reklama
reklama

Kolejny wrak zniknął z Andrychowa

Na sygnale, Wiadomości, 17.04.2024 14:50,
Od ponad 2 lat pojazd nie posiadał ważnych badań techniczny i zajmował miejsce parkingowe.
Kolejny wrak zniknął z Andrychowa
W środę po południu strażnicy miejscy z Andrychowa podjęli decyzję o odholowaniu pojazdu Peugeot 406 parkującego na parkingu publicznym przy ulicy Olszyny w Andrychowie, którego stan wskazywał, że od kilkunastu miesięcy jest nieużywany zajmując miejsce parkingowe.

- Pomimo wystosowanego wezwania do właściciela pojazdu usługa jego usunięcia nie została wykonana. Od ponad dwóch lat pojazd nie posiadał ważnych badań techniczny co uniemożliwiało poruszanie się po drogach publicznych. W ostatnim roku Straż Miejska podjęła 25 interwencji w stosunku do pojazdów porzuconych przy drogach publicznych lub parkingach, które nie były użytkowane przez właścicieli ze względu na zły stan techniczny - informuje Krzysztof Tokarz, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie.

Dodaje, że w większości przypadków udało się dotrzeć do właścicieli, którzy usunęli pojazdy zwalniając przy tym miejsca parkingowe dla innych użytkowników dróg. Pozostawienie wraków pojazdów to zmora większości osiedli mieszkaniowych w Polsce. Nie tylko szpecą miasta, ale blokują także miejsca parkingowe stwarzając niejednokrotnie zagrożenie dla środowiska naturalnego poprzez wylewające się płyny eksploatacyjne.

źródło: Straż Miejska Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy