reklama
reklama

Już w czerwcu przejazd pociągiem do Krakowa i z powrotem będzie trwał krócej!

Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2023 15:22, eł

To potwierdzona przez Polregio informacja.

Już w czerwcu przejazd pociągiem do Krakowa i z powrotem będzie trwał krócej!

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstała nowa łącznica kolejowa między liniami 97 oraz 117. Pozwoli ona znacząco skrócić czas przejazdu na trasie Bielsko-Biała – Kraków, ponieważ dzięki niej pociągi nie będą musiały wjeżdżać na stację Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i oczekiwać tam na zmianę kierunku jazdy. Łącznica miała zostać oddana do użytku dopiero w grudniu, ale – jak się dowiedzieliśmy, nastąpi to całe pół roku wcześniej!

Już od 11 czerwca prawie wszystkie pociągi Polregio jeżdżące między Bielskiem-Białą a Krakowem będą z niej korzystały. Gdy tak się stanie, czas przejazdu powinien być krótszy o około kwadrans, bowiem tyle mniej więcej trwała nieunikniona dotychczas zmiana kierunku jazdy na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Stanowiło to irytującą dla wielu pasażerów przerwę w podróży.

Będą tylko dwa wyjątki, jadące starą trasą, z pominięciem łącznicy. Wynika to z tego, że obydwa są skomunikowane z pociągami kursującymi na linii Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Sucha Beskidzka. Jak nas poinformował Maciej Biernacki z biura prasowego spółki Polregio, te dwa wyjątki to pociągi numer 34605 (relacji Kraków Główny – Bielsko-Biała) oraz 33622 (relacji Wadowice - Kraków Główny).


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 27.04.2023 15:44

Pełna zgoda, teraz więcej kursów i poprawa rozkładu jazdy, bardziej dopasowana pod pasażerów.

Gość, 27.04.2023 15:27

Świetna wiadomość, po co czekać jak jest gotowa. Teraz potrzeba zwiększenia liczby kursów i żadne busy nie będą potrzebne.