reklama
reklama

Nowa dawka emocji od Szarańskiej. Tym razem silnych wzruszeń

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.05.2022 11:03, eł

Powrót na Miodową.

Nowa dawka emocji od Szarańskiej. Tym razem silnych wzruszeń

Były już poranki, popołudnia i wieczory na Miodowej, nie mogło więc zabraknąć też nocy. Miłośnicy książek Joanny Szarańskiej, pisarki z naszego regionu, już mogą kupić czwarty tom pierwszego „poważnego” cyklu w twórczości autorki.

Pierwsza powieść z serii „Na Miodowej” wręcz zaszokowała niektórych z jej fanów. Wcześniej bowiem Joanna Szarańska z Przytkowic zasłynęła jako autorka książek, które co prawda z łatwością wyciskały z czytelników łzy, ale wywołane wyłącznie trudnym do opanowania śmiechem. Nie miały one niczego wspólnego ze wzruszeniem. Co prawda już w bożonarodzeniowym cyklu „Cztery płatki śmiechu” pisarka pokazała, że potrafi też skłonić do refleksji i zadumy, jednak nadal były to książki przepełnione humorem.

Zupełnie innego rodzaju powieścią okazały się „Poranki na Miodowej 1”. Autorka postanowiła bowiem na jakiś czas zapomnieć o literaturze lekkiej, łatwej i przyjemnej, by stworzyć dzieło zupełnie niepodobne do wcześniejszych. Po raz pierwszy w życiu napisała książkę całkowicie poważną, przepełnioną smutkiem. W tym samym stylu utrzymane były następne odsłony cyklu „Na Miodowej”. W każdym tomie głównymi bohaterami są osoby pojawiające się również w pozostałych, lecz pełniące w nich rolę drugoplanową. W poszczególnych książkach poznajemy losy mieszkańców kolejnych domów przy tej samej ulicy.

18 maja ukazał się czwarty tom serii, zatytułowany „Noce na Miodowej 4”. Oto, co pisze o niej wydawca: „Pełna emocji historia o ucieczce przed błędami przeszłości i wierze w piękne jutro. Zapach kobiecych perfum na koszuli, późne powroty do domu, weekendowe delegacje… – Natalia nadal ma tak wiele powodów, by nie wierzyć mężowi. Dominik stara się za wszelką cenę udowodnić, że jeden błąd nie przekreślił życia, które wspólnie zbudowali, i nadal jest tym samym mężczyzną, w którym zakochała się przed laty. Przeprowadzka do nowego domu miała być dla nich drugą szansą. Obiecali sobie, że tym razem będzie inaczej: żadnych kłamstw oraz sekretów. Nowe miejsce to przecież najlepszy sposób, aby zacząć jeszcze raz. Jednak zaufanie jest bardzo kruche i niełatwo je odbudować. Szczególnie, gdy do głosu dochodzą dawne słabości i nie sposób oprzeć się pokusie...

Wielbicieli twórczości Joanny Szarańskiej zachęcamy, by śledzili naszą stronę. Niebawem ogłosimy bowiem konkurs, w którym można będzie wygrać egzemplarze „Nocy na Miodowej 4”.


Foto: Facebook/Joanna Szarańska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy