reklama

Burmistrz upiększa miasto. Posłuchał rad radnej?

Polityka, Wiadomości, 07.06.2021 16:30, PG
Jest nowy mural na placu Mickiewicza. Rozpoczęło się też ukwiecanie miasta.
Burmistrz upiększa miasto. Posłuchał rad radnej?
Wygląda na to, że burmistrz Andrychowa Tomasz Żak chyba wziął sobie do serca słowa radnej Alicji Studniarz i postanowił nieco upiększyć miasto. Radna podczas jednej z sesji Rady Miejskiej zarzuciła burmistrzowi, że ten zeszpecił miasto.

- Pan zaniedbał i zeszpecił moje rodzinne miasto Andrychów. 15 lat temu było pięknie odnowione. A teraz… - mówiła radna podając przykład zlikwidowanej fontanny w parku czy kolekcji kaczek, wyburzeniu kamienicy w centrum miasta, w zamian której nie powstało nic, zaniedbaniu placu Mickiewicza, doprowadzeniu do zepsucia fontanny czy położeniu farby olejnej na kostce na tymże właśnie placu.

Radna też co roku apelowała aby ronda czy ulice obsadzać roślinami wielorocznymi a nie tak jak było do tej pory, gdzie nasadzenia wykonywano kilka razy w roku, co też wiązało się z większymi kosztami.

W tym roku kwiaty rzeczywiście są nieco inne, co widać na zdjęciach.
foto: WB

Na placu Mickiewicza ukończono też mural wykonany przez lokalnych artystów: Zbigniewa Burego oraz Macieja Gwoździewicza. Ma on upamiętniać dorobek Andrychowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Główny motyw muralu to oczywiście tkaniny - te, produkowane niegdyś w AZPB Andropol. [na zdjęciu głównym].Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 07.06.2021 23:21

Bardzo ładnie, a ile kosztował brutto na fakturę mural? bo mam taki mur podobny do pomalowania... jeśli ktoś wie to byłbym wdzięczny.

Nostradamus, 07.06.2021 22:16

Pani radna ma dużo racji. Dodam jeszcze zanieczyszczona woda w stawie. A co do murala , to wygląda to tak jakby mieszkańcy suszyli pościel lub koce. Turysta nigdy w życiu nie skojarzy te wzory z wyrobami AZPB.

obserwator2012, 07.06.2021 18:48

Na wesoło: jakby tylko wsypowe namalowali było by prosto i różowo

ƅarte, 07.06.2021 18:04

Ufundujcie jeszcze żulom takie kolorowe stroje to dopiero będzie "pięknie" w mieście :-)

Mgr Ahrańczyk, 07.06.2021 16:54

Mural super. Teraz coś o Andorii.

ƅarte, 07.06.2021 16:34

HA HA HA ewentualnie HE HE HE