reklama
reklama

Strażacy z naszego terenu brali udział w nietypowych zawodach

Sport, Wiadomości, 02.10.2022 19:17, eł

Biegali po schodach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nieźle się spisali.

Strażacy z naszego terenu brali udział w nietypowych zawodach

To była już czwarta edycja Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2022”. Areną zmagań był Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Zawodnicy musieli na czas, w pełnym umundurowaniu pokonać większość kondygnacji tej okazałej budowli. Bieg kończyli na platformie widokowej, czyli na 30 piętrze.

Wydarzenie odbyło się wczoraj (1 października). Zawodnicy startowali w pełnym umundurowaniu specjalnym, którego łączna waga z całym sprzętem wynosi około 18 kg! Mało tego, w czasie biegu musieli oddychać powietrzem z butli niesionych na plecach, co stanowiło dodatkowe utrudnienie. Najszybszy był strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, który na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki wbiegł w zaledwie 5 minut i jedną sekundę!

W mistrzostwach uczestniczyły też drużyny z naszego terenu – druhowie z Inwałdu i Makowa Podhalańskiego. Trzy dwuosobowe inwałdzkie teamy startujące w kategorii OSP zajęły kolejno 13, 25 oraz 29 miejsce na 49 drużyn biorących udział w rywalizacji. Najlepszą z nich tworzyli Krystian Kolber i Filip Osowski, drugą Przemysław Pytel i Kamil Trzaska, a ostatnią Marcin Stuglik i Mateusz Okrzos.

Mieszana drużyna z OSP w Makowie Podhalańskim, w składzie Anna Wilczek i Mariusz Gajewski, startowała z kolei w kategorii MIX. Zajęła 16 lokatę.


Foto: OSP w Makowie Podhalańskim, OSP w Inwałdzie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama