reklama

Dadzą kasę na drogę ale tylko wtedy, kiedy Ci drudzy dołożą się do chodnika. O co chodzi?

, Polityka, Wiadomości, 04.05.2018 20:40, PG

Skomplikowana relacja na linii powiat – gmina. Są problemy z finansowaniem inwestycji w Andrychowie, Rzykach i Brzezince.

Dadzą kasę na drogę ale tylko wtedy, kiedy Ci drudzy dołożą się do chodnika. O co chodzi?

Prawie na każdej andrychowskiej poruszana jest sprawa dróg powiatowych i relacji na linii powiat wadowicki – gmina Andrychów. Niestety te kontakty nie są najlepsze.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni wystosowali apel do Zarządu i Rady Powiatu o zabezpieczenie w budżecie środków na współfinansowanie wraz z gminą Andrychów przebudowy ul. Włókniarzy w Andrychowie oraz ul. Słonecznej w Brzezince.

Jak wszyscy mieszkańcy wiedzą przebudowa drogi powiatowej nr 1757 – ul. Włókniarzy idzie pełną parą. Włodarze Andrychowa twierdzą, że radni powiatowi obiecali im współfinansowanie tej inwestycji a teraz nie przeznaczyli na ten cel środków w swoim budżecie. Stąd ten apel.

Jak poinformował nas koordynator ds. inwestycji i remontów powiatu w zakresie dróg publicznych Daniel Mastek oraz radny powiatowy Adam Kubik - jeżeli gmina dołoży się do finansowania budowy chodnika w Rzykach to Zarząd Powiatu rozpatrzy możliwość dofinansowania ul. Włókniarzy.

- My już mamy pieniądze rozdysponowane a gmina Andrychów nie poinformowała ile konkretnie chce pieniędzy na ul. Słoneczną w Brzezince. Teraz już jest za późno, bo jesteśmy w trakcie organizowania przetargu na chodnik w Rzykach. – dodał radny Kuwik.


Przypomnijmy, że modernizacja ul. Włókniarzy rozpoczęła się już w tamtym roku. Inwestycja podzielona jest na kilka etapów, a wszystkie zaplanowane prace mają zostać zakończone już w czerwcu tego roku. Ich koszt to 3,8 mln zł. Roboty wykonuje firma „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic. Jak na razie całość inwestycji finansuje gmina. Warto dodać, że ulica Włókniarzy obsługuje największe osiedle w Andrychowie, gdzie mieszka około 9300 mieszkańców oraz zapewnia dojazd do szkoły, Urzędu Pracy, Ośrodka Pomocy Społecznej czy do kościoła.

Również ul. Słoneczna jest drogą powiatową, której remont jest gwarantem powstania przedszkola w Brzezince.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 05.05.2018 15:34

"Czy ktoś w mieście skorzysta z okazji i wyśle zaproszenie" .......... Może nowy burmistrz będzie chciał promować miasto zamiast np. podróżować po świecie ???

repart, 05.05.2018 14:48

Dzisiaj ok. 6 rano w porannym programie TVP INFO redaktor prowadzący stwierdził, że w majówkę w Andrychowie był tzw. biegun gorąca czyli najwyższe w kraju temperatury powietrza i że jest zainteresowany przyjazdem do Andrychowa aby na miejscu sprawdzić dlaczego tak ostatnio jest! Powtórzył to dwa razy i dodał że oczekuje na jakieś ciekawe zaproszenie do Andrychowa w którym nigdy nie był i o którym usłyszał dopiero od pogodynki. Czy ktoś w mieście skorzysta z okazji i wyśle zaproszenie. Podejrzewam że redaktor trafi nad Wieprzówkę w rejom działania "Naszej rzeki w naszym mieście Andrychowie" skoro o upały mu chodzi a basen odkryty za 40 mln zł wciąż zamknięty na głucho

`, 05.05.2018 12:37

"wstyd dla kubika, małeckiego i innych pisowskich radnych z Andrychowa" ......... A co ? pojechali na wycieczkę 3 maja ???

martinez, 05.05.2018 09:46

Tego naprawdę już nie da się słuchać i czytać. Zawsze winni inni: rządy, ci z Krakowa, ci z Wadowic, sądy bo wydają wyroki na niekorzyść "dyrektorów od Żaka". Itd. Itd. A przerwie tego narzekania czytamy jak Żak ze swomi nagrodzonymi ludźmi na jednej, drugiej, trzeciej zagranicznej delegacji albo kolejnym urlopie.

martinez, 05.05.2018 09:43

Za dużo wina dajmy na to gruzińskiego odbiera pamięć :) Wiceprzewodnicząca rady w powiecie jest pani Wojewodzic na której imprazach tak ochoczo Tomasz bywa. Czy ktoś słyszał żeby na nią narzekali?

xpek, 05.05.2018 09:39

odmawiając współfinansowania remontu ulicy Włókniarzy starostwo działa na szkodę kilku tysięcy mieszkańców tego osiedla.rację mają ci którzy piszą to to wstyd dla kubika, małeckiego i innych pisowskich radnych z Andrychowa

kaowcy2012, 05.05.2018 09:39

no cóź. Może dogadywanie się z rządami nie wychodzi, z Krakowem nie wychodzi, z Wadowicami nie wychodzi, sądy tez kiepsko - bo przyznają odszkodowania zwalnianym andrychowianom ale grunt że zawsze na czas i skutecznie udaje się ogranizować kolejne zagraniczne delagacje i kolejne zagraniczne urlopy. Tam pan Żak i inni mogą spokojnie odciąć się i odpocząć od tych wszystkich z którymi nie udaje się dogadać :)

`, 05.05.2018 09:28

"Wstyd dla radnych powiatowych PIS z gminy Andrychów" ................. A co ? pojechali na wycieczkę 3 maja ???

krisu78, 05.05.2018 09:23

Ale są tacy którzy mówili i będą mówić że i tak winni są wszyscy dookoła. Pewno nawet z zagranicznej wycieczki do dalekich krajów tutaj bronić tego jak Żak i jego ekipa rządzi i co gadają :)

krisu78, 05.05.2018 09:21

Pamiętam jak po którejś zimie zszedł śnieg i wyszły dziury na drogach powiatowych to klakierzy zakolandii atakowali powiat kilka tygodni. Rzecz w tym że starostą był kolega z komitetu wyborczego Żaka. Wyszło że Żak nawet własnego kolegi nie potrafił przekonać do prac a kalkierzy niechcący kompromitowali Żaka.

xpekk, 05.05.2018 09:12

Wygląda to na totalną niezdolność ekipy Żaka do dogadania się z innymi. Tu nie potrafią z powiatem, w przypadku strefy która miała być kilka lat temu a nie ma jej ciągle winne rządy nawet te z PO (a przecież z PO Żak bez skutku ale jednak do sejmu chciał wejść). W innym przypadku czytaliśmy że winny Kraków Itd. Itd.

tomekx, 05.05.2018 08:59

Wygląda mi to jak działalność na szkodę Andrychowa ze strony powiatu.Wstyd dla radnych powiatowych PIS z gminy Andrychów