reklama

Tak wieje, że aż łamią się drzewa. Potężny dąb zwalił się na jezdnię

, Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2022 14:51, eł
Jest niebezpiecznie.
Tak wieje, że aż łamią się drzewa. Potężny dąb zwalił się na jezdnię

Silny wiatr, który już w nocy (21 maja) zaczął dawać nam się we znaki, nie tylko łamie gałęzie i zrywa pranie ze sznurków wywieszonych w ogrodach czy na balkonach. Spowodował też znacznie większe zniszczenia.

W Kalwarii Zebrzydowskiej powalił potężny dąb, rosnący przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Batalionów Chłopskich. Drzewo runęło na jezdnię, blokując całkowicie przejazd drogą. Zerwało też linię energetyczną niskiego napięcia. Jak się okazało, dąb miał już mocno spróchniałe korzenie.

Z kolei we Frydrychowicach wichura uszkodziła drzewo rosnące przy ul. Centralnej, koło szkoły podstawowej. Nadłamana część zwisała nad drogą, toteż mieszkańcy wezwali na pomoc strażaków.


Foto: Patrole, Wypadki, Surszarki Wadowice/Kalwaria Zebrzydowska/Andrychów-Okolice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy