Udało się. Wystartowały egzaminy gimnazjalne [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.04.2019 10:00, PG
W środę (10.04.) dokładnie o godz. 09:00 mimo strajku nauczycieli gimnazjaliści rozpoczęli swój egzamin.
Udało się. Wystartowały egzaminy gimnazjalne [FOTO]

Ze wstępnych informacji wynika, że w naszym regionie wszystkie szkoły przeprowadzają egzaminy. W środę uczniowie klas III gimnazjów podeszli do testów z części humanistycznej: najpierw historia i WOS, a po przerwie o godz. 11:00 – język polski.

We wszystkich szkołach nauczyciele nadal strajkują. Dyrektorzy mieli wielki problem ze składem komisji egzaminacyjnych. Wsparciem są nauczyciele niestrajkujący ze szkół, które nie mają gimnazjów oraz osoby z kuratorium.

To już ostatnie takie egzaminy gimnazjalne. Zgodnie z reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów. Zaprzestano naborów do gimnazjów a od 1 września 2019 r. gimnazja przestaną istnieć w systemie edukacji.

W czwartek (11.04.) uczniów czeka egzamin z części matematyczno – przyrodniczej a w piątek (12.04.) z języka obcego nowożytnego.

W szkole podstawowej nr 5 w Andrychowie do egzaminów przystąpiło 82 uczniów. Zobaczcie zdjęcia:
ZOBACZ TAKŻE


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 11.04.2019 06:33

Zakolog - rozumiem także, że żadnych odliczeń nie robisz ;-) Trzeba być konsekwentnym. Ale wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego wówczas Homo ma pretensje do innych? Dzięki za komentarz jest naprawdę na poziomie. Ale i tak podtrzymuję, że nauczyciele powinni być lepiej opłacani ale nie "grać" dziećmi...No i zawieszenie strajku na Święta to jest dopiero hipokryzja :)

Zakolog, 10.04.2019 20:55

oshin22 – właśnie w tym jest problem, iż ja jestem Homo i to w łacińskim znaczeniu tego słowa, dlatego moja kindersztuba zabrania mi korzystania z jałmużny. Ale oczywiście znam inne systemy wartości, nawet gdzieś o nich czasami czytam i wiem, że antropologia kulturowa wytworzyła etniczną różnorodność.

oshin22, 10.04.2019 18:31

Zakolog ---> mam proste rozwiązanie i gratis radę - użyj tego czym (chyba) pisałeś poprzedni komentarz to i 500+ sobie załatwisz .... A potem możemy pogadać o wychowaniu dzieci (których jak można wnioskowac -- nie posiadasz)

Zakolog, 10.04.2019 11:30

oshin22 -dlaczego przez Twoje 500+ siła nabywcza mojego wynagrodzenia nie rośnie, a nawet cały czas spada, ja zapierdalam, a Ty moje zyski bierzesz jak swoje ! No, a już złożenie przez Ciebie kolejnego wniosku na nowy okres, będę uważał za super chamstwo.

oshin22, 10.04.2019 11:14

Ja się zgadzam, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Ale dlaczego do jasnej cholery jak ktoś ma problem to angażuje do tego innych? Dlaczego ja muszę brać wolne bo nauczyciel nie dogadał się z kimś tam wyżej ? Dlaczego stoję w korku bo jakiemuś rolnikowi się coś nie spodobało. To jakieś pomylenie pojęć bo obrywają zupełnie nie Ci co powinni. No a już granie dzieciakami przy egzaminach i wciąganie ICH w to wszystko uważam na najwyższy stopień chamstwa. BRAWO i wielki SZACUN dla p.Dyrektor z Wieprza i innych za rozsądek i faktyczną troskę o ucznia.

Turboplazmotron, 10.04.2019 11:02

Bardzo dobra wiadomość . Mam nadzieję że nikomu nie przyjdzie do głowy przeszkadzać w egzaminach. - W Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych jest napisane, żeby nie ograniczać pracodawcy w pełnieniu obowiązków i wykonywaniu uprawnień w odniesieniu do pracowników niebiorących udziału w strajku. Jeżeli tacy nauczyciele są na terenie szkoły i chcą zabezpieczyć przeprowadzenie egzaminów, to nie mogą mieć utrudnień w tym zakresie. Strajkujący nauczyciel przeszkadza w należytym funkcjonowaniu szkoły, narusza zasady i może stanąć przed komisją dyscyplinarną.

kolomo, 10.04.2019 11:00

Pozostali niech zmienią zawód będzie się im żyło o wiele lepiej

madzia, 10.04.2019 10:28

I dobrze. Ps. Przeraża mnie jak czytam na niezależnym portalu wp o hasłach wywieszanych w Polsce przez nauczycieli przeciwko tym ich koleżankom i kolegom którzy albo w ogóle nie strajkowali albo zawiesili strajk i zasiedli w komisjach. Taki hejt bo dobro dzieci postawili wyżej od własnego?