reklama
reklama

Radny chce unieważnić uchwałę w sprawie pozwu przeciwko reporterowi TVN24

Polityka, Wiadomości, 01.05.2023 20:00, eł

Napisał wniosek do wojewody o unieważnienie uchwały, która obliguje burmistrza do obrony Jana Pawła II w sądzie.

Radny chce unieważnić uchwałę w sprawie pozwu przeciwko reporterowi TVN24

Po tym, jak TVN24 wyemitował reportaż naruszający dobre imię Jana Pawła II, większość gmin w regionie podjęła uchwały w obronie papieża Polaka. Wadowice poszły o wiele dalej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej zapadała decyzja o tym, by burmistrz Bartosz Kaliński pozwał do sądu autorów tego kontrowersyjnego materiału. Jednak nie wszyscy radni poparli ten pomysł. Jeden z nich zdecydował się teraz zaskarżyć uchwałę w tej sprawie.

Jak już pisaliśmy (tutaj), pomysł, by burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wstąpił na drogę sądową z TVN24 przegłosowało 15 radnych. Przeciwne temu były 4 osoby, wśród nich Mateusz Klinowski. Teraz tenże radny postanowił podjąć kroki, które mogą uniemożliwić realizację uchwały. Złożył do wojewody małopolskiego wniosek o jej unieważnienie.

- Argumentacja jest prosta: pomijając kwestie wolności prasy i naruszenie europejskich standardów prawnych w tym zakresie, skarżenie dziennikarzy za naruszenie kultu pamięci o Janie Pawle II nie jest kompetencją gminy. Nawet TEJ gminy. Ochrona pamięci o zmarłym to prawo najbliższych osób. A Gmina Wadowice najbliższą osobą dla Karola Wojtyły nie jest. Przeciwnie, patrząc na jej niemądrych i niespecjalnie moralnych przedstawicieli, odnoszę raczej wrażenie, że gmina Wadowice jest obecnie czymś najdalszym Karolowi Wojtyle – twierdzi Mateusz Klinowski.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy