reklama
reklama

Jakie parametry są kluczowe przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.04.2024 00:00,
Wyciągarki samochodowe jeszcze do niedawna były kojarzone wyłącznie z samochodami miłośników off-roadu. Okazuje się jednak, że konieczność wydostania pojazdu z przydrożnego rowu lub regularna jazda po błotnistych drogach sprawiają, że tego typu wyposażenie dodatkowe jest na wagę złota również w pozostałych, codziennych sytuacjach. W natłoku parametrów, rodzajów i różnych sposobów działania wyciągarek samochodowych można się zagubić. Z tego WYCIĄGNIE Cię poniższy poradnik!
Jakie parametry są kluczowe przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Jaką wyciągarkę wybrać?

Wyciągarki samochodowe dzieli się na kilka podstawowych kategorii, które opierają się na sposobie działania samego urządzenia. Najprostszymi konstrukcjami charakteryzują się wyciągarki korbowe – proste, ale mało funkcjonalne. W trudniejszych sytuacjach okazać się niewystarczające, przez co niezbędne będzie wezwanie dodatkowej pomocy drogowej, na przykład w przypadku niespodziewanego wjazdu na teren podmokły.

Wreszcie modele hydrauliczne i przede wszystkim elektryczne – wyciągarki te sprawdzają się zarówno w przypadku użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego, a duże wartości parametru uciągu i obecność własnego napędu to cechy, które decydują o niezawodności urządzeń z tej kategorii. Wyciągarki elektryczne cechuje przede wszystkim prosta konstrukcja: bęben, napędzany przez silnik, który nawija linkę.

Czym się kierować przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Znajomość podstawowych różnic pomiędzy wybranymi typami wyciągarek to za mało, aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję w momencie zakupu. Warto bowiem zwrócić uwagę na pomniejsze parametry, które decydują o sposobie użytkowania urządzeń tego typu. Wyciągarki elektryczne będą świetnym wyborem w przypadku małych i średniej wielkości pojazdów osobowych, a parametry uciągu pozwalają w większości przypadków w łatwy sposób poradzić sobie z zaistniałym problemem.

Również moc wyciągarki wpływa na samą szybkość zwijania liny w bębnie, a tym samym sprawne wyciągnięcie pojazdu z rowu lub błota. Wyciągarki elektryczne oparte są oczywiście w swojej konstrukcji o akumulator. W zależności od mocy, dzielą się na wyciągarki elektryczne 12 i 24 V. Te pierwsze skierowane są raczej do mniejszych pojazdów (np. quadów). Wersja 24 V obsługuje pojazdy o dużej masie, czyli wszystkie najpopularniejsze rodzaje samochodów.

Jak nie zabłądzić na rynku wyciągarek?

Szczegółowe specyfikacje mogą sprawić, że podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie wyciągarki będzie niezwykle trudnym wyzwaniem. Warto odpowiednio wcześniej przeanalizować potencjalne sposoby użytkowania urządzenia w przyszłości, masę całkowitą pojazdu i niezbędną wartość uciągu wyciągarki, aby dostosować końcowy produkt do potrzeb wybranego użytkownika. W zależności od typu urządzenia koszt zakupu wyciągarki może wahać się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Spośród różnych rodzajów wyciągarek, najbardziej uniwersalne i praktyczne są zdecydowanie wyciągarki elektryczne. Bardzo ciekawym przykładem wielozadaniowej wyciągarki jest seria Maverick polskiej firmy działającej globalnie – Dragon Winch. Idealnie dopasowana do samochodów użytkowych, jak i specjalnych (lawety). Montowana na stałe lub w wersji mobilnej. Ciekawostką jest bezprzewodowe sterowanie schowane w pilocie… przewodowym. Jak widać w zakresie wyciągarek elektrycznych czeka na nas wiele ciekawych rozwiązań! Pora dać się wciągnąć!


-artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy