reklama
reklama

Zamknięto kolejną jaskinię hazardu w powiecie wadowickim

Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2021 13:40, eł

Właścicielowi nielegalnych automatów grozi 400 tys. zł grzywny i odsiadka za kratkami.

Zamknięto kolejną jaskinię hazardu w powiecie wadowickim

W listopadzie policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kilka akcji mających na celu zwalczanie szarej strefy w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. Jedna z nich odbyła się w Wadowicach.

Uderzenie w szarą strefę gier hazardowych okazało się skuteczne. Funkcjonariusze zarekwirowali w trzech różnych miastach na terenie województwa w sumie dwanaście nielegalnych automatów do gier. Cztery z nich znajdowały się w Wadowicach. Nalot na tamtejszą jaskinię hazardu odbył się 16 listopada. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w niej automaty dla potrzeb postępowania karno-skarbowego w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych urządzeniach grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno ten, kto prowadzi jaskinię hazardu, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Mało tego - za organizowanie gier hazardowych grozi nie tylko wysoka grzywna, ale nawet odsiadka za kratkami. Można trafić do więzienia nawet na 3 lata.


Foto: Małopolska Policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy