reklama
reklama

Ile samochodów przejeżdża codziennie przez Andrychów, Wadowice, Kęty, Suchą Beskidzką?

Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2021 07:30, eł

Mamy dokładne dane.

Ile samochodów przejeżdża codziennie przez Andrychów, Wadowice, Kęty, Suchą Beskidzką?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje dane, w które aż trudno uwierzyć. Wedle pomiarów, na które się powołuje, ruch na drodze krajowej nr 28 zmniejszył się o 11 %. Badania były prowadzone w miejscu, gdzie Sucha Beskidzka graniczy z Zembrzycami. Obserwacje kierowców są jednak zupełnie inne. Nie ma dnia, by nie pomstowali na korki…

Wprawdzie z reguły nie powstają one na odcinku objętym pomiarami, a nieco dalej, zwłaszcza w Makowie Podhalańskim, jednak na pograniczu Zembrzyc i Suchej Beskidzkiej ruch też jest ogromny.

- Co pięć lat wykonywane są pomiary średniego dobowego ruchu na drogach krajowych całego kraju, w tym samym czasie. Poprzednio takie pomiary były robione w 2015 roku – informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka prasowa krakowskiego oddziału GDDKiA.

Tegoroczne rozpoczęły się tak naprawdę w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii zakończono je dopiero w bieżącym. Być może to wyjaśnia w jakimś stopniu ich nieprawdopodobne wyniki. Jeśli pomiary wykonywano w okresie, gdy obowiązywały liczne ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa (nieczynne hotele i obiekty sportowe, utrudnienia w podróżach zagranicznych), ruch turystyczny mógł być znikomy.

Generalnie jednak pomiary wskazały, że średni dobowy ruch w Małopolsce wzrósł o 30 % w porównaniu z sytuacją w roku 2015. Największy wzrost odnotowano na obwodnicy Krakowa, między węzłami Bieżanów A4 i Kraków Przewóz S7 – aż o 145 %!

A jak to wygląda na drodze krajowej nr 52 - w Wadowicach, Andrychowie czy Kętach?

Na poniższej tabelce dane z pomiaru 2020/21


A poniżej dane z pomiaru z 2015 roku

- dk 52 Andrychów 13 167 pojazdów/doba

- dk 52 Wadowice obwodnica 11 781

- dk 52 Kęty 11 757

Wynika z tego, że np. w Andrychowie ruch zwiększył się o 2-3 tys. pojazdów dziennie.


Foto: Edyta Łepkowska (droga krajowa nr 28 w Makowie Podhalańskim)

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 24.11.2021 22:39

BDI już dawno powinno powstać. Przez bandytów ze Stalexport jeszcze nie ma BDI. Na szczęście w 2027 roku im umowa wygasa i w końcu może coś ruszy.

Zakolog, 24.11.2021 12:22

@FeelFree - Wydaje się, że na dziś jedynie lockdown urzędu miejskiego i bardzo mocne jego przewietrzenie.

FeelFree, 24.11.2021 12:08

W związku z tym, że przestałem się już dusić, to tylko zapytam, a może jednak pomoże wyborcza rotacja puli genowej? No chyba, że jednak wcześniej zadziała CBAmantadyna? Oby tylko gmina dożyła...

Zakolog, 24.11.2021 11:50

ŻARS-BoV-3 – wirusowy zespół ostrej niewydolności od burmistrzowej, trójdzielny patogen atakujący obszary miejskie z powinowactwem do wiejskich, wywołujący chorobę układu budżetowego, paraliżując szlaki komunikacyjne. Jednostka chorobowa to TOMVID-21, leczenie antagonistami receptora IGA (Ich Gmina Andrychów), tylko objawowe. Rokowania marne.

FeelFree, 24.11.2021 11:14

Liczby zakażeń Covidem- też będą ciekawe, jak okolica się zjedzie do Andrychowa od jutra wymieniać areozole z układu oddechowego w nowym sklepie wielkopowierzchniowym. Balonik+Covid+grypa+paragrypa i 200 innych wirusów powodujących przeziębienie w gratisie na otarcie łez po godzinie spędzonej w zatorze drogowym. Wójt Żak zaprasza, rondo już "prawie" gotowe.

django, 24.11.2021 10:15

Liczby będą ciekawe w Andrychowie dopiero jak galerie otworzą.