Andrychów jednak dostanie pieniądze na basen?

, Polityka, Wiadomości, 11.04.2019 07:00, red
Nie doszło do zapowiadanego spotkania w ministerstwie sportu w sprawie dotacji na basen w Andrychowie, ale szanse na pieniądze są.
Andrychów jednak dostanie pieniądze na basen?
Jak już pisaliśmy, swego czasu władze Andrychowa informowały, że gmina Andrychów dostanie dotację na budowę krytego basenu. Budowa już trwa, zostanie wkrótce zakończona. Obecnie inwestycja w całości finansowana z budżetu gminy.

Wkład gminy miała wspomóc dotacja z ministerstwa sportu z programu na budowę obiektów sportowych w Polsce. Na konto Andrychowa miało wpłynąć 3,5 mln zł. Tak to wszystko przedstawiano podczas jesiennej kampanii wyborczej. To miał być efekt wspólnych ustaleń burmistrza Tomasza Żaka i posła Marka Polaka z Andrychowa podczas wizyt w ministerstwie sportu w ostatnich latach.

Tymczasem niedawno okazało się, że Andrychów nie dostanie żadnych pieniędzy. Ministerstwo rozstrzygnęło konkurs i odrzuciło andrychowski wniosek. W podobnej jak Andrychów sytuacji znalazło się ponad 700 gmin w Polsce. Też wnioskowały o dotacje na budowę obiektów sportowych, ale pieniędzy nie dostały.

Padają wręcz podejrzenia, że o rozdziale tych funduszy decydował czynnik polityczny...

Tak czy inaczej, podobno jeszcze nie wszystko stracone. Jak się dowiadujemy władze Andrychowa już złożyły ponownie wniosek o dotację z kolejnej edycji tego ministerialnego programu. Zdaniem posła Marka Polaka z Andrychowa są szanse, że tym razem Andrychów otrzyma dotację.

- Jestem w kontakcie z władzami Andrychowa i z ministerstwem. Są szanse, że środki finansowe na dofinansowanie tej inwestycji będą. Myślę że jest to dobra i potrzebna inwestycja dla naszego miasta – uważa Marek Polak.

Dodajmy, że 10 kwietnia burmistrz Andrychowa miał z posłem rozmawiać o andrychowskiej inwestycji w ministerstwie sportu w Warszawie. Do spotkania jednak nie doszło.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 13.04.2019 11:14

A baseny (tzw. kaczki) dla rehabilitowanych tam seniorów będą na stanie krytego?

aleocochodzi, 11.04.2019 12:33

Budujemy baseny za miliony a tu trzeba będzie dawać za nic miliardy złotych wyłudzonych bezprawnie przez żydów.

aleocochodzi, 11.04.2019 12:30

Czy w Urzędzie Miejskim w Andrychowie przygotowano już wykaz gruntów i nieruchomości które będą zwracane organizacjom żydowskim w związku z ustawą Just 447?

madzia, 11.04.2019 08:49

To tyle samo ile ekipa p. Tomasza by było. Chociaż jej członkowie mówili o zalatwieniu 40 procent dotacji a przy kosztach koło 30 mln to wypada ok. 12 -13 mln. I nic. Kompletnie nic.

tomekx, 11.04.2019 08:36

Już wam poseł Polak coś załatwi....Tu mi lotto