reklama
reklama

Ewelina Szypuła wydała oświadczenie. Kogo poprze w II turze w Andrychowie?

Polityka, Wiadomości, 17.04.2024 19:50, red
Trzecia w wyborczym wyścigu w Andrychowie wydała oświadczenie.
Ewelina Szypuła wydała oświadczenie. Kogo poprze w II turze w Andrychowie?
21 kwietnia w drugiej turze wyborów burmistrza Andrychowa Tomasz Żak spotka się z Beatą Smolec, która 7 kwietnia wyprzedziała Ewelinę Szypułę zaledwie o 43 głosy.

Tomasz Żak - 7050 głosów (43,60%)
Beata Smolec - 4581 gł. (28,33%)
Ewelina Szypuła - 4538 gł. (28,07%)

Kogo poprze kojarzona z andrychowską prawicą Ewelina Szypuła w II turze? Okazuje się, że nie dała swoim wyborcom jednoznacznego sygnału, że powinni głosować na kandydatkę prawicy Beatę Smolec.

W wydanym oświadczeniu przyznała, że nie jest dysponentką woli wyborców, dlatego (...) wspólnie z kandydatami KWW Eweliny Szypuły podjęliśmy decyzję, że każdy z nich ma dowolność w zakresie udzielenia poparcia w drugiej turze wyborów na Burmistrza Andryhcowa" - napisała w środę (17.04) w oświadczeniu Ewelina Szypuła.

Tak czy inaczej, wielu kandydatów z jej komitetu w ostatnich dniach otwarcie przyznało, że w drugiej turze popierają Beatę Smolec.

Poniżej treść oświadczeniaPodział mandatów w nowej Radzie Miejskiej w Andrychowie wygląda następująco:

KWW Nasza Gmina Andrychów - 10 radnych
KWW Eweliny Szypuły - 6 radnych
KWW Beata Smolec - 5 radnych
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

referendum, 18.04.2024 20:39

Nie glosuje w Andrychowie, nie mi podnoszą podatki i ceny za śmieci, nie mi Żak że swoją ekipą w tym szwagrem chce wybudować spalarnie. W ogóle Andrychów mam gdzieś przyjeżdżam tu tylko bo jestem wynajętym pijarowcem ze Śląska i dostaje grubą kasę za pociskanie głupot

Zmartwiony, 18.04.2024 18:57

Nie głosuję w Andrychowie, patrzę obiektywnie na Andrychów, Kęty, Wadowice. W mojej ocenie Andrychów za rządów Pana Żaka wyróżnia się zdecydowanie, życzę wszystkim mieszkańcom gmin i miast tak dobrego menagera. Patrząc na Panią która konkuruje z obecnym Burmistrzem, to trzeba przyznać, że ma nieźle prowadzoną kampanię wizerunkową. Niestety mam wrażenie, że jeżeli wygra, Andrychów zamiast się rozwijać, skończy na pięknych uroczystościach kościelnych, składania kwiatów, przecinaniu wstęg. Z pochodzenie jestem Andrychowianinem i zachęcam wszystkich do przemyślanego wyboru.

krisu78, 18.04.2024 10:01

Życzę powodzenia w życiu i pracy radnego Na pewno da sobie pani radę !

krisu78, 18.04.2024 10:00

Ufff bałem się że chodziło np o ukrycie że partner złamał prawo a pani albo wycofa poparcie dla opozycji albo to wyjdzie publicznie . Albo coś innego nie fajnego. Ale chodzi o sumienie. To ok. Dobrze że napisała to oświadczenie po tak długim milczeniu

xpekk, 18.04.2024 09:15

Bardzo ogólnie żeby nie było że do kogoś konkretnie . Patrząc na świat co piszą gazety i co mówią ludzie trzeba jasno powiedzieć że do jakiej kolwiek działalności publicznej nie nadają się ludzie o słabych charakterach albo tacy dla jakich liczy się tylko własna korzyść albo tacy którzy oszukują innych żeby ukryć zachowania swoich partnerów - szczeniaków którzy ani roboty nie potrafią utrzymac ani prawa przestrzegać Co za świat w jakim żyjemy ????

Feel Free, 18.04.2024 09:08

@leon - odnieś się proszę do cytatu, na temat czynów Twojego idola: andrychów_góra, 17.04.2024 11:03 "... Jeżeli chodzi o Panią Beatę Smolec , to nie tylko praca w Starostwie . To kilkanaście lat pracy w Andrychowie w Pomocy Społecznej. Kiedy nie chciała startować z Twoich list , to ją po prostu zwolniłeś. Została beż pracy, z dwójką małych dzieci. Takie postępowanie było ohydne..."

xpekk, 18.04.2024 09:08

Oświadczenie porażka. Ciekawe kiedy wyjdzie co rzeczywiście kryje się za decyzją?

Feel Free, 18.04.2024 09:06

@leon - szykuj kartony dla Tomasza... nie trać czasu. Co robił Tomasz Żak dla Służb Bezpieczeństwa PRL-u, możesz napisać ? Czy Ci wkleić, bo nie wiesz ? Ile zarabia szwagier Marek Karaś w spółce wymyślonej przez obecnych burmistrzów ?

leon, 18.04.2024 07:42

Tak się kończą kariery zanim się zaczęły:))))))) ciekawe czy swoim kandydatom powiedziała do końca o co chodzi ???? Ta kariera dla mnie dowód na to że wyborcy powinno być bardziej rozsądni przy wyborze kandydatów tak jak na przyklad kobiety przy wyborze mężów albo my wszyscy przy wyborze telewizora do salonu :)))))) tak jak pisałem - to dopiero początek rozczarowania jeżeli ktoś liczył na tę panią. Czuje że taka opozycja to będzie skarb dla Burmistrza:))))))) I pomyśleć że to miał być najbardziej antyzakowski komitet i elektorat buhahahahaha

Obserwator, 18.04.2024 02:18

Lustereczko powiedz przecie, jaka jest prawda o tej kobiecie ?

Feel Free, 17.04.2024 21:45

Każdy głos oddany na Tomasza Żaka to gwóźdź do trumny budżetu gminy Andrychów - RIO ostrzega z ważnych powodów ! Każdy głos na Żaka to głos na zgazowywanie tworzyw sztucznych technologią, której nikt na oczy nie widział za 190 mln, które należy wydać na POTRZEBY MIESZKAŃCÓW, a nie na instalację, którą ma zarządzać szwagier Żaka. Każdy głos na Żaka to uprawomocnianie krzywd wyrządzonych lokalnej społeczności za jego rządów takich jak likwidacja Ś.P. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów. Każdy głos na Żaka to dalsze popieranie niesprawiedliwości społecznej, zaniedbywanie podstawowych potrzeb Mieszkańców wsi, kosztem luksusów w centrum miasta. Każdy głos na Żaka to głos na człowieka, który jest odnotowany przez IPN jak tajny współpracownik Służb Bezpieczeństwa PRL, i który wbrew deklaracjom nie poddał się autolustracji. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE W TWOIM MIEŚCIE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ ! PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. GDY JĄ ZNAJDZIESZ: IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA. WSZYSTKO CO NAJLEPSZE DOPIERO PRZED WAMI

bonifacy, 17.04.2024 20:59

No krótko powiem.Pora pakować kuwety????????????.

Skalpel, 17.04.2024 20:49

Bardzo ładnie napisane. W niedzielę idziemy na wybory odświeżyć to miasto. Głosowałem na Panią a teraz chętnie zagłosuje na Panią Beatę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

bonifacy, 17.04.2024 20:36

W niedzielę o 21.00 dowiemy się że desant człowieka ze Zgierza zamieszkałego w Krakowie okazał się nie skuteczny .Trwało to 14 lat i w końcu się udało.Burmistrzem zostanie pani Beata nasz krajan ,nasz człowiek.Po tym oświadczeniu przecież nikt głosujący w pierwszej turze na panią Ewelinę nie odda głosu na pana Tomasza.A wszyscy ruszą oddać głos bo nikt nie zmarnuje szansy Andrychowa.

Jaśnie Pan, 17.04.2024 20:24

Posada w biurze posła a polityka to dwie różne sprawy, na to wygląda że to ją przerosło, ale wystartowała, spróbowała tego i już wie jaka jest różnica pomiędzy tymi dziedzinami

Koniczynka, 17.04.2024 20:20

Widać totalny rozłam w Kkw Szypuła. Połowa kandydatów jest za Smolcową a połowa przeciw. A sama Szypułowa tym oświadczeniem się ośmieszyła. Kogo to obchodzi czy interesuje kogo popiera czy na kogo odda głos. Ewelino to Twoja prywatna sprawa. Brawo za to że nie poparłaś Beaty. Brawo również dla Niemczyka że nie poparł Beaty.

Wolny Człowiek, 17.04.2024 20:10

W I turze oddałem na nią głos, zawiodłem się " ale to już było i nie wróci więcej".