywiwście że Żak skłamał a nie przejęzyczył się ok. 17 minuty 30 sekund . Swoje kłamstwo w temacie opieki nocnej wypowiadał z pewnością siebie (może siebie chciał też do niego przekonać?). Mieszkańcy oczekują zę po 8 latach i zarobieniu na stanowisku burmistrza grubej kasy Zak będzie znany z czegoś innego niż tego że go premier może spokojnie do sądu oddać. Nie oczekują też że Żak jaki przez osiem lat zarobi na stanowisku burmistrza koło miliona złotych będzie za pomocą kłamstwa walczył z jakimkolwiek rządem (czy pisu czy sld nie ma znaczenia). I nie oczekują że klakierzy zakolandii za pomocą kłamstw będą jego kłamstwo usprawiedliwiać.

szppp, 17.10.2018 08:15

swoją drogą najpierw Pan Żak kłamie w sprawienocnej opeki jaka podobno zlikwidowana chociaż jest w całej kraju a potem ogłasza że podał innego kandydata do sądu za kłamstwo. Delikatnie mówiąc pogubił się nasz burmistrz. PS. "Zak na tak". Po pierwsze to hasło jest już niemodne bo autor przeprosił że je wymyślił. Po drugie po kłamstwie w sprawie złobków i opieki całodobowej i to w ciągu kilku dni nikt normalnie myślący może nie chcieć z Żakiem debatować.

szppp, 17.10.2018 08:10

Jeśli pan Żak pomyślał że wystarczy skłamać że opieki nocnej nie ma bo rząd a resztą załatwią tzw. klakierzy zakolandii to bardzo się pomylił. to było zbyt głupie kłamstwo ze zbyt głupiego powodu jakim jak wygląda jest niechęć do pisu. Andrychowianie oczekują że ktoś kto przez osiem lat bierze pensję burmistrza z ich podatków (koło miliona już na stanowisku zarobi) takich głupich rzeczy nie będzie robił.

Żak na Tak, 17.10.2018 08:04

Dzisiaj kolejna debata w radiu Andrychów. Pan Burmistrz jest świetnie przygotowany i znowu rozjedzie pozostałych konkurentów. I tak nikt normalny nie zagłosuje na kogoś innego niż Żak. Kto się odważy ten pożałuje bo poza Panem Tomaszem nie ma innego wyboru. Żak na tak - jeszcze przez 10 lat!

krisu78, 17.10.2018 08:02

szczęście Żaka polega na tym że pewno minister zdrowia czy premier nie będzie zajmował się takim "robaczkiem" (to ma byc czułe bo mi Żaka trochę żal jak się zamotał). Dlatego pewno uniknie procesu wyborczego i przegranej. Nieszczęście Żaka polega na tym że andrychowianie nie wybaczą mu dwóch kłamstw z ostatnich dni: ttego o złobkach i tego o opiekce nocnej. To zbyt ważne sprawy.

krisu78, 17.10.2018 07:58

beskdmaly rzecz w tym że nie o to chodzi. Fajnie że starasz się pomóc Żakowi w jakiś ludzki sposób ale Żak poszedł po bandzie. kłamstwo Żaka z ok. 17.30 minuty. Mocne dobitne, nie można wziąć za przejęzyczenie. To o tym, że rząd zlikwidował nocna opiekę. Niczego rząd nie zlikwidował. W samej Małoposlce kilkadziesiąt podmiotów prowadzi tę opiekę jaka ponoć jest zlikwidowana.

Żak na Tak, 17.10.2018 07:49

Dzisiaj kolejna debata w radiu Andrychów. Pan Burmistrz jest świetnie przygotowany i znowu rozjedzie pozostałych konkurentów. I tak nikt normalny nie zagłosuje na kogoś innego niż Żak. Kto się odważy ten pożałuje bo poza Panem Tomaszem nie ma innego wyboru. Żak na tak - jeszcze przez 10 lat!

Żak na Tak, 17.10.2018 07:39

Dzisiaj kolejna debata w radiu Andrychów. Pan Burmistrz jest świetnie przygotowany i znowu rozjedzie pozostałych konkurentów. I tak nikt normalny nie zagłosuje na kogoś innego niż Żak. Kto się odważy ten pożałuje bo poza Panem Tomaszem nie ma innego wyboru. Żak na tak - jeszcze przez 10 lat!

beskidmaly, 17.10.2018 07:16

Caly czas piszecie o ty ze Zak obiecywal przywrócenie pogotowia do Andrychowa ale przecież to pogotowie caly czas jest w Andrychowie tylko zarzadzane jest, przez "prawie Burmistrza" Kobielusa -tylko kiedy na sesji RM został zapytany przez jednego z radnych czy w karetce "R" jeździ lekarz to powiedział ze mu o tym nie wolno rozmawiać a w karetce już dawo lekarz nie jezdzil bo Wadowice nie zapewnily lekarza,Prosze zapytać"prawie burmistrza Kobielusa" czy pogotowie przynosi dochod jeżeli tak to ile i co sie z nim dzieje.

beskidmaly, 17.10.2018 06:54

Proszę pokazac jedna gmine która ma podpisana umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na swiadczenie usługi. Umowy zwane kontraktami podpisują lekarze lub ZOZ lub POZ a samorządy wtedy kiedy sa wlascicielami. bo pieniądze na jakakolwiech ochrone zdrowia ma NFZ a nie gmina.Gmina ma przygotowac obiekty a nie zatrudniac lekarzy a gmina może tylo prosić aby ktoras z prywatnych spolek zorganizowala nocna i sobotnio niedzielna sluzbe zdrowia ale one tym nie sa zainteresowane bo lekarza jest za dobrze.

xpek, 17.10.2018 06:53

widać że pis uaktywkił swoich hejterów i wspierają kubienia i kobielusa

taranczako, 17.10.2018 05:38

A można wiedzieć dlaczego andrychowianin poseł Marek Polak unika spotkań i debat publicznych i nie udziela wywiadów MN?

taranczako, 17.10.2018 05:36

Dawno w Andrychowie nie rządzili andrychowianie, zostali rozbici, wielu wyemigrowało a na ich miejsce przyszły Brzeszcze, Oświęcim itd. Czy teraz wahadło wychyli się w przeciwnym kierunku?

taranczako, 17.10.2018 05:33

Czy przypadkiem wielu z nas nie przeprasza obecnie w duchu byłego burmistrza Jana Pietrasa że na niego nie zagłosowali a który u schyłku swojej drugiej kadencji zadbał przede wszystkim o naszą andrychowską kulturę, artystów z Andrychowa, po powodzi 2005 odbudował mosty i uporządkował w 2008 roku nurt Wieprzówki w obrębie miasta, drogi na Kocierz i Czarny Groń do dzisiaj nie wymagają remontu? Itd. itp.

martinez, 17.10.2018 02:17

no ale wiadomo było że kłamstwo żaka będą klakierzy przykrywać opluwaniem andrychowian.

martinez, 17.10.2018 02:15

Żak gadał o przywróceniu pogotowia i nic. Kończy 8 lat brania pensji burmistrza kłamstwem że rząd zlikwidował opiekę nocną która w innych polskich gminach jest. ale zakolandia w desperacji opluwa Kobielusa i Kubienia i cofa sie do 2006 roku kiedy Pietras miał mniejszość w radzie. Większość mieli inni - w tym ludzie z SLD. Do nich z pretensjami uderzcie.

Lulek, 17.10.2018 01:32

obserwator2010 masz rację

krisu78, 17.10.2018 00:58

Opieka nocna funkcjonuje w kraju (tak samo jak za innych rządów) a prowadzą ją wszystkie możliwe podmioty. Od szpitali po prywatne spółki. Ale trzeba chcieć rozwiązać problem a nie chcieć kłamać i chcieć jak klakierzy dla odwrócenia uwagi (na polecenie?) opluwać andrychowian.

krisu78, 17.10.2018 00:56

O czym tu gadać Żak skłamał bo wygląda jakby go delikatnie mówiąc niechęć do pisu zaślepiła. Potem pogubił się bo udowadniał że szukał lekarzy do czegoś co chwilę wcześniej twierdził zostało zlikwidowane. Klakierzy zakolandii próbują bronić jak umieją czyli kolejnymi kłamstwami. Tylko ze to nie spotkania Żaka gdzie on sobie gada co chce a klakierzy klaszczą

piter315, 17.10.2018 00:53

Jak widać w skrócie Żak - medialny, ma parę słabych punktów Małecki - swojski chłop może być, ale nie ma szans Kobielus - "mokra włoszka" przykład gościa dzieciaka czytającego z kartki i mega cham, zero pojęcia o życiu Kubień - to PIS więc teksty z PRL zero pomysłu, powtarza to co musi, już się pokazał 4 lata temu z partią PS dla piszących widać tutaj panuje zaraza pisiorstwa niestety. Jak czytam komentarze głowa boli sekta działa widać jak tylko ogląda się jeden kanał TVP PIS

piter315, 17.10.2018 00:50

Jak widać w skrócie Żak - medialny, ma parę słabych punktów Małecki - swojski chłop może być, ale nie ma szans Kobielus - "mokra włoszka" przykład gościa dzieciaka czytającego z kartki i mega cham, zero pojęcia o życiu Kubień - to PIS więc teksty z PRL zero pomysłu, powtarza to co musi, już się pokazał 4 lata temu z partią PS dla piszących widać tutaj panuje zaraza pisiorstwa niestety. Jak czytam komentarze głowa boli sekta działa widać jak tylko ogląda się jeden kanał TVP PIS

martynowski, 17.10.2018 00:36

Dla mnie wyglądało to tak: kandydat Tomasz, tak jakby skupił się na panu Kubieniu i widać nerwowość już na jego twarzy. pan Zbigniew Małecki, takie gadanie o niczym nie raczej nie widzę go jako burmistrza. Pan Maciej poparte faktami to co mówi, wydaje mi się, że wygrany debaty.

marcinmad, 17.10.2018 00:03

gdyby żak ograniczył się do tego że nie potrafił załatwić sprawy to może by mu ludzie wybaczyli. Ale kłamać w tak ważnej sprawie??????? Kicha. Przyłączam się akcji na każde kłmastwo klakierów zakolandii jacy chcą ratować Żaka prawda z wykazów NFZ. Z pewnych rzeczy jaj sobie nie wypada robić panie Burmistrzu, panie i panowie klakierzy

marcinmad, 17.10.2018 00:00

Rząd niczego nie zlikwidował skoro jest gdzie indziej prowadzona przez publiczne i niepubliczne podmioty. Po drugie Żak pogubił się w swoim kłamstwie. Jeśli rzad coć rzekomo zlikwidował to po co i czym gadał z lekarzami w Andrychowie??? Temat bezprzedmiotowy jeśli było by tak jak mówi Żak i próbujący ratować go innym kłamstwem klakier.

Qwrrty, 17.10.2018 00:00

Panie Kaczor, Pan się zastanów trochę. Jak masz POZ i ZOZ to Ci żaden konował nie odmówi dyżuru w nocy. A jak masz NZOZ to Ci powie taki lekarz med. (nie mylić z Doktorem) że nie i ch.... I co mu zrobisz?? Tupniesz noga i się obrazisz? Nawet do budynku w nocy nie wejdziesz bo jest wydzierzawiony spółce. I najprościej jest zrobić ośrodek zdrowia gminny z 2 - 3 lekarzami, którzy tylko będą dyżutować w nocy i święta itp.

maniek, 16.10.2018 23:51

jako że już zaczęła się akcja zakolandii jak okłamwyać andrychowian żeby przykryć kłamstwo Żaka chyba faktycznie tzreba będzie dawać wykazy województw gdzie jak wół stoi że opieka nocna jest i prowadzą ją szpitale, POZety, ZOZy, NZOZy i prywatne spółki.

maniek, 16.10.2018 23:49

Po pierwsze to "kaczor" pisze prawdę jaką łatwo zweryfikować. Także pryatne spółki prowadzą w tym kraju opieke nocną. nie trzeba zozu do tego. Po drugie Żak skłamał że rząd zlikwidował opiekę nocną jaka taką. Przecież to jest na nagraniu. Jeśli jej nie jak kłamie Żak to powołanie zozu i znalezienie lekarza nic nie da. Tylko że na szczęście to bzdury co wygadaje Żak.

kaczor, 16.10.2018 23:45

Qwrrty cały twój wywód który ma ratować Żaka raczej na nic bo w wykazach NFZ z różnych województw stoi jak wół że taką nocną opiekę prowadzą także prywatne spółki. Koniec kropka.

Zakolog, 16.10.2018 23:41

 Wywalenie pana Żaka wraz z kolegami to: nie jest już kwestia przyzwoitości, to nawet nie jest kwestia honoru, to jest jedyna możliwość ekonomicznego przetrwania ! Ale, no właśnie, zawsze jest jakieś ale i teraz o tym ale. Jedno z praw psychologi ewolucyjnej głosi, iż ludzkie wybory zawsze są kontekstowe, czyli wybór zależy od kontekstu w jakim jest dokonywany. A nasz kontekst zaprezentowany na debacie, niestety nie ułatwia dobrego wyboru. Panowie kandydaci – uczyć się, dużo czytać i trenować werbalizację. Ale, i to jest, drugie ale, aby nie było za słodko – panie Tomaszu, jedna z niezmiennych zasad savoir-vivre nakazuje, że łokci i butelek nie stawiamy na stole. Co będzie jak, nie daj Boże kolejny raz pana wybiorą i zamiast do Gruzji pojedzie pan na dwór angielski, przecież tam nawet nie usadzą pana przy stoliku dla dziennikarzy z bulwarówki !

Qwrrty, 16.10.2018 23:22

Żenujący jest brak wiedzy dlaczego w Andrychowie nie ma nocnej opieki. Tragedia. Nocna opieka jest w każdej gminie gdzie istnieją POZ-ty i ZOZ-y. Koniec i kropka. Dzięki uprzejmości mości nam panującego ówczesnego Burmistrza mgr inż. Jana Józefa Pietrasa wraz z ówczesnym przewodniczącym rady w.gminie Andrychów znikły ZOZ-y i pojawiły się NZOZ-y. Reasumując. Stworzyć ZOZ w Andrychowie. Znaleźć lekarzy. Zatrudnić. Znaleźć miejsce na ich działalność i ów ośrodek zdrowia wyposażyć w sprzęt to będzie opieka nocna i weekendowa. Ot cała filozofia w ogromnym uproszczeniu.

obserwator2010, 16.10.2018 23:20

Kubień Radny w kadencji 2002-2006 likwidacja pogotowia, Kobielus Radny trzy kadencje i Oni mają pomysł na przywrócenie całodobowej opieki zdrowotnej to gdzie byli do tej pory?

janeczek, 16.10.2018 23:19

http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

janeczek, 16.10.2018 23:17

Kubień mocny, Kobielus też pojechał ostro - jedyni kandydaci, na których warto głosować. Reszta albo się mota albo coś kłamie z uśmiechem na ustach. A poza tym jak może o miasto dbać przyjezdny. Już dość tych obcych.

politolog, 16.10.2018 23:03

Jedynymi którzych mi nie żal to opłacani klakierzy zakolandii którzy jak można się domyślać od jutra poranka bedą kłamać żeby przykryć kłamstwo Żaka. Ale fakt odpowiedzmy im publikując wykazy tych instytucji i spółek jakie prowadzą rzekomo zlikwidowaną nocną opiekę i w ten sposób pokazujmy prawdę jak nas okłamują.

politolog, 16.10.2018 23:03

Jedynymi którzych mi nie żal to opłacani klakierzy zakolandii którzy jak można się domyślać od jutra poranka bedą kłamać żeby przykryć kłamstwo Żaka. Ale fakt odpowiedzmy im publikując wykazy tych instytucji i spółek jakie prowadzą rzekomo zlikwidowaną nocną opiekę i w ten sposób poakzujmy prawdę nas okłamują.

politolog, 16.10.2018 23:00

Żak ta bujdą jaką można zdemaskować w 3 minuty zaglądając na stronę NFZ okazał totalny brak szacunku Mieszkańcom naszej gminy. Moim zdaniem okazał też brak szacunku ludziom którzy mu zaufali i zgodzili się z nim startować.

krisu78, 16.10.2018 22:56

że klakierzy zakolandii nie odpuszczą i będą starać się przykryć kłamstwo Żaka to pewne. Ale pytanie co zrobi Żak? Czy jutro od samego rana aż do ciszy wborczej nie będziemy słuchać w tzw. radyjku żakowskim jak to burmistrz nie powiedział tego co wszyscy słyszeli że powiedział?:)

krisu78, 16.10.2018 22:54

Ma się rozumieć Tomek :)

obserwator2010, 16.10.2018 22:50

wynik debaty - Żak na tak, Małecki ok, reszta porażka !!!!!!!!!!!!

kaczor, 16.10.2018 22:49

"Choćby się klakierzy dwoili i troili za obietnicę nie wiadomo jakich nagród nie wyplączą Żaka z tej koszmarnej wpadki." racja ale coś czuję że od samego rana będą zapodawać bujdy. Proponuję odpowiadać im wykazami NFZ gdzie są wyliczone podmioty jakie prowadzą podobno zlikwidowaną opiekę nocną. Wśród tych także niepubliczne zzozy i prywatne spółki. Czyli nic nie zostało zlikwidowane a jak się chce to można.

kaczor, 16.10.2018 22:46

tutaj dla pana Żaka wykaz podmiotów które prowadzą nocną i świąteczną opiekę w Małopolsce jaka jego zdaniem została zlikwidowana??? Kilkadziesiąt podmiotów w tym niepubliczne spółki. miłej lektury panie Żak http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/ Ps. Nikt nie kazał Żakowi opowiadać takich rzeczy. Pretensje i nerwy do niego trzeba skierować.

wylis232, 16.10.2018 22:32

Jak czytam te wasze komentarze to widać o waszej inteligecji? DEBATA Ustawiona ? Nawet z kartki nie umie czytać!!!

martinez, 16.10.2018 22:28

Choćby się klakierzy dwoili i troili za obietnicę nie wiaodmo jakich nagród nie wyplączą Żaka z tej koszmarnej wpadki.

martinez, 16.10.2018 22:24

No się Żak pogrążył tym kłamstwem. Wykaz podmiotów które prowadzą aktualnie nocną i świąteczną opiekę (tę która niby została zlikwidowana) jest na stronie każdego NFZ.

keczanin, 16.10.2018 22:01

Z tego waszego burmistrza to niezły gagatek. Teraz to już chyba tylko modły zostały żeby premier albo minister zdrowia nie oddał do sądu w trybie wyborczym bo ma przegraną na bank.

keczanin, 16.10.2018 22:01

nie chcę w waszą debatę za bardzo wtrącać ale opieka nocna jest. Np. w mojej gminie Kęty - proszę na wykaz na NFZ popatrzeć. W gminie mojej siostry też jest i to prywatna spółka ją prowadzi.

marcin1970, 16.10.2018 21:52

Kilkadziesiąt podmiotów także niepubliczne spółki które w Małopolsce od 1 października 2017 roku czyli ponoć od czasu kiedy rząd coś zlikwidował świadczą nocną i świąteczną opiekę http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

marcin1970, 16.10.2018 21:51

zwracam honor koledze jaki powiedział kiedyś że Żak to człowiek który bez zmrużenia okiem może mnie okłamać i do tego będzie miał przyklejony uśmiech. Nie miałem o Żaku dobrego zdania ale aż tak głupio kłamać??? Za to bierze kasę burmistrza???

maniek, 16.10.2018 21:46

Jak ktoś zaatakował Żaka to on sam siebie swoim kłamstwem na temat opieki nocnej.

maniek, 16.10.2018 21:45

Wybaczcie Żakowi. Może rząd w Gruzji zlikwidował a on myli od tych wycieczek kraje? Bo w Polsce jest ta opieka. W Kętach jest, w Kalwarii jest. W innych miastach jest. W Andrychowie nie ma bo lekarze porezygnowali a Żak ze "świtą" innych nie znalazł. I na tym trzeba było poprzestać a nie kłamać.

kaczor, 16.10.2018 21:41

tutaj dla pana Żaka wykaz podmiotów które prowadzą nocną i świąteczną opiekę w Małopolsce jaka jego zdaniem została zlikwidowana??? Kilkadziesiąt podmiotów w tym niepubliczne spółki. miłej lektury panie Żak http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

kaczor, 16.10.2018 21:38

już bliższe prawdy było że lekarze zrezygnowali a nie potrafili znaleźć nikogo innego. Ale Żak pojechał po badzie. Na serio myśli że ludzie nie mają rodzin np. w Kętach albo nie potrafią zajrzeć do internetu???

krisu78, 16.10.2018 21:35

zadziwiające jak pan Żak kłamie w sprawie nocnej opieki. Gdyby zajęty wyjazdami na Ukrainę i do Gruzji nie wiedział ona jest i funkcjonuje w kraju. Pewno Morawiecki nie będzie się takim człowiekiem jak Tomasz Żak ze Zgierza zajmował i tylko dlatego Żak uniknie procesu wyborczego.

krisu78, 16.10.2018 21:34

zadziwiające jak pan Żak kłamie w sprawie nocnej opkie. Gdyby zajęty wujazdami na Ukrainę i do Gruzji nie wiedział ona jest i funkcjonuje w kraju. Pewno Morawiecki nie będzie się takim człowiekiem jak Tomasz Żak ze Zgierza zajmował i tylko dlatego Żak uniknie procesu wyborczego.

tomasz2, 16.10.2018 21:30

po co Żak kłamie?

tomasz2, 16.10.2018 21:29

Rany julek Żak znowu skłamał tak jak przy żłobkach. żaden rząd (ani pisu ani po albo sld) nie zlikwidował nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jest w Kętach, jest w Wadowicach, jest w Kalwarii jest w setkach miejsc w Polsce co bardzo łatwo sprawdzić