reklama

Strażacy zbierają na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

, Na sygnale, Wiadomości, 08.04.2019 18:15, DK
Celem jest zebranie 50 tys. zł.
Strażacy zbierają na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Od niedzieli (7.04) trwa zbiórka rozpoczęła się zbiórka organizowana przez OSP Frydrychowice. Strażacy zbierają na zakupu nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4x4, przystosowanego do działań oraz wyposażenia w niezbędny sprzęt ratujący życie ludzkie.

Celem jest 50 tys. zł. na wkład własny w zakup pojazdu..

Ochotnicza Straż Pożarna we Frydrychowicach to jedna z pięciu jednostek działających na terenie gminy Wieprz. Od 1912 roku nieprzerwanie działa na rzecz lokalnej społeczności biorąc udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych. W początkowych latach strażacy wyjeżdżali głównie do gaszenia pożarów, lecz z biegiem czasu i rozwoju technologicznego wachlarz działań znacznie się powiększył.

Ratownicy wyjeżdżają przede wszystkim do kolizji, wypadków komunikacyjnych, pożarów, zabezpieczeń lądowisk LPR, usuwania skutków anomalii pogodowych takich jak nawałnice, wichury, powodzie. Jednostka z Frydrychowic zrzesza prawie 50 członków czynnych. Przy OSP działa również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która liczy 30 członków.

Obecnie OSP Frydrychowice posiada dwa samochody ratowniczo-gaśnicze (średni) GBA Renault M210 oraz (lekki) GLM Daewoo Lublin, a także ponton ratowniczy.

Pieniądze dla OSP można przekazywać za pośrednictwem strony internetowej: https://pomagam.pl/ospfrydrychowice?fbclid=IwAR3GuyOng1oheKmkA31TfDmPjaz4ctT7a3wFxq1XAx3WeHZaUcFQDl7nKgk


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy