reklama

Na tej linii przez 6 lat nie było pociągów pasażerskich. Teraz w końcu wróciły

, Gospodarka, Wiadomości, 02.10.2022 11:48, eł

Termin uruchomienia połączeń kilka razy przesuwano, ale w końcu się udało.

Na tej linii przez 6 lat nie było pociągów pasażerskich. Teraz w końcu wróciły

Linia kolejowa nr 94, która łączy Kraków z Oświęcimiem, przez wiele lat służyła tylko ruchowi towarowemu. Były wprawdzie wakacyjne oraz weekendowe przewozy pasażerskie, ale nieliczne i wyłącznie na trasie z Krakowa do Zatora, bowiem przeznaczone dla odwiedzających park rozrywki Energylandia. Teraz w końcu ruszyły regularne kursy, którymi mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do pracy i szkół.

Co prawda jeszcze nie na całą trasę, a jedynie na odcinek z Krakowa do Przeciszowa, ale to tylko czasowa niedogodność, spowodowana trwającymi inwestycjami. Nie skończyły się jeszcze prace remontowe na linii nr 94, a w Oświęcimiu modernizację przechodzi stacja kolejowa.

Ale kursy na tym odcinku to już ogromne ułatwienie dla mieszkańców różnych miejscowości (na przykład Spytkowic, Ryczowa czy Brzeźnicy), z których wielu dojeżdża do pracy oraz szkół w Krakowie. Do tej pory mogli korzystać jedynie z własnych samochodów lub zawodnej publicznej komunikacji drogowej, realizowanej przez prywatnych przewoźników.

Pociągi w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, którymi teraz mogą już podróżować, są nowoczesne i wygodne. Co więcej, wyposażone w gniazdka sieciowe do ładowania telefonów, tabletów czy laptopów. Od poniedziałku do piątku jest dziesięć połączeń w każdą stronę, natomiast w weekendy osiem. Rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

Bilety można kupić online - w aplikacji iMKA lub za pośrednictwem systemów Bilkom, e-podróżnik, mPay, a także w kasach biletowych spółek Polregio i PKP Intercity. Dostępne są również w automatach funkcjonujących w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej oraz u konduktorów w pociągu.

Foto: Linia Kolejowa 94 Kraków Płaszów – Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy