reklama
reklama

Tylko 15 lat więzienia za brutalne morderstwo? Prokuratura wnioskowała o ćwierć wieku

Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2022 18:15, eł

Będzie apelacja od łagodnego wyroku.

Tylko 15 lat więzienia za brutalne morderstwo? Prokuratura wnioskowała o ćwierć wieku

O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy już kilkukrotnie. Chodzi o morderstwo w Juszczynie (gmina Maków Podhalański), do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku. Krzysztof D. zadał cztery ciosy siekierą swojej partnerce. Kobieta doznała rozległych obrażeń, nie miała najmniejszych szans na przeżycie tego ataku. Morderca próbował ugodzić również jej ojca, ostatecznie jednak porzucił narzędzie zbrodni i uciekł.

Sprawę szczegółowo opisaliśmy dwa i pół tygodnia temu (tutaj), gdy zakończył się proces sądowy Krzysztofa D. Wówczas nie zapadł jeszcze wyrok, ponieważ sąd odroczył jego ogłoszenie. Zastępczyni prokuratora rejonowego w Suchej Beskidzkiej Małgorzata Pena wnioskowała o surową karę dla oskarżonego - 25 lat więzienia za morderstwo i 10 lat za próbę popełnienia drugiego.

Jednak Sąd Okręgowy w Krakowie dużo łagodniej potraktował sprawcę zabójstwa. Teraz już wiadomo, że skazał go na tylko 15 bezwzględnego pozbawienia wolności. Ten wyrok nie jest jednak jeszcze prawomocny, a suska Prokuratura Rejonowa nie zamierza dopuścić do tego, by się uprawomocnił. Jak się dowiedzieliśmy, planuje złożenie apelacji. Na razie wystąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku.


Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy