reklama

Oświetlenie nowych rond już działa!

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.12.2019 17:00, red
O tej sprawie pisaliśmy ostatnio dwukrotnie.
Oświetlenie nowych rond już działa!
Kierowcy skarżyli się, że od kilku miesięcy trzy nowe ronda na wyremontowanej ostatnio drodze Kęty - Oświęcim są nieoświetlone, mimo że lampy zostały zamontowane. Doszło tam już do kilku kolizji, spowodowanych przez kierowców, którzy w nocy nie zdążyli zahamować przed którymś z rond.

Biurokracja zrobiła swoje. Nie było wszystkich pozwoleń na uruchomienie lamp. Ostatnio sprawy uległy przyspieszeniu. Jeszcze wczoraj rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie informował nas, że najpóźniej w przyszłym tygodniu oświetlenie rond zostanie uruchomione.

Poszło jeszcze szybciej. - Lampy już działają od środy !- informują nas kierowcy.

foto: czytelnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 06.12.2019 19:02

nie chodzi o miejsca, których nie ma na "GPS-ach" - droga JEST na mapach nawigacyjnych i skrzyżowanie, a NIE RONDO ! Upłynie trochę czasu i uaktualnień map, aż pojawia się. A to, o co monituje,to nie jakis przerost formy nad treścią (mam wrażenie, że mało jeździcie chociażby po Polsce) - takie migające strzałki (często zasilane bateriami słonecznymi), to BARDZO CZĘSTE oznaczenie rond i wysepek !! A w przypadku mgły czy oślepienia, JEDYNE NAJLEPSZE ostrzeżenie, ze coś nagle pojawia sie sie na PROSTEJ DRODZE !! Jednym słowem - łaski nikt nie robi, ze takie coś pojawiło by się w takich newralgicznych i potencjalnie niebezpiecznych miejscach !!

kęczanin, 05.12.2019 21:47

Takich miejsc, których nie ma w GPS-ach jest w Polsce dużo. Zapalenie lamp niewiele da, jeżeli kierowca nie zwraca uwagi na znaki drogowe, a z tego powodu, Burmistrz musi zaktualizować budżet o kilka tysięcy z funduszy gminy, żeby Ci co nie patrzą na znaki drogowe mogli czuć się "bezpieczniej". Parafrazując wszyscy mieszkańcy zapłacą więcej, bo komuś się spieszy.

Mirek, 04.12.2019 21:26

każdy debil (cytat Pana barte) typu barte powinien wiedzieć, że każde rondo (jak i "debilowate" wysepki na środku drogi) powinny być prawidłowo oznakowane (SZCZEGÓLNIE, ŻE SĄ NOWE, więc jadący na nawigacjach nie mają tych rond jeszcze w swoich mapach). Więc debile typu barte, niech po prostu zamilkną, a swoje "mądrości" artykuują na forach i paskach TVPinfo, radiomaryja czy na innych spędach "suwerenów"