reklama

Upamiętniono 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz tragedię pod Smoleńskiem

, Polityka, Wiadomości, 10.04.2019 13:45, PG
Upamiętniono 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz tragedię pod Smoleńskiem

W środę (10.04.) w powiecie wadowickim upamiętniono 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz wspomniano tych, którzy 9 lat temu zginęli tragicznie pod Smoleńskiem jadąc oddać hołd zamordowanym bohaterom w Katyniu. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką.

Z tej okazji wspólnie spotkali się przedstawiciele władz starostwa: starosta Eugeniusz Kurdas, przewodnicząca Rady Zofia Kaczyńska oraz członkowie zarządu Marek Ciełpy i Mirosław Sordyl, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński a także radny wojewódzki Filip Kaczyński, młodzież z CKZiU nr 1, straż pożarna oraz kombatanci.

Wiosną 1940 roku zbrodni wojennej i zbrodni przeciwko ludzkości dokonało NKWD poprzez rozstrzelanie 22 tys. obywateli Polski, w tym oficerów wojska i policji, z rozkazu Józefa Stalina. Egzekucję ofiar przeprowadzono poprzez strzał w tył głowy z broni krótkiej w lesie katyńskim. Wiele elementów tej zbrodni do tej pory nie zostało wyjaśnionych.

Złożono kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Wadowicach:

foto: powiat wadowicki


Z kolei w Andrychowie uroczystość z tej okazji odbyła się w niedzielę: Tak w Andrychowie obchodzono rocznicę katastrofy smoleńskiej [FOTO]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy