reklama
reklama

Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji! [FOTO]

Wiadomości, 16.10.2018 13:40, PG
We wtorek odbyła się świetna akcja zainicjowana przez fundację WOŚP.
Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji! [FOTO]

We wtorek (16.10.) w samo południe, w święto “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, dzieci w prawie wszystkich szkołach podstawowych w Polsce biły rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Bicie rekordu trwało dokładnie pół godziny. W szkole podstawowej nr 2 i nr 3 w Andrychowie - 1087 razy uczniowie podeszli do fantoma i udzielili pomocy. Taka sama akcja miała miejsce w szkole podstawowej nr 4 w Andrychowie oraz w Kętach na rynku.

Rekord jest częścią programu edukacyjnego fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Oficjalne wyniki z całej Polski będą znane w przyszłym tygodniu.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 16.10.2018 19:57

Czy ktoś z rodziców przeczytał zgodę którą dzieci przynosiły im do podpisania? Owsik wymyślił sobie niezły sposób na zebranie danych osobowych które mają wysoką wartość rynkową. Nie dziwcie się zatem jeżeli nie wiadomo skąd zaczną się pojawiać różnorakie oferty handlowe. Biuro WOŚP pozdrawia.