reklama
reklama

Burmistrz Kęt został nowym wojewodą małopolskim [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 14.12.2023 09:37, eł

Jako pierwsi pisaliśmy na początku listopada, że ma na to duże szanse.

Burmistrz Kęt został nowym wojewodą małopolskim [AKTUALIZACJA]

Krzysztof Klęczar z Kęt przestał być włodarzem tego miasta. W czwartek (14.12) premier Donald Tusk powołał go na stanowisko wojewody małopolskiego, co oznacza, że automatycznie wygasa mu mandat burmistrza. W najbliższym czasie premier wyznaczy osobę, która będzie pełniła funkcję włodarza do czasu najbliższych wyborów samorządowych, które mają odbyć się w kwietniu 2024 roku.

- To ogromne wyzwanie i wielki zaszczyt - mówił burmistrz jeszcze przed nominacją.

Krzysztof Klęczar ma 41 lat. Jest nie tylko samorządowcem, ale również szefem struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Małopolsce oraz członkiem Rady Naczelnej tej partii. Jak przystało na członka PSL, Krzysztof Klęczar prowadzi też gospodarstwo rolne, w którym ma sporą gromadkę różnych zwierząt. Stanowisko burmistrza gminy Kęty pełni od dwóch kadencji.

W ostatnich wyborach parlamentarnych był kandydatem na senatora z okręgu nr 30 (powiaty: oświęcimski wadowicki, suski, chrzanowski i myślenicki), jako przedstawiciel paktu senackiego (który stworzyły Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga). Nie zdobył mandatu, ale uzyskał bardzo dobry wynik, bowiem zagłosowało na niego 146 189 osób. Dla porównania, Andrzej Pająk z Zawoi, który już po raz kolejny został senatorem z tego okręgu, zebrał 152 286 głosów.

Do niedawna wojewodą małopolskim był Łukasz Kmita, który przestał pełnić to stanowisko, gdy w wyborach parlamentarnych wywalczył mandat posła.


foto: UG Kęty

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 15.12.2023 07:23

Robert ! Ty chyba prze te 8 lat w Kętach nie byłeś. To jeszcze chciałem ci przypomnieć czy pamiętasz w jakim stanie była gmina gdy został pierwszy raz burmistrzem! Pozdrawiam!

mirko2006, 14.12.2023 16:55

Panie Wojewodo Wszystkiego Najlepszego w nowej pracy, mamy nadzieję że wreszcie coś za Pana przyczyną ruszy z tą drogą BDI. Dużo zdrowia i wytrwałości.

jasko4, 14.12.2023 15:24

Miejmy nadzieje, że BDI przyśpieszy ponieważ wiecznie jest przesuwana a dojazd z Bielska do Krakowa to jest masakra.

Robert180, 14.12.2023 12:48

Beskidmały on przez 8lat 1 kilometra obwodnicy Kęt nie wybudował. A BDI przyspieszy na dupie

Robert180, 14.12.2023 12:43

Beskidmały on przez 8lat 1 kilometra obwodnicy Kęt nie wybudował. A BDI przyspieszy na dupie

beskidmaly, 14.12.2023 11:08

To teraz prace nad BDI zostaną przyspieszenia a pieniądze są pewne. Zdrowia !

Ktos, 14.12.2023 09:01

Gratulacje dla Pana burmistrza. Mamy nadzieję że jako powiat wiele zyskamy na tym że będzie Wojewodą. Poprzedni wojewoda był z Olkusza i w trakcie kadencji zyskali obwodnicę , nowe wozy strażackie do osp, nowe karetki , oraz powstała dodatkowa podstacja pogotowia w Bukowinie. Mamy nadzieję że Pan pomyśli o podstacji pogotowia Brzeszcze i wydłuży czas pracy zespołu z 7-23 na całą dobę . Trzeba wziąsc pod uwagę że pomimo karetka w Kętach jest całą dobę często teren Kęcki obstawiają Brzeszcze. Liczymy też że w końcu powstanie również zadaszenie dla karetki w Kętach. Wierzymy w Pana, że będąc Wojewodą wesprze pan powiat jak tylko się da .