reklama
reklama

Wybrała się na Babią Górę. Ze szlaku ściągał ją śmigłowiec

Na sygnale, Wiadomości, 02.05.2023 08:40, eł

Turystka doznała bolesnego urazu.

Wybrała się na Babią Górę. Ze szlaku ściągał ją śmigłowiec

Mimo że w dolinach wiosna panuje już na całego, w górach wciąż leży śnieg. Nie brakuje go na Babiej Górze, gdzie łatwo o pośliźnięcie i niemiły w skutkach upadek. Jedna z turystek, która wczoraj (1 maja) wybrała się na Diablak, tak się poturbowała, że do szpitala musiał zabrać ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Późnym popołudniem młoda kobieta wędrowała szlakiem w okolicy wypiętrzeń zwanych Kościółkami, gdy upadła tak niefortunnie, że doznała poważnego urazu barku. Ból był tak potężny, że turystka nie była w stanie iść dalej o własnych siłach. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze stacji na Markowych Szczawinach, którzy przybyli z pomocą, przetransportowali ją na noszach na Przełęcz Brona. Stamtąd do szpitala w Suchej Beskidzkiej zabrał ją śmigłowiec LPR.

Foto: GOPR Beskidy – zdjęcie poglądowe

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy