reklama

Drugi dzień strajku nauczycieli

, Polityka, Wiadomości, 09.04.2019 08:15, WB / red
We wtorek (9.04) rano szkolny krajobraz przypomina ten z poniedziałkowego poranka.
Drugi dzień strajku nauczycieli

W większość przypadków od rana w szkołach obecni są tylko nauczyciele. Ci co strajkują, nie wykonują pracy i nie dostaną za te dni wynagrodzenia. W wielu placówkach, jak w SP 2 czy SP 3 w Andrychowie, praktycznie nie ma uczniów, bo rodzice nie posłali ich do szkoły.

Strajk jest bezterminowy, co oznacza że zagrożone są rozpoczynające się już w środę egzaminy gimnazjalne, a następnie egzaminy ósmoklasistów. ZNP zapowiedział, że nie zamierza przerywać strajku na czas egzaminów, a przedstawiciele rządu informowali, że nie ma możliwości odwołania egzaminów. Teraz wszystko zależy od tego, czy dyrektorom szkół uda się skompletować komisje egzaminacyjne. W wielu placówkach może być w tym problem.

Nauczyciele póki co zachowują solidarność i nie wyłamują się ze strajku. Jest wręcz przeciwnie. Docierają do nas informacje, do strajkujących nauczycieli z ZNP w Andrychowie dołączyło już kilku nauczycieli zrzeszonych wcześniej w oświatowej „Solidarności”, która w niedzielę zawarła porozumienie z rządem i nie uczestniczy w strajku.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 09.04.2019 17:02

Zakolog szydera godna nauczyciela.

Turboplazmotron, 09.04.2019 16:58

Cytat na dziś "Dlaczego wuefista, który tylko rzuca piłkę i zaszywa się w kantorku ma mieć taką samą pensję jak ten, który co chwila jeździ z dzieciakami na zawody i zaraża je pasją do sportu? Dlaczego polonistka, która prawie nic z dziećmi nie robi i zadaje całe lekcje do domu, ma mieć taki sam stopień awansu, jak ta, która prowadzi z dziećmi debaty, pokazuje niestandardowe myślenie i zabiera dzieci do teatru, do galerii czy do muzeum? Dlaczego nauczyciel, który pierdzi w stołek i od 30 lat swoim beztalenciem zabija w dzieciach całą kreatywność i chęć do rozwoju, ma być traktowany tak samo jak ten, który aż kipi zaangażowaniem, który jeździ na szkolenia i ciągle się rozwija, bo kocha to co robi? Dlaczego mamy traktować tych, którzy nienawidzą swojej pracy (i często samych dzieci) na równi z tymi, którzy dzieciom by nieba uchylili, którzy są niesamowitymi autorytetami i którzy pozytywnie zmieniają dziecięcą wizję świata, często dając przy tym wsparcie, zostające z nami na całe życie? "

agares, 09.04.2019 15:16

To mr. kubień tyż strajkuje??? h bombki strzelił w-fu nie będzie !!!

kalafior, 09.04.2019 13:09

Żaden chyba jeszcze 8 godzin nie siedział w szkole .A tak serio , większość dzieci jeździ bez kasków na rowerach i rolkach.Wczoraj ba rolkach przy torach kolejowych na górnicy i rowerach po trzech w jednym rzędzie na wiejskiej dość ruchliwej drodze.

Zakolog, 09.04.2019 12:08

Jezu ! Sławek, kończ te strajki, bo już drugi dzień po osiem godzin w szkole siedzę, w życiu tak długo w tej robocie nie byłem. Nawet flaszki nie ma jak zrobić, bo dziewczyny boją się, że Gmina na kontrolę kogoś przyśle. Powiedz Beti, niech skasuje po wyborach te pińcet i będzie miała na podwyżki, a my zagwarantujemy, tym jej stypendystom, taki poziom nauczania, że grosza na korepetycje nie wydadzą. Wszyscy będą mieli szóstki, a ich rodzice zniżki za czerwony pasek w Biedronce, a może nawet w Lidlu.

`, 09.04.2019 11:02

A czy 500+, obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie świadczeń dla niepełnosprawnych, podwyżki dla nauczycieli które już były, podwyżki dla służ mundurowych itd. itd. itd ... Można nazwać przekupstwem politycznym bo przecież można powiedzieć że kampania wyborcza trwa cały czas :-0 ... Jak Psikuta uważasz ? przekupstwo czy sprawne rządzenie krajem ?

`, 09.04.2019 10:59

A czy 500+, obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie świadczeń dla niepełnosprawnych, podwyżki dla nauczycieli które już były, podwyżki dla służ mundurowych itd. itd. itd ... Można nazwać przekupstwem politycznym bo przecież można powiedzieć że kampania wyborcza trwa cały :-0 ... Jak Psikuta uważasz ? przekupstwo czy sprawne rządzenie krajem ?

ulubieniec, 09.04.2019 10:40

Załóżmy,że rząd ugiąłby się pod żądaniami pewnej części środowiska nauczycielskiego i zgodziłby się na podwyżki w wysokości 1000 złotych,a na dodatek nazwałby ten program:Nauczyciel 1000 + .Czy można by to działanie zakwalifikować do przekupstwa wyborczego ? Wszak rok 2019 jest rokiem wyborów.

`, 09.04.2019 10:34

Ty przemyśl swoje życie OK

cymycy, 09.04.2019 10:17

Cytuję piękny tekst o nauczycielach Dawida Podsiadło: "...Mam 25 lat. Chodziłem do żłobka, przedszkola, zerówki, potem skończyłem podstawówkę, gimnazjum i w końcu szkołę średnią. Prosta matematyka pokazuje, że przez ponad połowę mojego dotychczasowego życia przez 5 dni w tygodniu spędzałem większość dnia pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach, które zaraz po moim rodzinnym domu były dla mnie najważniejszym miejscem, w którym zdobywałem wiedzę o życiu. To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam - całym sercem..." Przemyślcie te słowa.

krisu78, 09.04.2019 08:52

Tomekx przestań podjudzać i nie obiecuj nauczycielom gruszek na wierzbie za przeciąganie protestu bo to leży w Twoim interesie!

`, 09.04.2019 08:52

Dokładanie :-0 ... WIELKIE BRAWA !!! dla mister Zalewskiej za podwyżki dla nauczycieli.

tomekx, 09.04.2019 08:43

Brawo dla minister edukacji Zalewskiej czy jakoś tak.Czy ona pochodzi z rodziny tych znanych cyrkowców?Gdzie ona teraz jest????

JerzyO, 09.04.2019 08:30

Przecież i tak wygląda ich normalny dzień, nicnierobienie to codzienność !