Dyrektorka wadowickiego szpitala odwołana [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 05.12.2019 12:35, PG
Zaskakującą decyzję podjął zarząd powiatu podczas czwartkowego zebrania.
Dyrektorka wadowickiego szpitala odwołana [AKTUALIZACJA]
Jak potwierdziła nam wicestarosta Beata Smolec w czwartek (05.12.) rano zarząd powiatu podjął decyzję o odwołaniu Beaty Szafraniec [na zdjęciu po prawej] z funkcji dyrektora ZZOZ Wadowice.

Decyzja jest dość zaskakująca. Ze wstępnych informacji wynika, że z inicjatywą odwołania wyszedł starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas [na zdjęciu w środku]. Powodem odwołania jest utrata zaufania organu prowadzącego czyli powiatu do dyrektora, brak współpracy i przede wszystkim niewłaściwa polityka kadrowa związana z tym, że lekarze masowo odchodzili z pracy.

Beata Szafraniec od dzisiaj została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy i nie zgodziła się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Do czasu wyłonienia nowego kandydata na stanowisko dyrektora funkcję tę pełnić będzie dr Grzegorz Skałkowski.

Beata Szafraniec objęła funkcję dyrektora ZZOZ w Wadowicach 1 listopada 2017 roku. Stanowisko to zdobyła w wyniku konkursu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe, kiedy jeszcze starostą był Bartosz Kaliński [na zdjęciu po lewej], obecny burmistrz Wadowic. Funkcję tę miała pełnić do 2023 roku. B. Szafraniec jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wcześniej pracowała jako manager w dużych przedsiębiorstwach.

Przez dwa lata B. Szafraniec udało się zdecydowanie poprawić kondycję finansową zadłużonej wadowickiej lecznicy. Jednak w tym czasie także szpital borykał się z brakiem chętnych lekarzy i pielęgniarek do pracy. Dyrektorce ciężko było dogadać się z większą częścią załogi, w wyniku czego sporo personelu odeszło z pracy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy