reklama
reklama

Będzie apel burmistrzów o uruchomienie nowej linii autobusowej Bielsko-Kraków

Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2023 11:51, eł

Trwają też działania, by poprawić sytuację na trasie z Andrychowa do Wadowic.

Będzie apel burmistrzów o uruchomienie nowej linii autobusowej Bielsko-Kraków

Sytuacja osób dojeżdżających do pracy czy szkół komunikacją publiczną na trasie między Andrychowem a Wadowicami jest coraz gorsza. Jeśli zaś ktoś regularnie jeździ z Andrychowa czy Kęt do stolicy Małopolski, jest obecnie zdany na pociągi lub podróż z przesiadkami. Na dzisiejszej (27 kwietnia) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie padły pytania o plany włodarzy gminy, jak rozwiązać ten problem.

Prywatny przewoźnik drogowy, który kursował między Bielskiem-Białą a Krakowem, ostatnio niemal z dnia na dzień zawiesił wykonywanie przewozów. Obsługuje nadal tylko linię Andrychów – Wadowice, jednak robi to w taki sposób, że mało kto jest z jego usług zadowolony. Zarówno do władz gmin i powiatu, jak i do naszej redakcji wciąż napływają skargi na jego działalność. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, ostatnio tutaj.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie burmistrz Tomasz Żak powiedział, że wraz z włodarzami gmin Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty i Kozy planuje wystosować apel do marszałków województw małopolskiego i śląskiego o to, by znaleźli środki na utworzenie linii autobusowej Bielsko-Biała – Kraków. Zapewnił też, że nie odpuszcza starań o doprowadzenie do uruchomienia lepszej komunikacji między Andrychowem a Wadowicami.

- W dniu wczorajszym spotkałem się tutaj, w urzędzie, z burmistrzem Wadowic, panem Kalińskim, z którym ustaliliśmy plan pracy i przygotowań do kontynuowania działań związanych ze złożeniem wniosku o dofinansowanie linii publicznej Wadowice-Andrychów. Nie poprzestaliśmy na tym, że nie dostaliśmy tych środków w ostatnim naborze. Wiemy, bo jesteśmy po rozmowach z wojewodą, że będzie ogłoszenie o kolejnym. Złożymy wtedy stosowny wniosek i będziemy chcieli taką międzygminną komunikację uruchomić. To, oczywiście, jeszcze trochę potrwa, bo tego się nie załatwia w ciągu tygodnia – stwierdził Tomasz Żak.


Foto: WB


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 05.05.2023 07:29

@Kola - do Oświęcimia jest mało pociągów , bo się w Bielanach tory wygły. Najpierw pomyśl jak potrafisz, a potem pisz

annap, 28.04.2023 08:36

To nienormalne, żeby w dzisiejszych czasach człowiek nie mógł "po ludzku" dostać się do miasta powiatowego, nie mówiąc o stolicy Małopolski. Jazda z przesiadkami to porażka jakaś. Za mało pociągów, brak komunikacji gminnej na tej trasie! Nie mieści się w głowie, że w dzisiejszych czasach ludzie są zostawieni sami sobie. Z Andrychowa do Bielska jeździ wprawdzie Komunikacja Beskidzka i jest ok, ale kursów jest stanowczo za mało!! Burmistrzowie powinni jak najszybciej rozwiązać ten problem. A co do firmy Janiso, powinna jak najszybciej zniknąć z trasy całkowicie.

Koniczynka, 27.04.2023 15:42

Chodzą słuchy że janiso celowo zawiesił kursy do Krakowa bo liczył na dofinansowanie. Ale się pomylił, będzie zupełnie nowy przewoźnik. Andrzej Kowalski poniżej, ma rację, kilka regularnych kontroli ITD i janiso pada. Karma wraca. Wszyscy pamiętają co janiso robił i za złotówkę jeździł. Pora kokosów mija. Dość tego przewoźnika w gminie Andrychów. Pociągi niby są, ale jest mało kursów, a te które są to są zupełnie niedopasowane czasowo dla pasażerów. Swego czasu była firma comfort i interpalm, jeździli punktualnie, busy a nawet autobusy były z tych firm i dało się??? A janiso jakoś od samego początku kombinował, a przecież to z pasażerów żył i jeszcze żyje, bo wkrótce będzie ostra konkurencja, uczciwa, janiso pamiętaj uczciwa konkurencja. Zaraz stracisz ostatnich kierowców i możesz zamykać interes.

Koniczynka, 27.04.2023 15:40

Chodzą słuchy że janiso celowo zawiesił kursy do Krakowa bo liczył na dofinansowanie. Ale się pomylił, będzie zupełnie nowy przewoźnik. Andrzej Kowalski poniżej, ma rację, kilka regularnych kontroli ITD i janiso pada. Karma wraca. Wszyscy pamiętają co janiso robił i za złotówkę jeździł. Pora kokosów mija. Dość tego przewoźnika w gminie Andrychów. Pociągi niby są, ale jest mało kursów, a te które są to są zupełnie niedopasowane czasowo dla pasażerów. Swego czasu była firma comfort i interpalm, jeździli punktualnie, busy a nawet autobusy były z tych firm i dało się??? A janiso jakoś od samego początku kombinował, a przecież to z pasażerów żył i jeszcze żyje, bo wkrótce będzie ostra konkurencja, uczciwa, janiso pamiętaj uczciwa konkurencja.

Kola, 27.04.2023 15:08

PKP również istnieje dlaczego jest tak mało kursów? Południe Polski jest komunikacyjno zacofane nie wspomnę o trasie Kraków - Bielsko. Dostać się np. z Andrychowa do Oświęcimia to już jest kosmos.

Gość, 27.04.2023 14:16

Bardziej przydałoby się zwiększenie liczby pociągów na trasie, szczególnie gdy zaraz skończą budowę łącznicy w Kalwarii.

Andrzej Kowalski, 27.04.2023 12:52

Od lat wielu problemy i włodarze nie widzieli bo nie jeżdżą komunikacja ( 0 dialogu między miastami a wręcz wrogość bo my będziemy lepsi) a kilka kontroli i wykończyli Bus Janiso