reklama
reklama

Były burmistrz zapowiada, że będzie ponownie walczył o fotel włodarza

Polityka, Wiadomości, 14.12.2023 17:50, eł

Już wcześniej sugerował (aczkolwiek w zawoalowanej formie) takie zamiary.

Były burmistrz zapowiada, że będzie ponownie walczył o fotel włodarza

Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic w latach 2014-2018, zamieścił na swoim facebookowym profilu film, w którym zapowiada, że w najbliższych wyborach samorządowych ponownie będzie się ubiegał o fotel włodarza miasta. W poprzednich też to robił, ale przegrał wówczas z Bartoszem Kalińskim. Zdobył wtedy 45,03 % głosów. Bez trudu uzyskał natomiast mandat miejskiego radnego.

Od tamtej pory bezlitośnie krytykuje poczynania burmistrza Bartosza Kalińskiego i jego „świty”. Niejednokrotnie też dawał mieszkańcom do zrozumienia, że nadal myśli o powrocie na fotel włodarza. Teraz zapowiada to już zupełnie otwarcie. „Mam dla Was dobrego kandydata na burmistrza, z dobrym programem i możliwość zdobycia większości w Radzie Miejskiej. Tylko w ten sposób możecie ocalić dla siebie oraz swoich najbliższych przyszłość Wadowic i odsunąć od władzy lokalny układ skompromitowanych polityków PiS” - napisał na swojej facebookowej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej, trzeba wysłuchać nagrania, które również tam zamieścił. - Wadowice to jest miasto, w którym się urodziłem, w którym mieszkam i które kocham. Wszystkie miejscowości, które wchodzą w skład gminy Wadowice, są bliskie memu sercu. Naprawdę nie mogę patrzeć, jak wszystko to znajduje się w rękach ludzi tak bardzo niekompetentnych, nieudacznych, a przede wszystkim osób, które swoimi moralnymi kwalifikacjami pokazują, że nigdy nie powinny pełnić żadnych funkcji publicznych. Ale, niestety, tacy ludzie robią karierę w partii Prawo i Sprawiedliwość. Mam co robić, mam swoje plany, ale nie chcę mojego ukochanego miasta zostawiać na pastwę zdegenerowanych, niekompetentnych i niemoralnych lokalnych polityków PiS. Dlatego zdecydowałem się na to, by ponownie stanąć w szranki i ubiegać się o fotel burmistrza miasta Wadowice i otaczających je miejscowości – mówi na nagraniu.

Mateusz Klinowski ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach, a następnie studia prawnicze i filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uzyskał tam równieżstopień doktora nauk prawnych ze specjalnością teoria prawa. Po doktoracie odbył staże zagraniczne na uniwersytetach w Getyndze (Niemcy) oraz w Alicante (Hiszpania). Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Historii Doktryn Politycznych i Prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz współpracownikiem w Instytucie Psychologii tej samej uczelni.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Krikol, 15.12.2023 12:29

No tak lewactwo ma parcie na władzę, ciekawe jak długo i ile jeszcze chcą spieprzyć w tym kraju

znanywmiescie, 15.12.2023 10:08

Przecież Korkowice to lewactwo i postkomunizm wbrew obiegowej opinii "świętego miasta" To dziura która tylko przypadkiem dostał prawa miasta powiatowego.

oshin22, 15.12.2023 06:59

Ja bym jeszcze w nawiązaniu do poprzednika napisał, że to Mateusz Klinowski powinien być odpowiedzialny za taki stan drogowy Wadowic/Korkowic jaki maja dziś. Efekt -- prócz oczywistej straty czasu - większość firm się wyniosła z Wadowic do Zatora bo i strefa i lepsza komunikacja.

nocnymarek, 14.12.2023 18:58

Zanim ktoś odda głos na tego czy owego kandydata warto sobie poczytać na temat blokowania BDI przez Wadowice. Na jednym z portali można przeczytać takie oto stwierdzenie cytat: "Burmistrz Mateusz Klinowski zaskarżył dwa lata temu decyzję środowiskową w sprawie przebiegu trasy i ta sprawa do dziś nie została rozstrzygnięta, ale tym samym skutecznie zahamowano cały proces dalszego projektowania drogi."