reklama
reklama

Odszedł ceniony lekarz, doktor Tadeusz Ryłko

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 22.11.2021 12:18, eł
To niepowetowana strata nie tylko dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej.
Odszedł ceniony lekarz, doktor Tadeusz Ryłko

Minionej nocy zmarł zmarł doktor nauk medycznych Tadeusz Ryłko, ceniony pediatra i internista. To dzięki jego staraniom powstała przychodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Znany był ze wspaniałego podejścia do pacjentów, niezależnie od tego, czy byli oni dziećmi, czy dorosłymi.

Dr Tadeusz Ryłko już we wczesnej młodości znany był ze społecznikowskiego zacięcia i chęci pomocy innym. Z tego powodu wstąpił do Szarych Szeregów. Angażował się w niemal wszelkie sprawy dotyczące Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy. To dzięki niemu powstała przychodnia zdrowia w mieście.

Był też sportowcem odnoszącym sukcesy w różnych dyscyplinach. Jako lekarz zabezpieczał medycznie wizytę Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej, był również członkiem międzynarodowej medycznej organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic.

Cieszył się niesłabnącym uznaniem pacjentów. W Internecie nie sposób znaleźć inne niż entuzjastyczne oceny jego pracy. „Lekarz z powołania. Wspaniały człowiek. Dla każdego znalazł dużo czasu na diagnozę. Wiem, że od biedniejszych lub starszych ludzi nie brał opłat za wizyty prywatne” - to tylko jedna z wielu podobnych opinii.

Zmarł w wieku 90 lat.


Foto: BS

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy