reklama
reklama

Jakie są najważniejsze funkcje systemu Business Central?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.04.2024 11:49,
System ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central został przygotowany tak, by sprawdzić się w firmach z różnych branż. Rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku. Pokażemy kilka najważniejszych funkcji systemu Business Central dla firm produkcyjnych i handlowych.
Jakie są najważniejsze funkcje systemu Business Central?

Jak wykorzystać możliwości Business Central w firmie produkcyjnej?

System Business Central oferuje szereg funkcji, które mogą znacznie ułatwić działalność firm zajmujących się produkcją — od mebli, poprzez tworzywa sztuczne, a na żywności skończywszy. Oto kilka najważniejszych funkcji systemu:

 • Zarządzanie produkcją — Business Central pozwala na kompleksowe zarządzanie procesami produkcyjnymi: od planowania produkcji, przez śledzenie postępów, aż po analizę efektywności. Umożliwia tworzenie harmonogramów produkcji, definiowanie zasobów potrzebnych w procesach produkcyjnych i zarządzanie zleceniami produkcyjnymi.
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw — oprogramowanie oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania łańcuchem dostaw. Obejmują one między innymi funkcje do prognozowania zapotrzebowania, optymalizacji poziomów zapasów oraz automatyzacji zamówień u dostawców. Dzięki temu firmy mogą lepiej kontrolować koszty i efektywnie zarządzać zapasami.
 • Zarządzanie jakością — Business Central wspiera procesy zapewnienia jakości, umożliwiając definiowanie standardów jakości dla produktów i monitorowanie zgodności z tymi standardami na każdym etapie procesu produkcyjnego.
 • Zarządzanie finansami — kompleksowe narzędzia do zarządzania finansami pomagają monitorować koszty produkcji, przepływy pieniężne, rentowność produktów i inne kluczowe wskaźniki finansowe. System integruje te dane z innymi obszarami działalności, co pozwala na lepszą analizę i podejmowanie decyzji.
 • Analiza danych i raportowanie — możliwości zaawansowanej analizy danych i generowania raportów pozwalają na głęboką analizę efektywności operacyjnej, identyfikację trendów i problemów oraz planowanie strategiczne na podstawie rzeczywistych danych.
 • Mobilność i dostęp zdalny — jako rozwiązanie chmurowe, Microsoft Dynamics 365 Business Central dostępny jest z dowolnego miejsca na świecie i na różnych urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Tym samym dostęp do danych opisujących sytuację w firmie masz w każdym momencie.
 • Automatyzacja procesów — możliwość automatyzacji wielu rutynowych procesów, takich jak zamówienia, fakturowanie, czy aktualizacje stanów magazynowych, co pozwala zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko błędów.
 • Rozszerzenia funkcjonalne — funkcjonalności systemu można zwiększać dzięki integracji z tak zwanymi rozszerzeniami. Idealnym przykładem jest Panel Produkcyjny Nav24: aplikacja klasy MES, która zbiera dane z hali produkcyjnej i przekazuje je bezpośrednio do systemu ERP. W ten sposób mamy stały dostęp do informacji o wydajności maszyn czy niepokojących sytuacjach, takich jak awarie czy przestoje.

System Microsoft Dynamics 365 Business Central w firmach handlowych

Business Central oferuje także bogaty zestaw funkcji dla firm handlowych i dystrybucyjnych. Część z nich, jak choćby mobilny dostęp, automatyzacja czy narzędzia analityczne, jest uniwersalna niezależnie od branży. Nie brakuje jednak w Business Central rozwiązań pomyślanych stricte o handlu i dystrybucji:

 • Zarządzanie zamówieniami — Business Central pozwala na efektywne zarządzanie całym cyklem życia zamówienia: od przyjęcia przez realizację aż po zafakturowanie i rozliczenie. System automatyzuje wiele aspektów procesu zamówień, co pomaga zredukować błędy i przyspiesza realizację transakcji.
 • Zarządzanie zapasami i magazynem — system oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania zapasami, w tym wsparcie dla wielu lokalizacji magazynowych, śledzenie partii i numerów seryjnych oraz zautomatyzowane procesy uzupełniania zapasów. To pomaga utrzymać optymalne poziomy zapasów i minimalizować koszty.
 • Planowanie zapotrzebowania i prognozowanie — funkcje prognozowania pozwalają na analizę trendów sprzedaży i historycznych danych w celu przewidywania przyszłego zapotrzebowania na produkty. Dzięki temu firmy mogą lepiej planować zakupy i produkcję, unikając nadmiernych lub niewystarczających zapasów.
 • Integracja z platformami e-commerce — Business Central można łatwo integrować z różnymi platformami handlu elektronicznego. Naturalnie system integruje się z bardzo popularną platformą Shopify, ale istnieje możliwość połączenia go na przykład z Allegro. Umożliwia to automatyzację procesów sprzedaży online i zarządzanie nimi z jednego centralnego systemu.
 • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM) - system zawiera również narzędzia CRM. Pomagają one zarządzać interakcjami z klientami, sprzedażą, a także działaniami marketingowymi. To pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb klientów i dostosowanie do nich oferty.
 • Zarządzanie transportem i logistyką — rozwiązanie oferuje narzędzia do zarządzania logistyką, w tym optymalizację tras dostaw i zarządzanie kosztami wysyłki, co jest kluczowe dla efektywnej dystrybucji.

Jak widać, system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm, produkcyjnych, jak i dystrybucyjnych oraz handlowych. Z opisanych powyżej funkcjonalności skorzystać mogą także firmy z dowolnej innej branży. Nie bez przyczyny Dynamics 365 Business Central jest najpopularniejszym systemem ERP dla małych i średnich firm z całego świata.

- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy